Mauritius – co warto zobaczyć?

6 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 23 Average: 4.6]

Mauritius (Republika Mauritiusu) jest jedną z najpiękniejszych wysp Oceanu Indyjskiego, położoną w jego południowo – zachodniej części. Państwo wyspiarskie (ze stolicą w Port Louis) leży ok. 900 km na wschód od Madagaskaru.

Przepiękne, wypełnione turystami plaże, egzotyczne owoce, a także krystalicznie czysta woda Oceanu Indyjskiego, każdego roku przyciągają tysiące turystów z różnych zakątków świata. Warto tu przyjechać z całą rodziną.

Mauritius – ciekawe miejsca

– Ogród Botaniczny Pamplemousses.

Ogród Botaniczny Pamplemousses (oficjalnie zwany Sir Seewoosagur Botanic Garden) jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Mauritiusie. Miejsce obfituje w różnego rodzaju palmy (ponad 80 gatunków), figowce, baobaby, olbrzymie bambusy, a także drzewa kamforowe. Nie brakuje tutaj również egzotycznych odmian zwierząt.

Kwestią wartą uwagi jest fakt, że wstęp do Ogrodu Botanicznego Pamplemousses jest bezpłatny. Na miejscu można także wynająć przewodnika.
Dodajmy również, że ogród został założony przez Pierre’a Poivre’a – słynnego botanika oraz konsula francuskiego.

– Port Louis – stolica Mauritiusa.

Port Louis jest oficjalną stolicą Mauritiusa – jednej z najpiękniejszych wysp Oceanu Indyjskiego. Sercem Port Louis jest ogromny bazar w centrum miasta, na którym można kupić niemal wszystko (zwłaszcza maurytyjskie pamiątki). Stolicy wyspy nie da się jednoznacznie określić – widać tu zarówno wpływy francuskie, brytyjskie, holenderskie, arabskie, hinduskie, jak i chińskie. Całość stanowi wyjątkową mieszankę kulturową.

Kolejnym punktem zwiedzania Port Louis powinna być rozległa promenada – Caudan Waterfront, pełna klimatycznych restauracyjek, kawiarni, kin, a także dyskotek. W dalszej kolejności można udać się do Cytadeli – Fort Adelaide, z której rozciąga się przepiękny widok na panoramę Port Louis. Ciekawostką dla turystów może być fakt, że wstęp do Fort Adelaide jest bezpłatny.

Ceny na Mauritiusie należą do stosunkowo wysokich.

– Cap Malheureux.

Plaża Cap Malheureux jest miejscem, które szczególnie upodobali sobie nurkowie, a także amatorzy podwodnych wypraw. Nazwa Cap Malheureux w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Nieszczęśliwy Przylądek”. Z czego to wynika? Głównie z faktu, że w przeszłości rozbiło się tutaj wiele statków.

– Flic en Flac.
Plaża Flic en Flac jest miejscem idealnym dla osób uprawiających snorkeling. Należy jednak wspomnieć, że miejsce nadaje się także dla plażowiczów – można tu wspaniale wypocząć oraz dla dzieci – wejście do wody jest łagodne, a woda – krystalicznie czysta i ciepła.

– Grand Baie.

Rejon Grand Baie jest najchętniej odwiedzanym ośrodkiem turystycznym na Mauritiusie. Na miejscu znajduje się rozbudowana baza noclegowa (nowoczesne hotele), dlatego każdy, kto pragnie komfortowego wypoczynku, znajdzie dla siebie idealne zakwaterowanie. Obok hoteli, Grand Baie oferuje także eleganckie restauracje, dyskoteki oraz centra handlowe. Ten rejon wyspy polecany jest osobom nastawionym na komfortowy wypoczynek, a także wspaniałą zabawę.

– Farma krokodyli La Vanille.

Farma krokodyli La Vanille jest wyjątkowym miejscem na mapie Mauritiusa. Hoduje się tu kilkaset krokodyli, duże żółwie, żaby, włochate pająki, a także egzotyczne owady. Ciekawostką (a właśc. paradoksem) może być fakt, że na farmie znajduje się restauracja, w której serwuje się gościom potrawy z… krokodyli.
La Vanille jest miejscem dla ludzi o mocnych nerwach.
Ceny na Mauritiusie należą do stosunkowo wysokich. Warto mieć ten fakt na uwadze.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments