Najlepsze kierunki na podróże kamperem z Polski

25 marca 2019

Zagraniczny wyjazd na wakacje kamperem wymaga znalezienia odpowiedniego kempingu, na którym dobrze będzie się bawić cała rodzina. Szczególnie ciekawie prezentuje się oferta kempingów na południu Europy, gdzie pogoda jest gwarantowana, a liczne atrakcje zapewniają zróżnicowaną rozrywkę. Oto 3 najlepsze kierunki na podróże kamperem z Polski.

Włochy

We Włoszech na turystów czeka prawie 200 kempingów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Na wakacje poleca się głównie kempingi na Sycylii i Sardynii, a także mieszczące się nad Morzem Adriatyckim lub Śródziemnym. Przed wyjazdem do Włoch powinno się opłacić  https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/, gdyż podróż zajmuje ponad 20 godzin.Dla rodzin polecany jest kemping Altomincio Family Park, w którym na turystów czekają baseny, zjeżdżalnie wodne, a także boiska do gry. Maluchy mogą korzystać z placu zabaw w pomieszczeniu, kąpieli w brodziku i zabaw z animatorami. Dodatkowo na terenie obiektu znajdują się bary i restauracje, w których można zamówić smaczne dania kuchni włoskiej. Rodziny dobrze bawią się również na Campeggio Pian dei Boschi, gdzie na turystów czekają baseny, animacje, restauracje, bary i kort tenisowy. Kemping znajduje się w odległości 700 metrów od morza i 1 km od miasta.

Francja

Wakacje we Francji to marzenie wielu osób. Dorośli marzą o zwiedzaniu Paryża i wypoczynku na lazurowym wybrzeżu, natomiast dzieci chcą odwiedzić Disneyland i bawić się na basenach, korzystając z doskonałej pogody. Ze względu na ceny we Francji, podróż kamperem jest o wiele opłacalniejsza niż wyjazd do hotelu, nawet gdy do kosztów przejazdu i pobytu na kempingu doliczy się koszt zakupu https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.
Camping Les Tournels nad zatoką Saint-Tropez znajduje się w starym, sosnowym lesie, a na jego terenie utworzono ogromny park wodny z licznymi atrakcjami. Camping La Côte des Roses jest natomiast zlokalizowany w odległości 500 m od morza. W jego pobliżu znajduje się szkółka kitesurfingowa i windsurfingowa.

Chorwacja

Zróżnicowane ukształtowanie terenu i mnogość odmiennych krajobrazów sprawiają, że pobyt w Chorwacji jest niezapomniany. Niewielki, bałkański kraj zapewnia doskonałą pogodę do plażowania i morskich kąpieli. Na kempingu Amarin tuż nad brzegiem morza każda rodzina z dziećmi skorzysta zarówno ze sportów wodnych, jak i wielu udogodnień dla maluchów. Dodatkowo na terenie obiektu dostarczane jest codziennie świeże pieczywo, a w restauracji i pizzerii zakupi się smaczne obiady.

Zobacz Również

Komentarze