Malediwy – co warto zobaczyć?

7 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 47 Average: 4.3]

Malediwy (archipelag, a także państwo wyspiarskie o tej samej nazwie) są niezwykłym miejscem na mapie świata, ukazującym piękno, a także różnorodność przyrody. Można tu podziwiać m.in. potężne palmy kokosowe, drzewka cytrusowe oraz zachwycające, turkusowe laguny. Należy dodać, że wyspa jest umiejscowiona na Ocenie Indyjskim. 

Malediwy (ze stolicą w Male) są prawdziwym rajem dla amatorów sportów wodnych, osób uwielbiających komfortowy wypoczynek, a także globtroterów, którzy przemierzają świat w poszukiwaniu autentycznych perełek…

Warto również podkreślić, że cały archipelag sam w sobie stanowi atrakcję, dlatego trudno mówić tu o najważniejszych zabytkach wyspy.

Malediwy – ciekawe miejsca

– Male – stolica wyspy.

Ciekawostką dla zwiedzających może być fakt, że Male jest najmniejszą stolicą na świecie – ma 2 kilometry długości oraz 1 kilometr szerokości. Przebywając na wakacjach w najmniejszej stolicy świata, warto zwiedzić The Grand Friday Mosque – największy meczet na Malediwach, a także targ rybny – obfitujący w świeże produkty żywnościowe. Dodajmy, że po zakupy najlepiej przyjść po południu, kiedy to okoliczni rybacy wracają z codziennego połowu ryb. Wówczas można trafić na prawdziwy rarytas.

Osoby pragnące zapoznać się z historią Malediwów, mają wspaniałą możliwość poszerzenia wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego wyspy – na trenie Male usytuowany jest Pałac Prezydencki, a także Muzeum Narodowe.

Na miejscu można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.   

– Główne ośrodki turystyczne na Malediwach.

Do najważniejszych ośrodków turystycznych na wyspie należy zaliczyć: Atol Ari (Atol Ari tworzą dwa Atole – południowy Atol Ari oraz północny Atol Ari), Atol North Male, Atol South Male, Atol Addu (Wyspa Koralowa) oraz Atol Lhaviyani – znajdujący się w odległości ok. 150 km od lotniska w Male. Dodajmy, że Atol Lhaviyani słynie z białej, piaszczystej plaży, która ciągnie się wzdłuż trzykilometrowego wybrzeża.

Ceny na Malediwach należą do stosunkowo wysokich.

Wybierając się na jedną z najpiękniejszych wysp Oceanu Indyjskiego, warto wziąć ze sobą większą ilość zasobów finansowych.

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments