Miejsca w Katowicach, które warto zobaczyć

19 grudnia 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Choć Katowice z reguły odbiegają od wyobrażeń o typowo turystycznym mieście, w stolicy województwa śląskiego naprawdę jest co robić. Sprawdź, które miejsca są warte uwagi podczas pobytu na południu Polski.

Jeśli właśnie znalazłeś pokój do wynajęcia w Katowicach i masz trochę wolnego czasu – ruszaj na podbój miasta! Myślisz, że Śląsk to tylko węgiel? Nic bardziej mylnego! Owszem, Katowice to jedno z najważniejszych miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, ale ma do zaoferowania dużo więcej. Wiedziałeś, że Katowice to rodzinne miasto Marii Goeppert-Mayer – laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, która była drugą po Marii Skłodowskiej-Curie kobietą, która otrzymała te nagrodę? Albo o tym, że obecnie w Fabryce Porcelany powstaje wielka międzynarodowa produkcja z udziałem hollywoodzkich gwiazd? Katowice mogą Cię zaskoczyć i to nie jeden raz! Sprawdź, co warto zobaczyć w stolicy województwa śląskiego!

Największe atrakcje Katowic – co warto zwiedzić?

Znalezienie hostelu w Katowicach nie powinno stanowić większego problemu – stolica Śląska jest jednym z największych polskich miast. Liczba jego mieszkańców w tym roku przekroczyła 281 tysięcy osób. Oto miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć będąc w Katowicach:

Katowicki Spodek

Miejsce kultowe, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Z pewnością jest to najciekawszy w kraju obiekt tego typu i pełni rolę symbolu miasta Katowice. Przez cały rok na terenie Spodka działa lodowisko, basen, siłownika i sala gimnastyczna. To właśnie tutaj odbywają się też największe wydarzenia sportowe i muzyczne. Katowicki Spodek gościł gwiazdy takie jak Leonard Cohe, Metallica, Green Day, Slash czy Rammstein.

Muzeum Śląskie

Muzeum Śląskie powstało w roku 1921, ale prężną działalność rozpoczęło dopiero w 2015 roku po przeniesieniu w mury zupełnie nowej, bardzo nowoczesnej siedziby. Odwiedzający Muzeum Śląskie miłośnicy sztuki mogą z bliska podziwiać prace artystów takich jak Józef Chełmoński, Jan Matejko czy Stanisław Wyspiański.

Dolina Trzech Stawów

Dolina Trzech Stawów jest doskonałym miejscem dla osób, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku bez opuszczania miasta. Na terenie kompleksu parkowego, którego powierzchnia wynosi ponad 80 hektarów, znajdują się liczne ścieżki rowerowe, plaża i boisko do siatkówki plażowej. Jest też wiele barów i knajpek.

Galeria Szyb Wilson

Galeria Szyb Wilson to idealne miejsce dla miłośników sztuki nowoczesnej. Jest to dość awangardowe miejsce na mapie Katowic – wielu współczesnych artystów organizuje swoje pokazy i wernisaże na terenie starego szybu kopalnianego. Oprócz tego, w Galerii Szyb Wilson odbywa się wiele koncertów i spektakli.

Teatr Korez

Charakterystyczną cechą Teatru Korez jest jego niewielka scena – wydawać by się mogło, że ograniczona powierzchnia jest sporą niedogodnością, ale wielu artystów znalazło w niej potencjał. Spektakle w Teatrze Korez są wyjątkowe – scena często przenosi się do publiczność, co daje widzowi okazję do aktywnego uczestnictwa w pokazie artystycznym.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments