Monako – paszport czy dowód osobisty?

22 września 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Obywatele polscy, którzy zamierzają przebywać w Monako krócej niż 90. dni, nie potrzebują wiz pobytowych. Przy wjedźcie do „Las Vegas Europy” będą jednak poproszeni o okazanie aktualnego dokumentu paszportowego (paszportu) lub dowodu osobistego.

Informacje ogólne o kraju

Oficjalna nazwa: Księstwo Monako.

Kontynent: Europa.

Stolica: Monako.

Powierzchnia: 2 kilometry kwadratowe.

Język urzędowy: francuski.

Inne języki: angielski, włoski, monegaskijski.

Waluta: euro (EUR), które dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro.

Międzynarodowy numer kierunkowy: +377.

Domena internetowa – .mc

Kod samochodowy – MC.

Klimat: podzwrotnikowy o łagodnej śródziemnomorskiej odmianie.

Atrakcje turystyczne: Monte Carlo – najsłynniejsza dzielnica Monako, kasyno w Monte Carlo, tor F1 Monaco, Pałac Księżycowy, Stare Miasto, egzotyczny ogród z jaskinią, Muzeum Oceanograficzne, plaża Larvotto (Larvotto Beach), kolekcja samochodów księcia Monako.

Najciekawsze pamiątki: znaczki pocztowe, medale, koszulki i breloczki z symbolami Monte Carlo, stylowe buty oraz torebki.

Księstwo Monako – praktyczne informacje dla obcokrajowców

– Monako to dobry kierunek turystyczny o każdej porze roku. Nawet zimą należy spodziewać się kilku kresek powyżej zera.

– Po kraju można poruszać się zarówno komunikacją miejską, skuterem, jak i tramwajem wodnym. Warto jednak zdecydować się na piesze wędrówki.

– Osoby, które zamierzają odwiedzić Monako w okresie od maja do września, powinny zarezerwować hotel z półrocznym wyprzedzeniem. Wyjazd na tzw. „chybił-trafił” może okazać się prawdziwą porażką.

– Kuchnia i rozrywka w Księstwie Monako znajdują się na bardzo wysokim, światowym poziomie. W związku z tym, każdy przyjezdny znajdzie dla siebie ciekawe atrakcje.

I jeszcze jedna ciekawostka – Monako (zaraz po słynnym Watykanie) stanowi drugie najmniejsze państwo świata.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments