Małe walizki – jaką zabrać w podróż służbową?

12 maja 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Podczas podróży służbowej liczy się wygoda i funkcjonalność. Dlatego walizka, w którą się spakujesz, powinna być jednocześnie poręczna i pojemna. Na szczęście nawet wśród niedużych modeli można taką znaleźć. Podpowiadamy, w co się spakować na delegację z pracy.

Mała walizka – czy wystarczy w podróży służbowej?

Niezależnie od tego, na jak długo wyjeżdżasz, w delegację musisz zabrać kilka kompletów eleganckich ubrań, pasujące do nich buty, a także laptopa lub inny sprzęt elektroniczny oraz nierzadko dokumenty firmowe. Aby to wszystko pomieścić i przy okazji nie narazić zawartości na wygniecenie lub uszkodzenie, dobrze jest spakować się do walizki, a nie do torby podróżnej. A czy bagaż musi być duży? Niekoniecznie. O ile podróż służbowa nie trwa dłużej niż 3-4 dni, małe walizki są wystarczające. Można zmieścić w nich wszystko, co najpotrzebniejsze, nie martwiąc się jednocześnie o to, że bagaż utrudni przemieszczanie.

Trzeba jednak wybrać odpowiedni model, który będzie praktyczny, wytrzymały i… stylowy. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając walizkę.

Jak wybrać walizkę na delegację? Praktyczne wskazówki

W podróż służbową zabieraj nieduże, ale twarde walizki, które dobrze zabezpieczają to, co znajduje się w środku. Takie wersje najczęściej wykonuje się z poliwęglanu lub ABS. Materiał ABS to dobra opcja dla osób dysponujących niższym budżetem. Charakteryzuje się nie tylko dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale również na zarysowania (jest to ważne, ponieważ nie chcesz, aby walizka po kilku wyjazdach wyglądała niechlujnie i psuła Twój wizerunek, prawda?). Jedynym minusem modeli produkowanych z materiału ABS jest to, że ze względu na swoją wysoką twardość mogą ulec pęknięciu w wyniku gwałtownego uderzenia.

Walizka z tworzywa ABS WALAB-0066-51-20 (W23) to złoty środek pomiędzy ceną a jakością

Chcesz tego uniknąć? Wybierz walizkę z poliwęglanu (PC), która jest trwała i lekka. Tworzywo to, choć twarde, wykazuje dużo większą elastyczność niż ABS, dzięki temu występuje znacznie mniejsze ryzyko uszkodzenia. Oprócz tego masz jeszcze trzecią opcję – to polipropylen (PP). Bagaż wykonany z tego materiału jest najlżejszy wśród twardych modeli. Jednocześnie wytrzymałość polipropylenu jest najniższa. Ze względu na to, że walizki kupowane z myślą o częstych podróżach służbowych są poddawane intensywnej eksploatacji, nie jest to rekomendowane rozwiązanie.

Oprócz materiału bardzo ważny jest uchwyt oraz rodzaj kółek. Ze względu na komfort podróży dobrze, aby walizka, nawet ta niedużych rozmiarów, posiadała uchwyt nie tylko na górze, ale również z boku. Oprócz tego nie może zabraknąć teleskopowej rączki, która umożliwi wygodne ciągnięcie bagażu ze sobą. A skoro o tym mowa, obecnie standardem jest, że walizki wyposażone są w cztery podwójne kółka. To pozwala na swobodne lawirowanie nawet w ciasnych miejscach (np. w przejściu w samolocie lub w pociągu). Co istotne, kółka powinny umożliwiać obrót o 360 stopni. Dodatkowo zaleca się, aby były wykonane z mieszanki kauczuku oraz gumy. Wersje z tworzywa sztucznego szybko pękają pod wpływem ciężaru lub nierównej nawierzchni.

Walizka WALPP-0020-99-19 (W23) z kółkami umożliwiającymi obrót o 360 stopni to większa wygoda podróżowania

Najwyższy czas, aby zajrzeć do środka walizki. Wnętrze małych modeli, choć niewielkie, nie wpływa znacząco na pogorszenie funkcjonalności bagażu. Zwykle jedna część wyposażona jest w elastyczne pasy zabezpieczające, natomiast druga w materiał zamykany na suwak. Dzięki temu można w łatwy sposób spakować się, nie narażając znajdujących się w środku ubrań i pozostałych akcesoriów na przesuwanie czy wypadanie w trakcie otwierania bagażu.

Idealna kabinówka do samolotu

Jeśli w podróż służbową najczęściej wybierasz się samochodem lub pociągiem, dokładne wymiary bagażu nie mają większego znaczenia. Stanie się to ważne wtedy, gdy podróżujesz samolotem. Wówczas najwygodniejszym rozwiązaniem będzie tzw. kabinówka, czyli walizka, którą można zabrać ze sobą do kabiny samolotu. W jej przypadku należy zastosować się do określonych wytycznych linii lotniczych. Najczęściej bagaż podręczny nie może przekraczać łącznej wagi 10 kg oraz wymiarów 50x40x20 cm. W przypadku niektórych linii, np. Wizz Air, maksymalny rozmiar kabinówki to 40x30x20 cm. Podczas zakupów najlepiej kierować się uśrednioną wartością. Ewentualnie, jeśli wiesz, że Twoja firma zawsze wybiera loty u konkretnego przewoźnika, zamawiając walizkę, dopasuj się do jego wymogów.

Mała, twarda kabinówka WALAB-0040-69-16 (W23) doskonale sprawdzi się jako bagaż podręczny

Walizka a design. Elegancja i wygoda w jednym

Podczas delegacji reprezentujesz swoją firmę, a to oznacza konieczność zachowania określonego wizerunku. I nie dotyczy to tylko stroju, ale także pozostałych dodatków, w tym przypadku walizki. Dlatego, jak być może się domyślasz, modny róż czy seledynowy kolor nie wchodzą w grę. Na co w takim razie postawić? Możesz zdecydować się na klasyczną czerń lub granat. Przy okazji warto wiedzieć, że w biznesie granatowy odcień uznawany jest nie tylko za elegancki, ale również profesjonalny i wyrafinowany. Dobrym wyborem będzie też walizka w ciemnozielonym, butelkowym odcieniu. Jeśli zaś zależy Ci na nowoczesnym efekcie, wybierz model ze żłobieniami, który prezentuje się oryginalnie i przyciąga uwagę.

Pamiętaj, że dobrze dobrana walizka będzie nie tylko praktyczna, ale również stylowa.

Granatowa walizka WALPC-0010-69-19 (W23) wygląda elegancko i nowocześnie

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments