Natychmiastowy przelew zagraniczny – czy można go używać do opłacania pracowników?

12 czerwca 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Praca zdalna stała się tak popularna, że ​​firmy często muszą dokonywać międzynarodowych przelewów pieniężnych, aby wypłacić pensje pracownikom. Jednak niezależnie od tego, czy chodzi o dostawców, kontrahentów, zatrudnionych lub kogokolwiek innego, zlecanie przekazów bankowych za granicę może być drogie, czasochłonne i dość skomplikowane. Dlatego warto rozważyć inne opcje – takie jak natychmiastowy przelew zagraniczny.

Jak można wykorzystać przelew międzynarodowy w firmie?

Gdy Twoja firma zleca zagraniczny przelew bankowy, pieniądze nadawane są w Twojej walucie i muszą trafić do odbiorcy w jego lokalnej walucie. Popularne międzynarodowe systemy płatności online dla transakcji zagranicznych obejmują m.in. przelewy bankowe w czasie rzeczywistym, tradycyjne przelewy pieniężne, portfele cyfrowe i natychmiastowe międzynarodowe przelewy pozabankowe.

Małe firmy i przedsiębiorstwa stosują zazwyczaj różne metody płatności – w zależności od ich potrzeb, lokalizacji, preferencji klientów, wielkości i częstotliwości przelewów oraz innych czynników. Najczęściej pod uwagę brane są:

  • szybkość dostarczenia środków do odbiorcy,
  • możliwość realizacji przelewu w walucie innej niż PLN lub EUR,
  • dobry kurs wymiany,
  • niskie koszty transferu dla nadawcy i odbiorcy.

Jak działa natychmiastowy przelew zagraniczny?

Międzynarodowe przelewy pieniężne realizowane w trybie natychmiastowym mogą być stosunkowo prostym sposobem płacenia pracownikom za granicą. Pozwalają na jednorazową wysyłkę nawet znacznych kwot i przeliczanie środków na walutę obcą. Warto poszukać takich opcji poza bankami, ponieważ często naliczają one wysokie prowizje za szybką transakcję. Zewnętrzne licencjonowane instytucje płatnicze gwarantują znacznie lepsze warunki.

Natychmiastowy przelew zagraniczny może być wykorzystany przez firmę do wypłacania wynagrodzeń pracownikom spoza kraju. Wówczas odbiorca otrzymuje pieniądze nawet w ciągu 10 minut. Warunkiem jest wysłanie środków w dni robocze w określonych godzinach np. od 7:00 do 17:00.

Gdzie zlecać szybkie przelewy za granicę?

Firmy, które zatrudniają międzynarodowych pracowników lub korzystają z takich kontrahentów, chcą płacić im szybko, w ich walucie i bez dodatkowych opłat ponoszonych przez adresata transakcji. Często szukają takich rozwiązań, aby proces płatności był płynny i niezbyt kosztowny dla samego przedsiębiorstwa. Dzięki dostępności zewnętrznych operatorów płatności mogą liczyć na szybsze płacenie pracownikom, kontrahentom i dostawcom – przy użyciu tradycyjnego przelewu lub karty kredytowej. Takie rozwiązanie, dzięki mniejszym opłatom niż naliczają banki, pozwala utrzymać niskie koszty całej transakcji.

Firma, która wybierze na przykład natychmiastowy przelew zagraniczny z EasySend, będzie miała zapewnioną szybkość i bezpieczeństwo transakcji, jakich oczekuje podczas dokonywania płatności. Jednocześnie obniży koszty związane z międzynarodowymi przekazami pieniężnymi, ponieważ tak konkurencyjnych cen za transakcję trudno szukać na bankowym rynku.

Trzeba pamiętać, że koszty międzynarodowych przelewów pieniężnych w banku mogą być drogie. Dlatego zawsze warto szukać alternatywnych rozwiązań, które maksymalnie obniżą opłaty – przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i szybkości transakcji.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments