Opłata klimatyczna w Kostaryce

13 czerwca 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Kostaryka to kraj, który potrafi zachwycić, natchnąć i… zszokować turystę. Z jednej strony kusi przybyszów swoim naturalnym pięknem, z drugiej natomiast – szokuje wysokimi cenami. Za tradycyjny chleb przyjdzie Nam zapłacić 1.40 EUR, za butelkę wody mineralnej (1,5 litra) – 1.80 EUR, natomiast za obiad w lokalnej (taniej) restauracji – 5.50 EUR. Jak więc radzić sobie z wysokimi cenami? To bardzo proste! Wystarczy codzienne robić zakupy na targach i straganach, których tutaj znajdziemy w bród. Kolejną ważną kwestią jest tzw. opłata klimatyczna, nazywana również podatkiem turystycznym. Opłata ta jest obowiązkowa – należy uiścić ją przy wjeździe do Kostaryki – i wynosi około 30.00 dolarów amerykańskich (USD) od osoby. W przeliczeniu to 114,95 PLN.    

Kostaryka – pozostałe opłaty

– Opłata wyjazdowa (w przypadku osób podróżujących drogą lądową): od 5.00 do 9.00 dolarów amerykańskich (USD) za osobę.

Uwaga! Płatności można dokonywać: w dolarach lub w lokalnej walucie.

– Koszt wizyty lekarskiej: około 70.00 dolarów amerykańskich (USD).

Pakiet Internetu 1,5 GB: około 10.00 dolarów amerykańskich (USD).

Opłata klimatyczna – wiecie już, ile wynosi. A pamiętacie może, jaki klimat panuje w Kostaryce? Oto kilka małych podpowiedzi

– W Republice Kostaryki spotkamy się z klimatem podrównikowym, bardzo wilgotnym.

– Kraj ten leży w Ameryce Środkowej, nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim.

– Na miejscu występują dwie szczególne pory: pora sucha (od grudnia do kwietnia) i pora deszczowa (od maja do listopada).

Stolicą Kostaryki jest San José – miasto, które kusi niezwykłymi atrakcjami.

Zastanawiacie się, kiedy jechać do Kostaryki? Właściwie każda pora roku jest dobra, aby stanąć twarzą w twarz z pięknym i dzikim obliczem “Szwajcarii Ameryki Środkowej”. Porę suchą charakteryzuje występowanie słonecznych dni, natomiast porę deszczową – dni okraszonych deszczem. Na szczęście deszcz w Kostaryce nie pada non stop. Zazwyczaj opady trwają od kilkudziesięciu minut do dwóch godzin.

 

 

 

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments