Najlepsze buty trekkingowe damskie do górskich wędrówek

18 września 2021
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Buty trekkingowe to nieodłączny element każdej górskiej wędrówki. Dobrze dobrane buty to podstawa do tego, by nasza przygoda była przyjemnością, ale również by była bezpieczna. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się w wyższe pasma górskie. Choć i w tych niższych wygodne i bezpieczne buty sprawią, że wędrówka nie stanie się dla nas utrapieniem. Jeśli chcesz poznać najlepsze buty trekkingowe damskie do górskich wędrówek, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Niskie buty trekkingowe damskie – w niższe pasma górskie

Wybór butów trekkingowych zwłaszcza dla początkującej osoby może być nie lada wyzwaniem. Jeśli wybieramy się w niskie pasma górskie, gdzie nie będziemy narażeni na niebezpieczeństwo, stawiamy głównie na naszą wygodę i dobrą przyczepność do podłoża. Dobrze dobrane buty nie mogą cisnąć, muszą być indywidualnie dopasowane do osoby. Warto więc wybrać się do sklepu i poradzić sprzedawcy przed ich zakupem. Pamiętaj, że najlepsze buty trekkingowe damskie to te dostosowane idealnie do Twojej stopy.

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sklepu, jednak jeśli nie mamy możliwości, by to zrobić, warto wcześniej dokładnie zmierzyć długość stopy i na jej podstawie dokonać wyboru. Zawsze mamy też możliwość oddania i wymiany butów na inny rozmiar.

Ten rodzaj niskich butów najlepiej sprawdzi się podczas letnich wędrówek. Buty są lekkie i przewiewne, dzięki czemu zapobiegają poceniu się stóp oraz powstawaniu nieprzyjemnych odcisków. Pozwolą też na łatwiejsze podejście pod strome zbocze. Dobrze dobrany but sprawi, że oszczędzisz swoje siły i wędrówka nie będzie tak męcząca.

Niskie buty to sporo zalet, które sprawdzą się podczas letnich wędrówek?

  • Niewiele ważą – nie będą obciążeniem bagażu.
  • Są przewiewne – te bez membrany mogą szybciej zamoknąć, ale równie szybko wyschną.
  • Można je potraktować, jako buty podejściowe.
  • Do wyboru masz również mięciutkie buty z siateczki, która pokryta jest specjalną wodoodporną powłoką.

Wyższe buty trekkingowe damskie do wędrówek z prawdziwego zdarzenia

Wyższe buty trekkingowe to dobry wybór, kiedy udajemy się na nieco bardziej wymagające wędrówki, ale też jesienią i zimą. To właśnie ten rodzaj butów najczęściej posiada wodoodporną membranę, chroniącą nie tylko przed zmoczeniem stóp, ale również przed chłodem. Wyższe buty to również lepsza ochrona kostek i zabezpieczenie przed kontuzjami.

Nie tylko kobiety powinny szczególnie zadbać o obuwie górskie, lecz również mężczyźni. Buty trekkingowe męskie to ważna część wyposażenia plecaka. Wybierając się więc na wspólny wyjazd, nie zapomnijcie o tym!

Kiedy wybieramy buty w góry, nigdy nie należy oszczędzać na ich jakości. Zwłaszcza wtedy, kiedy jesteś już wprawiony w górskich wędrówkach i stawiasz na coraz trudniejsze trasy. Na jakie elementy postawić, gdy wybierasz się w wymagające wędrówki?

  • Wygoda zawsze na pierwszym miejscu,
  • Stabilizacja stopy,
  • Bezpieczeństwo,
  • Dobra przyczepność do podłoża,
  • Funkcja oszczędzania siły,
  • Zabezpieczenie palców.

Czym różnią się buty trekkingowe damskie od butów trekkingowych męskich?

Buty trekkingowe damskie są przede wszystkim zdecydowanie delikatniejsze w swoim wyglądzie. Charakteryzują się delikatną linią oraz inną kolorystyką, która ma za zadanie podkreślić kobiecość. Na tym kończy się ich różnica, bo obie wersje są tak samo dobrze przystosowane do wędrówek po górskim podłożu. Buty posiadają właściwości oddychające i bezpieczną, niezwykle wytrzymałą podeszwę.

Na koniec pamiętaj o jednej ważnej zasadzie, która sprawdza się w przypadku każdych butów, a już zwłaszcza jeśli chodzi o buty trekkingowe. Musisz je najpierw dobrze rozchodzić. Dzięki temu unikniesz problemów z odciskami na trasie.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments