Oman – paszport czy dowód osobisty? Na dowód? Bez paszportu?

24 maja 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Każdy turysta, który zamierza wjechać do Omanu, musi legitymować się dokumentem paszportowym ważnym przez okres co najmniej 6. miesięcy, biorąc pod uwagę moment wyjazdu z tego kraj. Nie ma czegoś takiego jak Oman bez paszportu na dowód osobisty. Natomiast czy jest potrzebna wiza do Omanu?

Wiza do Omanu jest dla Polaków bezpłatna, jeśli pobyt nie jest dłuższy niż 14 dni. Na lotnisku docelowym konieczne jest okazanie potwierdzenia rezerwacji hotelu oraz biletu powrotnego. Obecnie niezbędne jest również międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne obejmujące pokrycie kosztów opieki w razie zachorowania na COVID-19.

Wiza wielokrotna do Omanu

Wiza jednokrotna umożliwia pobyt przez 30 dni, licząc od dnia wjazdu do Omanu. Są również wizy roczne, które są ważne przez 12 miesięcy, uprawnia do wielu trzytygodniowych pobytów.

Zatem: paszport czy dowód do Omanu? Wyłącznie paszport. Na długo przed wyjazdem sprawdź, do kiedy jest ważny Twój dokument!

Uwaga: w Omanie nielegalny jest homoseksualizm. Akty seksualne pomiędzy osobami tej samej płci są zagrożone nawet karą pozbawienia wolności. Warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniego stroju, co dotyczy szczególnie kobiet. Grzywna za niewłaściwy ubiór w miejscu publicznym wynosi 300 OMR.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments