Podróbki w Hiszpanii

18 sierpnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 4.2]

Hiszpania, podobnie jak inne kraje Europy, ma do „zaoferowania” turystom wiele podrobionych („markowych”) towarów. Na miejscowych targach oraz bazarach można znaleźć m.in. odzież, torebki, zegarki, paski do spodni, buty, a także inne fałszywki (w tym również rękodzieło). Na targowiskach handluje się podróbkami wszystkich światowej sławy marek – jest zatem w czym wybierać… Ale czy warto?

Czy „oryginalna” torba z bazaru za 50,00 euro jest naprawdę oryginalna?

Nie należy łudzić się, że torba kosztująca 50,00 euro jest produktem markowym, spełniającym konieczne normy. Trzeba natomiast pamiętać, że na hiszpańskich bazarach panuje prawdziwy zgiełk, zaś kreatywność sprzedawców – nie zna granic.

Robisz zakupy? Zachowaj ostrożność!

Przebywając na urlopie w słonecznej Hiszpanii – kraju winem oraz oliwą płynącym, warto  zachować szczególną ostrożność w trakcie robienia codziennych zakupów. Dlaczego? Na miejscu można bowiem spotkać wielu sprzedawców pochodzących z Afryki Północnej.

Zdecyduj się na lokalne pamiątki

Walutą obowiązującą w Hiszpanii jest euro, a co za tym idzie – ceny w Hiszpanii należą do wysokich. Pomimo wygórowanych cen towarów oraz usług, postarajmy się nie kupować podróbek – bo te są tanie i jest ich dużo… Zamiast kilku fałszywek, zdecydujmy się na zakup jednej („porządnej”) pamiątki, m.in. miodu z kwiatów pomarańczy, lokalnego sera lub alkoholu. To naprawdę się opłaca!

 

 

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments