Odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład- dowiedz się więcej!

10 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Odmówiono Ci wejścia na pokład samolotu? Nie musisz się na to godzić! Przysługuje Ci możliwość reklamacji, która pozytywnie rozpatrzona, pozwala uzyskać odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład.

1.      Kiedy ma miejsce odmowa wejścia na pokład samolotu?

2.      Jakie odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład Ci przysługuje?

3.      Odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład- samemu czy z prawnikiem?

Kiedy ma miejsce odmowa wejścia na pokład samolotu?

Wyobraź sobie sytuację, w której udało Ci się wreszcie dostać upragniony urlop, jesteś spakowany i gotowy do lotu na wymarzone wakacje. Zaczyna się odprawa i co? Nagle obsługa zabrania Ci zająć wykupionego przez Ciebie miejsca w samolocie. Dlaczego tak się stało? Może tak się stać, ponieważ nie posiadasz ważnych i aktualnych dokumentów tożsamości lub też nie masz ze sobą swojego biletu. Być może stwarzasz zagrożenie. Zakładam jednak, że jesteś przykładnym pasażerem i z Twojej strony nie doszło do żadnych zaniedbań. Odmowa wejścia na pokład może mieć miejsce nie z Twojej winy. W takiej sytuacji prawdopodobnie doszło do overbooking, czyli zostało sprzedanych więcej miejsc w samolocie niż jest faktyczna ich ilość. W takiej sytuacji przysługuje Ci odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład.

Jakie odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład Ci przysługuje?

Ze względu na przepisy dotyczące przewozów samolotami w UE możesz uzyskać odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład w wysokości między 250 euro a 600 euro. Wszystko zależy od tego, jak długi to miał być lot (< 1500 km; 1500-3500 km; <3500 km); czy przewóz miał mieć miejsce na terenie krajów UE oraz krajów współpracujących, a ostatecznie jeśli nie, to czy przewoźnik podlega prawom obowiązującym na terenie UE. Kwota odszkodowania może zostać zmniejszona, jeśli przewoźnik proponował lot zastępczy w podobnym terminie.

Odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład- samemu czy z prawnikiem?

Decydując się na walkę o odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład zastanów się najpierw, czy sam posiadasz na tyle dużą wiedzę z zakresu prawa, aby skutecznie udało Ci się to odszkodowanie uzyskać. Cały proces jest niezwykle czaso- i pracochłonny. Z kolei decydując się na usługi specjalistów w sprawie prawa i transportu istnieje większa szansa, aby cały proces składania reklamacji przebiegł poprawnie, zwiększając tym samym Twoje szanse na uzyskanie odszkodowania za odmowę wejścia na pokład. Zyskujesz poza tym doświadczonego specjalistę, który, wykorzystując swoją wiedzę, zajmie się Twoją sprawą od początku do końca. Pamiętaj, jako pasażer przysługują Ci prawa, których przewoźnik ma obowiązek przestrzegać. Składanie reklamacji w związku z odmową wejścia na pokład jest właśnie takim prawem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments