Marzysz o wyjątkowych wakacjach w Turcji? Zobacz, na jakie atrakcje warto się przygotować

14 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Turcja to kraj o burzliwej, ale i bogatej historii. Leży na styku dwóch kontynentów i słynie ze swoich szlaków handlowych, dzięki którym przez kraj przepływały społeczności z wielu stron świata. Może właśnie ta różnorodność i wielokulturowość jest dla nas tak pociągająca? Przed Wami krótki poradnik, który podpowie, jakich atrakcji możecie spodziewać się, przyjeżdżając do Turcji.

Klimat, smak i kolor. Zajrzyj do malowniczego Stambułu!

Stambuł to jedno z najpiękniejszych miast Europy, w którym wpływy zachodnie łączą się ze wschodnimi. Aby najpełniej poczuć klimat miasta i jego mieszkańców, warto wyjść z przyhotelowej, bezpiecznej strefy komfortu (którą można sobie zagwarantować, wykupując wycieczkę w biurze podróży, na przykład na tej stronie https://www.tui.pl/wypoczynek/turcja)  i przejść się na lokalny, pełen kolorów i smaków, bazar. Turcja to w końcu kraina przypraw z całego świata. Będąc w Stambule, nie sposób choć na chwilę nie zanurzyć się w bogatej historii regionu. Jednym z ciekawszych obiektów jest znajdujący się w centrum Topkapı Sarayı – pałac wybudowany dla sułtanów. Wewnątrz budynku znajdują się relikwie muzułmańskie, w tym płaszcz proroka Mahometa. W pałacu mieszkali m.in. przedstawiciele dynastii Osmanów, którzy przez lata zgromadzili imponujące kosztowności.

Jedyna w swoim rodzaju architektura i kultura

Wizyta w Turcji to również niepowtarzalna okazja do tego, aby otworzyć się na inną kulturę, przejawiającą się nie tylko w religii, stylu ubierania i kulinariach, ale również w tradycyjnej architekturze bogatej w jedyne w swoim rodzaju ornamenty. To jednak nie wszystko. Będąc w Stambule, nie sposób ominąć punkt obowiązkowy programu – wizytę w bazylice Hagia Sophia, której charakterystyczny wygląd możemy kojarzyć z podręczników szkolnych. Specyficzne minarety świątynia zyskała po zdobyciu Konstantynopola przez Turków w 1453 roku, kiedy to została przebudowana na meczet. Ogromne rozmiary bazyliki, dopełnione starannie wkomponowanymi dekoracjami, potrafią wywrzeć na turystach ogromne wrażenie. Wewnątrz świątyni znajdziemy szlachetne materiały, m.in. szary i zielony marmur oraz porfir. Uwagę przykuwa misternie zaprojektowany i wykonany relief, którego głównym motywem jest wijąca się roślinność i geometria, oraz wybitnej klasy mozaiki przedstawiające m.in. Chrystusa Pantokratora. Turcja to kraj o soczystym kolorycie, wyrazistym charakterze, a także bogatej tradycji. Z różnorodnością atrakcji, jakie czekają na turystów w tym miejscu, można zapoznać się, wchodząc na stronę biura podróży https://www.tui.pl/wypoczynek/turcja/oferty-last-minute.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments