Podróż samolotem i problem z miejscem parkingowym na Okęciu? Doradzamy gdzie zostawić samochód.

13 czerwca 2021
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Nasza redakcja tym razem postanowiła przyjrzeć się ofercie parkingowej na i w okolicy lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podróżni korzystający z tego portu lotniczego bardzo często zastanawiają się, gdzie zaparkować na lotnisku Okęcie, ile za to zapłacą i czy ich samochód podczas postoju będzie bezpieczny. Doradzimy, na co zwrócić uwagę, aby nie martwić się samochodem podczas urlopu.

Okęcie. Gdzie zaparkować? Parking lotniskowy czy prywatny?

Pierwszą możliwością jest parking należący do samego stołecznego lotniska. Znajduje się on najbliżej terminali z halami przylotów i odlotów. Lokalizacja to niewątpliwie największa zaleta tego parkingu.

Dwa wielopoziomowe parkingi, przeznaczone dla osób odprowadzających i odbierających

podróżnych, ale i dla osób, które planują zostawić samochód na dłużej. Koszt jednego dnia parkowania to 120 zł. Przy postoju na 6-dniowym – 250 zł. Jak można zauważyć, opłata za postój jest wysoka, szczególnie dla osób, które podróżując, nie lubią przepłacać. Taki styl podróżowania jest coraz bardziej popularny. Polega na wyszukiwaniu tanich, okazyjnych lotów za przysłowiową złotówkę.

Cenową alternatywą są parkingi, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. Przeanalizowaliśmy ofertę jednego z nich, znajdującego się przy al. Krakowskiej „Parking Park & Fly”.

Parking posiada około 1000 miejsc parkingowych na strzeżonym przez ochronę 24 h terenie. Parking jest w całości monitorowany i pilnowany przez ochronę. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej – parking-lotnisko.pl oferuje także usługi VIP. Bardziej wymagający klienci mogą liczyć na miejsca bliżej budynku ochrony, przechowanie dokumentów na czas postoju oraz pomoc w przypadku kłopotów z akumulatorem.

Jeśli chodzi o opłaty, cennik jest bardzo atrakcyjny: za dzień parkowania zapłacimy 69 zł. Dużo taniej niż na samym lotnisku!

Właściciele zadbali także o podróżnych, zapewniając im bezpłatny transfer na lotnisko i po powrocie. Wystarczy zadzwonić na wskazany numer telefonu, a w każdej chwili podjedzie wygodny bus i zawiezie Was na halę odlotów. Jeśli nie chcecie mieć problemów z miejscem parkingowym, warto go wcześniej zarezerwować. Można to zrobić zdalnie za pośrednictwem strony internetowej oraz za pomocą telefonu. Daje to gwarancję zarezerwowania postoju na czas podróży.

Lotnisko Chopina, gdzie zaparkować za darmo?

Jednym z częstszych pytań dotyczących parkowania przy lotnisku jest zapytanie, czy da się to zrobić za darmo. Zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie. Jeśli nie chcecie płacić za postój samochodu na czas podróży zdecydowanie lepiej wybrać inny środek transportu – pociąg, autobus lub taksówkę. Na lotnisko można dostać się z centrum Warszawy pociągiem Kolei Mazowieckich lub SKMką. Podróż trwa około 30 minut. Dla podróżnych ceniących sobie większą wygodę i niezależność od rozkładu jazdy polecamy taksówkę.

Spokojna i przyjemna podróż musi być dobrze zaplanowana. Warto w tych planach uwzględnić także dojazd na lotnisko. Jeśli wybieracie podróż własnym samochodem, nie zapomnijcie o wcześniejszym zabukowaniu miejsca postojowego na jednym z parkingów. Może to być zarówno parking lotniskowy jak i prywatny. Wszystko zależy od budżetu, jaki chcecie przeznaczyć na ten cel.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments