Pobyt w Trójmieście – co warto zaplanować?

31 maja 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Podróż do Trójmiasta oznacza możliwość poznania bliżej trzech wspaniałych i bardzo różnych od siebie miast. Bez względu na to, czy podróżujemy w celach wakacyjnych, czy biznesowych, warto bliżej poznać tę okolicę – zwłaszcza jeśli przybywamy z południa Polski. Przyjazne plaże, piękne zabytki i wielkomiejski klimat sprawią, że pobyt w Trójmieście będzie pełen atrakcji i przyjemnych chwil.

Historyczny Gdańsk

Gdańsk ma najdłuższą i najbogatszą historię z trzech miast, co odzwierciedla jego zabudowa w centrum. Klimatem nawiązuje do innych północnych miast portowych w Europie – wysokie i wąskie kamienice, dostojne bramy i żurawie nad Motławą mają niezwykły urok i charakter. Czerwona cegła jest znakiem charakterystycznym tutejszej starówki.

Młody duchem Sopot

Sopot to miasto, które przyciąga przede wszystkim swoimi restauracjami, barami i klubami. Tutaj bawią się młodzi mieszkańcy Trójmiasta, a także najbardziej rozrywkowi turyści. Oprócz imprezowania można tu także przespacerować się molo i udać się do parku przy domach zdrojowych.

Modernistyczna Gdynia

Gdynia to z kolei miasto tchnące nowoczesnością – co prawda wioska w tym miejscu powstała już w średniowieczu, jednak lata największej rozbudowy przypadły na wiek XX. Można dzięki temu podziwiać wiele pięknych modernistycznych budynków, a także udać się na przechadzkę Skwerem Kościuszki wzdłuż którego zacumowane są historyczne statki.

Hotel dla podróżujących służbowo

Przyjeżdżając w sprawach biznesowych najlepiej zatrzymać się w miejscu, które pozwoli na szybkie dotarcie do najpiękniejszych zakątków Trójmiasta. Świetnym wyborem będzie tutaj hotel w centrum Gdańska Q Hotel Grand Cru. Eleganckie wnętrza, dostępne przestrzenie dla spotkań i konferencji oraz profesjonalna obsługa – to doceni każdy, kto musi udać się w podróż w celach biznesowych.

Noclegi dla urlopowiczów

Z kolei osoby wyruszające na wakacje z pewnością będą chciały spędzić jak najwięcej czasu blisko plaży – warto więc wybrać na pobyt okolice Sopotu, Gdańska Jelitkowo lub Gdańska Brzeźno. Dzięki bardzo dobrze rozbudowanej komunikacji miejskiej można stamtąd bardzo łatwo i szybko dostać się do dowolnego miejsca w Trójmieście.

Wydarzenia

Lato 2019 zapowiada się bardzo intensywnie i warto sprawdzić kalendarium wydarzeń przez wyjazdem. Czerwiec rozpoczyna się od Święta Wolności i Solidarności, które co roku obchodzone jest hucznie i gości wielu artystów muzycznych. Początek lipca to z kolei czas na Opener Festiwal, na który co roku zjeżdżają tysiące festiwalowiczów z Polski i zagranicy – w tym roku jak zwykle pojawią się największe gwiazdy światowej muzyki. W lipcu miłośnicy kultury z pewnością będą chcieli wziąć udział w gdańskim Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA na którym doskonale będą się bawić i dorośli i dzieci. Na przełomie lipca i sierpnia z kolei warto udać się do Sopotu, gdzie odbędzie się już 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sopot Classic, gdzie prezentowane są nowe trendy w muzyce klasycznej i nie tylko.

Wydarzeń jest całe mnóstwo, co widać na powyższych przykładach. Warto więc zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem i wybrać coś, co nam się najbardziej spodoba!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments