Niebanalne pomysły na święta i sylwestra w górach

9 października 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Ostatnie dni grudnia, kiedy to ogarniają nas magiczna aura świąt Bożego Narodzenia i atmosfera szalonej zabawy sylwestrowej, należą do bodaj najbardziej wyczekiwanych momentów w ciągu roku. Coraz rzadziej chcemy je spędzać tradycyjnie, w domowym zaciszu, oczekując raczej aktywnego wypoczynku w pięknym otoczeniu i niezapomnianych wrażeń. Gdzie szukać takich warunków? Odpowiedź może być tylko jedna: w górach!

Górskie miasteczka usiane drewnianymi domkami na tle ośnieżonych szczytów mogą, jak żadne inne miejsca w Polsce, pochwalić się prawdziwie bożonarodzeniowym klimatem i urzekającą scenerią. W takich warunkach Wigilia zyskuje niepowtarzalny wymiar, a zabawa sylwestrowa na długo pozostaje w pamięci. I choć górskie rejony należą do najpopularniejszych kierunków świąteczno-noworocznych wyjazdów, to można spędzić w nich czas w mało popularny sposób. Zapomnij zatem o ucztowaniu do późnego wieczora przy suto zastawionym stole i nudnej nocy przed telewizorem. Daj się za to porwać niebanalnym aktywnościom w górskiej miejscowości. Moc atrakcji na tle pięknych krajobrazów czeka w sylwestra i w święta w Szklarskiej Porębie.

Szusowanie na stokach

Jazda na nartach w górach? Cóż, to nie brzmi jak nadmiernie wyszukany pomysł. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by takim go właśnie uczynić. Niektóre karkonoskie stacje narciarskie oferują powitanie nowego roku na stoku. Późną nocą można spróbować zjazdów z pochodniami, a w przerwach potańczyć w śniegu i rozgrzać się grzanym winem. Takie atrakcje czekają na tych, którzy spędzają sylwester w Szklarskiej Porębie na Szrenicy. Ze szczytu wznoszącej się ponad 1300 m n.p.m. góry, rozlewające się na nieboskłonie fajerwerki są jakby na wyciągnięcie ręki.

Kulig z pochodniami

Gdy szczyty gór znikną w wieczornej ciemności, zapomnij o śnie, by nie ominęła cię ekscytująca przygoda. Po zmroku u stóp Karkonoszy organizuje się emocjonujące kuligi z pochodniami. Zajmij miejsce w dużych saniach i pozwól się poprowadzić przez skąpany w mroku, zimowy krajobraz. Przejażdżce zwykle towarzyszy góralska muzyka, a kończy ją wspólny czas przy ognisku z grzańcem w dłoni. W tak nietypowy sposób można spędzić święta w Szklarskiej Porębie, przemierzając ośnieżony las w kierunku Wodospadu Kamieńczyk.

Willa w Szklarskiej Porębie na wigilię i sylwester

Najważniejszym momentem podczas Bożego Narodzenia jest jednak Wigilia. By była niezapomniana, warto ją przeżyć w przytulnej willi, która stworzy domową atmosferę, a jednocześnie zapewni to, czego w domu brakuje – dyskretny luksus i bliskość górskiej natury. Takim warunkami mogą się poszczycić ekskluzywne, zaprojektowane w stylu norweskim wille w Szklarskiej Porębie z apartamentami, które są częścią kompleksu Norweska Dolina. Tam po wieczerzy można udać się na spacer po malowniczej okolicy lub spędzić czas na terenie osiedla, grając w kręgle i odprężając się w strefie Spa. To także doskonały wybór dla osób poszukujących luksusowego noclegu na sylwestra w Szklarskiej Porębie. Warto wspomnieć także o doskonałej kuchni, która w Norweskiej Dolinie jest uzupełnieniem całego doświadczenia świąt – zadowoleni będą wszyscy członkowie rodziny, którzy skosztują na miejscu najlepszych dań polskiej tradycyjnej kuchni i nie tylko.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments