Miejscowości nad morzem Bałtyckim

5 sierpnia 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Smak beztroski, piasek pod stopami, szum fal w oddali… I to się chwali! Wakacje to czas, w którym pragniemy odpocząć i oczyścić umysł. A gdzie najlepiej porzucić wszelkie problemy? Oczywiście nad morzem. Jeśli więc wybieracie się w tym roku nad Bałtyk, koniecznie sprawdźcie, gdzie warto zakotwiczyć. Pamiętajcie również o sprawdzeniu, gdzie pojawiają się sinice.

Najpiękniejsze miejsca nad polskim morzem w pigułce

1). Hel – idealna miejscówka na wakacje z rodziną.

Wakacyjny cel? Wybierz Hel! Półwysep Helski to region, który każdego roku przyciąga miłośników natury oraz amatorów sportów wodnych. Warto podkreślić, że tutejsze wiatry sprzyjają uprawianiu kite- i windsurfingu. Osoby, które preferują odpoczynek nad brzegiem morza, również znajdą kawałeczek miejsca tylko dla siebie – długa, piaszczysta plaża zachęca do korzystania z uroków lata. Wróćmy jeszcze na moment do przyrody w Helu. Jeśli lubicie podziwiać fantazyjne twory natury (np. wydmy) lub podglądać ptaki w ich naturalnym środowisku, to ta część Polski będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Helu? Przede wszystkim Fokarium, Dom Morświna, Muzeum Rybołówstwa Morskiego (zlokalizowane w dawnym kościele ewangelickim), port, latarnię morską, Muzeum Obrony Wybrzeża oraz liczne (świetnie zachowane) bunkry. Jedną z najciekawszych wystaw jest Makabra XX wieku, która przenosi widza do czasów wojny. Groza i mrok, jakie panują we wnętrzu, są w stanie wywołać w człowieku wiele emocji. Strach, lęk i niepewność, mieszają się tu ze współczuciem i chęcią niesienia pomocy.

2). Łeba („polska Sahara”).

Łeba, co nie stanowi tajemnicy, jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów. Swoją popularność zawdzięcza ruchomym wydmom, które przywodzą na myśl piaski odległej Sahary. Oczywiście nie możemy zapominać, że „polska Sahara” to również (a może głównie) miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi – znajdziemy tu liczne atrakcje dla małych i dużych, komfortowe hotele, pensjonaty czy domki wczasowe, a także mnóstwo barów i restauracji. To jednak nie wszystkie atuty Łeby. Kolejną bezsporną zaletą miejscowości są szerokie i piaszczyste plaże, na których toczy się beztroskie życie turystów. Eh, któż z Nas nie marzy o rozłożeniu ręczniczka na plaży… 

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Łebie i okolicach? Przede wszystkim Słowiński Park Narodowy, Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce koło Łeby, Park Dinozaurów (nawiązujący do życia tych wymarłych stworzeń), Muzeum Motyli (z kolekcją 4 000 owadów z całego świata), Labirynt Park Łeba – będący świetną atrakcją dla dzieci i dorosłych oraz Piernikowy Dom Do Góry Nogami.        

3). Ustka – miejscowość nazywana letnią stolicą Polski.

Spacery brzegiem morza, odpoczynek na plaży, świeże, leśne powietrze – tak właśnie mogą wyglądać Wasze wymarzone wakacje. Miejscowości nad Morzem Bałtyckim jest naprawdę wiele, ale wśród nich wyróżnia się ONA – Ustka. Ustka, nazywana letnią stolicą Polski, to miasto, w którym nie można narzekać na brak atrakcji. Spływy kajakowe, przejażdżki konne, nurkowanie, ciekawe zabytki oraz atrakcyjne trasy rowerowe stanowią tylko namiastką tego,  co czeka na Was w tej części województwa pomorskiego. Czy wiedzieliście, że Ustka to prawdziwa mekka dla poszukiwaczy bursztynu? Może i Wy wybierzecie się na długi spacer brzegiem morza?

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Ustce i okolicach? Przede wszystkim latarnię morską, Muzeum Chleba, Muzeum Ziemi Usteckiej, neogotycki kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, liczne bunkry będące pozostałościami po III Rzeszy oraz Rezerwat przyrody Jezioro Modła (utworzony w 1982 roku). Mało atrakcji? Z Ustki możecie wybrać się także na duńską wyspę Bornholm, która bywa nazywana „Perłą Bałtyku” oraz „Majorką Północy”.     

4). Międzyzdroje („Perła Bałtyku”).

Marzą się Wam wczasy z gwiazdami? Wobec tego kierunek jest jeden – Międzyzdroje. Międzyzdroje to miasto zlokalizowane w północno – zachodniej Polsce, szczycące się wieloletnią tradycją oraz Europejskim Festiwalem Gwiazd. Nie będzie więc zaskoczeniem fakt, że turyści przybywający do „Perły Bałtyku” swoje pierwsze kroki kierują ku słynnej Promenadzie Gwiazd. Odciski dłoni robią naprawdę duże wrażenie!   

Kurort ten, oprócz tego, że cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów, stanowi także świetne miejsce do regeneracji ciała i umysłu. To wszystko za sprawą leczniczego mikroklimatu oraz borowiny, które doskonale wpływają na poprawę zdrowia. Powinniśmy z tego skorzystać!       

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Międzyzdrojach i okolicach? Przede wszystkim Woliński Park Narodowy, piękne plaże i molo, Bałtycki Park Miniatur naszpikowany budowlami ze wszystkich nadbałtyckich krajów, imponujące Oceanarium, Planetarium oraz Gabinet Figur Woskowych.     

5). Mielno („polska Ibiza”).

Szerokie, czyste plaże, tętniące życiem kluby, kolorowa promenada – tak w kilku słowach można opisać Mileno – miasto nazywane „polską Ibizą”. Mielno to jedna z tych miejscowości nad morzem, która cieszy się niesłychaną popularnością wśród turystów. Można tu dobrze zjeść, potańczyć w dyskotece, zanurzyć stopy w morzu oraz pojeździć na rowerze. Przez miasto wiedze wiele ścieżek rowerowych, które przebiegają zarówno przez plaże, jaki i piękne lasy. Miłośnicy jednośladów będą zachwyceni!

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Mielnie i okolicach? Przede wszystkim Mielenko – nadmorską wieś słynącą z pięknej alei 150. letnich drzew lipowych, dwa poniemieckie bunkry będące pozostałościami z czasów II wojny światowej, Jezioro Jamno, Latarnię Morską w Gąskach, wieś Chłopy, a właściwie osadę rybacką oraz Sarbinowo. Oczywiście będąc w Mielnie nie można nie odwiedzić dwóch charakterystycznych pomników: pomnika morsa oraz pomnika jelenia. Fotki z nimi również obowiązkowe!      

6). Władysławowo.

Najpiękniejsze miejsca nad polskim morzem to takie, które trudno opisać słowami… Tak jest właśnie z Władysławowem – nie da się zamknąć go w sztywnych ramach. 

Władysławowo to miasto, które leży na północnym krańcu Polski i przykuwa uwagę wyjątkowo piękną plażą. Szeroka, czysta i z żółciutkim piaskiem, daje możliwość  odpoczynku na najwyższym poziomie. Oczywiście plaża to nie jedyna atrakcja tego regionu. Do dobrej zabawy zapraszają turystów liczne bary, restauracje, dyskoteki i sklepiki, w których można zobaczyć oraz kupić niezliczoną ilość pamiątek. Czy wiedzieliście, że Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV? Zapamiętajcie ten fakt!        

Co warto zobaczyć/odwiedzić we Władysławowie i okolicach? Przede wszystkim park tematyczny – Ocean Park, Aleję Gwiazd Sportu, Dom Rybaka pochodzący z lat 50., Hallerówkę poświęconą wojennej historii regionu, Muzeum Motyli liczące około 3 000 gatunków motyli dziennych i nocnych oraz Groty Mechowskie (czyli najkrótszą podziemną trasę turystyczną w Polsce).    

7). Świnoujście, czyli kraina 44. wysp.

Świnoujście to miasto, które szczyci się najszerszą i najczystszą plażą w Polsce. Ciekawostkę stanowi fakt, że leży ono na kilkudziesięciu wyspach, w tym na wyspie Wolin, Uznam i Karsibór. Nie będzie więc zaskoczeniem to, że o Świnoujściu mówi się kraina 44. wysp. Oprócz dostępu do plaży oraz pięknych widoków, turyści mogą liczyć także na ciekawe atrakcje dla dzieci i dorosłych, liczne ścieżki piesze czy rowerowe, świetne restauracje oraz miejsca spotkań. Będzie naprawdę gorąco!

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Świnoujściu? Przede wszystkim najwyższą latarnię morską w Polsce, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, dawną stocznię, zabytkową wieżę kościoła św. Marcina Lutra, będącą ciekawym punktem widokowym, promenadę obsadzoną piękną roślinnością, tężnie z solanką ze świnoujskiego uzdrowiska, deptak na ul. Słowackiego, dwa charakterystyczne znaki nawigacyjne: Stawę Galeriową oraz Stawę Młyny, Park Zdrojowy założony w latach 1826 – 1827, fortyfikacje, Plac Wolności, Plac Słowian, Plac Rybaka, Kościół Chrystusa Króla oraz miejski amfiteatr im. Marka Grechuty.

8). Krynica Morska.

Co można napisać o Krynicy Morskiej? Przede wszystkim to, że posiada dostęp do naprawdę  pięknych i czystych plaż. A nie jest to wcale oczywistezważywszy na fakt, że leży ona na maleńkim skrawku lądu – Mierzei Wiślanej. To wyjątkowe położenie sprawia jednak, że turyści mogą podziwiać tu unikalne cuda natury: 200 – letnie buki, brzozy, olchy oraz liczne ptaki. Za odpoczynkiem w tej części Polski przemawiają również czyste, bogate w jod powietrze, specyficzny mikroklimat, wysokie wzniesienia wydmowe oraz piękne lasy.    

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Krynicy Morskiej i okolicach? Przede wszystkim Wielbłądzi Grzbiet, czyli najwyższą wydmę na Mierzei Wiślanej o wysokości 49,5 m n.p.m., latarnię morską, letnie kąpielisko, port złożony z dwóch przystani: rybackiej oraz jachtowo – pasażerskiej, cmentarz żołnierzy radzieckich, Mini ZOO i Muzeum Bursztynnictwa w Jantarze oraz murowany wiatrak w miejscowości Piaski. 

9). Kołobrzeg – „polska stolica SPA”.

Macie ochotę na wypoczynek w SPA? Zdecydujcie się więc na to naturalne! Odpoczynek w Kołobrzegu, mieście nazywanym „polską stolicą SPA”, to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników odnowy biologicznej. Warto podkreślić, że już sam pobyt w tego rodzaju uzdrowisku przynosi wiele korzyści dla ciała i ducha. Bogate w jod powietrze, aerozol morski czy leczniczy klimat sprzyjają zewnętrznej oraz wewnętrznej odbudowie. Powinniśmy z tego korzystać! Kolejną dobrą informację stanowi fakt, że w tej części Polski znajdują się aż 24 zakłady uzdrowiskowe.

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Kołobrzegu? Przede wszystkim promenadę będącą obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania miasta, Las Kołobrzeski, w którym można odpocząć od miejskiego gwaru (Las Kołobrzeski to dzielnica Kołobrzegu), Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, latarnię morską (jak to nad morzem), Muzeum Oręża Polskiego, Skansen Morski, Pałac Brunszwickich oraz Muzeum „Patria Colbergiensis”.

10). Darłowo.

Wszystkie miejscowości nad morzem mają to do siebie, że wyglądają podobnie. Prawie każda z nich posiada promenadę, masę barów i restauracji, a także – co jest oczywiste – dostęp do… morza. Tym, co jednak wyróżnia Darłowo spośród innych nadmorskich kurortów jest historyczny Zamek Książąt Pomorskich – obecnie udostępniony dla zwiedzających. Ciekawostkę stanowi również fakt, że Darłowo jest podzielone na dwie charakterystyczne części: na Darłówko i Racisław. Najpiękniejsze plaże znajdują się w Darłówku.          

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Darłowie? Przede wszystkim historyczny Zamek Książąt Pomorskich, tętniące życiem centrum miasta, Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej, Kościół św. Gertrudy, fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich oraz Darłówko – nadmorską część miasta Darłowa.

11). Sopot – „Monte Carlo” północnej Polski.

Sopot to miasto, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Wciśnięty gdzieś pomiędzy Gdynię oraz Gdańsk, dumnie „spogląda” w stronę Bałtyku. Każdy, kto odwiedza Monte Carlo” północnej Polski swoje pierwsze kroki kieruje w stronę mola, czyli najdłuższego drewnianego mola w Europie. To właśnie stąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na morze. O Sopocie można napisać naprawdę wiele, trzeba mu jednak przyznać, że posiada w sobie niewątpliwy urok, któremu trudno się oprzeć.

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Sopocie? Przede wszystkim drewniane molo, latarnię morską, Krzywy Domek, Operę Leśną, Budynek Zakładu Balneologicznego, Państwową Galerię Sztuki, Pijalnię Wód Solankowych, w której można napić się aromatycznego napoju, Muzeum Sopotu przy ul. Poniatowskiego, charakterystyczne sopockie wille, Dworek Sierakowskich wzniesiony w XVIII wieku, Skansen Archeologiczny – Grodzisko w Sopocie, Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz Aquapark – dla spragnionych rozrywki. Przy okazji sprawdź atrakcje dla dzieci w Trójmieście – wrażenie powinna zrobić choćby gdańska starówka.

12). Niechorze.

Niechorze to dawna wioska rybacka, która w krótkim czasie stała się miejscowością wypoczynkową. Niewątpliwie największą atrakcją tego nadmorskiego kurortu jest szeroka, piaszczysta plaża, umożliwiająca długie spacery oraz wspaniały wypoczynek. Ciekawostkę stanowi fakt, że w Niechorzu została wyznaczona plaża specjalnie dla… psów.

Lubicie słuchać o historii danego regionu? Wobec tego wybierzcie się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym dowiecie się wielu ciekawostek na temat tego, czym trudnili się (i dalej trudnią) mieszkańcy wsi.        

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Niechorzu i okolicach? Przede wszystkim latarnię morską (liczącą ponad 140 lat), dom latarników, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Park Miniatur Latarni Morskich, Motylarnię, Oceanarium, Muzeum Figur Woskowych, parafię pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, pomnik foki Depki, Rezerwat Przyrody Jezioro Liwia Łuża, dom letniskowy Ewy Braun – żony Adolfa Hitlera w Pobierowie, Papugarnię w Pobierowie, Aleję Zakochanych i Aleję Róż w Rewalu, Park Wieloryba w Rewalu oraz plażę w Pogorzelicy.

13). Sarbinowo.

Małe miejscowości nadmorskie to hit tegorocznych wakacji. Turyści, zmęczeni gwarem i upałami, wybierają urokliwe wioski lub wioseczki, w których wciąż czuć dawny rybacki klimat. Ciekawą opcją na wakacje wydaje się więc Sarbinowo – niewielka wieś letniskowa, zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim.

Sarbinowo to przede wszystkim piękne plaże. Czyste, zadbane i strzeżone nadbrzeża, zapewniają wypoczynek na najwyższym poziomie. Jeśli jednak znudzi się Wam leniwe leżenie na kocyku, zawsze możecie skoczyć do pobliskiego Mielna. Tam na pewno zaznacie dużej dawki zabawy! Mielno, nazywane „polską Ibizą”, kusi niezliczoną ilością barów, restauracji i dyskotek, a także podnosi poziom adrenaliny w organizmie.

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Sarbinowie i okolicach? Przede wszystkim chatę rybacką będącą przykładem konstrukcji szachulcowej, nadmorską promenadę, parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Jezioro Jamno, XIX – wieczną latarnię morską w Gąskach oraz dwupoziomowe molo w Chłopach.

14). Chałupy.

Wybieracie się na północ Polski i macie zamiar odwiedzić najciekawsze miejsca nad polskim morzem? Nie zapomnijcie więc o Chałupach – miejscowości znanej z piosenki Zbigniewa Wodeckiego. „Chałupy welcome to…”.

Chałupy to nadmorska wieś, która może poszczycić się dwiema pięknymi plażami. Pierwsza z nich znajduje się od strony Zatoki Puckiej, natomiast druga – od strony Morza Bałtyckiego. Dzięki świetnemu położeniu oraz dobrym wiatrom, do Chałup każdego roku zjeżdżają miłośnicy sportów wodnych. Może i Wy macie ochotę na zabawę z deską?

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Chałupach i okolicach? Przede wszystkim plaże (w tym dla chętnych – plażę nudystów), Port Chałupy, Hel oraz Aleję Gwiazd Sportu i Dom Rybaka we Władysławowie.

15). Karwia.

Karwia, jak wiele innych miejscowości nad morzem, jest dawną osadą rybacką, w której po dziś dzień czuć ducha tamtych czasów… Ta niewielka, aczkolwiek tętniąca życiem wieś, słynie głównie z przepięknej plaży oraz wyróżniającej się przyrody.

Lubicie spacerować i uskuteczniać nordic walking? Wyruszcie więc z Karwi do Jastrzębiej Góry i dajcie ponieść się morskiemu powietrzu. Do wyboru macie aż trzy szlaki: zielony – krótki i najłatwiejszy, czerwony – o średnim stopniu trudności oraz czarny – najdłuższy i najtrudniejszy. Spacer to podobno najlepsze lekarstwo na stres!     

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Karwi i okolicach? Przede wszystkim Motylarnię, domy o konstrukcji szkieletowej z XIX wieku, Rezerwat Bielawskie Błota, Nadmorski Park Krajobrazowy, “Gwiazdę Północy” w Jastrzębiej Górze, latarnię morską na Przylądku Rozewie, Labirynt w Polu Kukurydzy w Swarzewie, Zamek w Krokowej oraz wieżę widokową w Dębkach.    

16). Chłapowo.

Marzy się Państwu spokój i kontakt z przyrodą? Postawcie więc na ciekawe miejscowości nad morzem i wybierzcie Chłapowo.

Dzięki wyjątkowemu położeniu, Chłapowo może pochwalić się dużą popularnością wśród polskich turystów. Jako że leży na urwistym wybrzeżu klifowym, oferuje naprawdę niezapomniane widoki. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć, że charakterystyczne  urwisko szczególnie upodobali sobie paralotniarze. Wszędzie jest ich pełno!

Plaża w Chłapowie nie należy do szerokich, jednak to, co ją wyróżnia to wyjątkowo biały, bardzo drobny piach. Z tego faktu na pewno ucieszą się najmłodsi wczasowicze. A zatem łopatka w ruch!            

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Chłapowie i okolicach? Przede wszystkim Wąwóz Chłapowski (inaczej „Rudnik”), rybackie domy szachulcowe pokryte strzechą oraz przylądek Rozewie ze słynną latarnią morską.

17). Rewal.

Rewal to jeden z najpopularniejszych kurortów na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Znajdziemy w nim zarówno piękną, piaszczystą plażę, jak i liczne atrakcje dla małych i dużych. Ciekawym widokiem, zwłaszcza dla osób z odległych zakątków Polski, będą rybacy spieszący wczesnym rankiem na połów ryb. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu, wieczorem będziemy mogli zaopatrzyć się w świeżuteńkie ryby.

Rewal, choć wydaje się niewielką wioską, tętni turystycznym życiem i zachęca do leżakowania, spacerów oraz uprawiania sportów wodnych. Wodnych i plażowych. Ponieważ na amatorów siatkówki plażowej czekają wyznaczone miejsca.

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Rewalu i okolicach? Przede wszystkim taras widokowy, szkielety wielorybów, Park Wieloryba, Aleję Zakochanych i Aleję Róż, ruiny gotyckiego kościoła i taras widokowy w Trzęsaczu, latarnię morską i Muzeum Figur Woskowych w Niechorzu oraz plażę w Pustkowie. W okolicy znajdziesz najlepsze hotele z basenami

A może wolicie miejscowość nad morzem na j? Oto kilka propozycji  

18). Jurata.

Słyszymy Jurata, myślimy – molo. To właśnie drewniane molo mierzące aż 320 metrów długości stanowi najbardziej rozpoznawalną atrakcję Juraty – świetnie więc sprawdzi się w roli „spacerniaka”.

Jurata to stary, przedwojenny kurort, który po dziś dzień cieszy się niesłabnącą popularnością. Za przyjazdem do letniska przemawiają głównie długa i szeroka plaża, zapierające dech w piersiach widoki, szum fal oraz pachnące lasy sosnowe. Specyficzny mikroklimat Juraty sprawia, że nawiedzają ją kuracjusze z całej Polski.

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Juracie i okolicach? Przede wszystkim molo, reprezentacyjny deptak Międzymorze, pomnik i fontannę Juraty, dworek Kossakówka, w którym przebywał i tworzył Wojciech Kossak, park linowy, Chałupy, plażę i latarnię morską w Jastarni oraz Fokarium i latarnię morską w Helu.  

19). Jastarnia.

Jastarnia, zaraz po Juracie, to drugi najsłynniejszy kurort na literę j. Umiejscowiona gdzieś na skraju kraju, przyciąga czystym powietrzem, złocistymi plażami oraz nieodpartym urokiem.

W Jastarni, obok nowych zabudowań, wierne oko turysty wypatrzy budynki naznaczone historią tego miejsca. Na szczególną uwagę zasługuje chata rybacka przy ulicy Rynkowej 10, w której obecnie mieści się muzeum. Jako że trwają wakacje, warto ten czas wykorzystać jak najlepiej. A jak najpełniej spożytkować urlop? Oczywiście na plaży! Plaże w Jastarni są niezwykle urodziwe oraz pokryte mięciusieńkim piaskiem. Można odpocząć na nich po trudach całego roku oraz zaczerpnąć morskiego powietrza. Chętni mają również możliwość zapisania się na kurs żeglarza jachtowego lub kurs sternika motorowodnego.

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Jastarni i okolicach? Przede wszystkim port morski, molo spacerowe, latarnię morską, bunkry, kapliczkę ku czci św. Rozalii, Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, molo i deptak w Juracie, Fokarium i Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz plażę w Chałupach.   

20). Jastrzębia Góra.

Czy wiedzieliście Państwo, że Jastrzębia Góra jest najbardziej na północ wysuniętą  miejscowością w Polsce? Dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu, każdego roku przyciąga wielu turystów z różnych zakątków kraju. Przepiękne plaże, morze, klify i specyficzny mikroklimat, zachęcają do odpoczynku oraz upajania się widokami.

Jastrzębia Góra nie posiada długiej, burzliwej historii. Stąd też w tej części Polski nie znajdziemy wielowiekowych budowli. Odkryjemy tu natomiast całą masę willi, pensjonatów oraz domów wczasowych, które kryją w sobie liczne historyjki.

Co warto zobaczyć/odwiedzić w Jastrzębiej Górze i okolicach? Przede wszystkim wąwóz Lisi Jar o długości około 350 metrów, pomnik „Gwiazda Północy”, latarnię morską Rozewie, Muzeum Figur Woskowych, Promenadę Światowida, Wąwóz Chłapowski oraz port rybacki we Władysławowie.

Małe miejscowości nad morzem czy całkiem spore miejscowości wypoczynkowe nad Bałtykiem każdego roku przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Trudno jednak dziwić się takiej kolei rzeczy – polskie morze to wyjątkowo piękne miejsce.

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments