Choć Majówka zbliża się wielkimi krokami, wiele osób wciąż nie ma na nią pomysłu. Zostać w domu? Wyjechać za granicę? Dlaczego by nie skorzystać z uroków, jakie oferuje nam nasza ojczyzna? Majówka w Gdańsku to świetny pomysł zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi, albowiem każdy z nich znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje, które doskonale urozmaicą czas podczas weekendu majowego.
Zabytki w Gdańsku
Gdańsk to jedno z najstarszych miast w Polsce, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. W XVI wieku było uznawane za najbogatsze miasto Rzeczpospolitej, a kilka stuleci później za miejsce początku upadku komunizmu. Nic więc dziwnego, że na terenie Gdańska znajduje się wiele zabytków i muzeów, do których warto się udać w czasie Majówki. Obowiązkowym punktem do zwiedzania jest oczywiście Stare Miasto ze słynną Fontanną Neptuna. Warto także zajść pod Ratusz Głównego Miasta, albowiem jego najstarsze elementy pochodzą aż z XIV wieku! Jednak prawdziwe skarby Ratusza znajdują się w jego wnętrzu, dlatego dobrze wcześniej upewnić się co do dni i godzin otwarcia.
Plaża w Gdańsku
Gdańsk to oczywiście miasto nadmorskie, wizyta na plaży powinna być zatem obowiązkowa. Przy poszukiwaniu noclegów w Gdańsku, należy najpierw zastanowić się, na czym zależy nam bardziej: bliskości morza czy miasta. Jeśli na tym pierwszym, warto zapoznać się z ofertą Hotelu Orle, który oferuje jedno-, dwu- i trzyosobowe pokoje zaledwie 100m od plaży. Szum morza i bliskość natury uspokoją dorosłych, natomiast dzieci zajmą się sobą, budując zamki z piasku i pluskając się w wodzie.
Muzea w Gdańsku
Zarówno pasjonaci historii, jak i ci nie do końca nią zainteresowani, z pewnością nie będą się w Gdańsku nudzić. W Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte poznamy nie tylko przebieg wojny, ale także jej przyczynę i skutki. Znajdziemy tam wiele ciekawych eksponatów i wystaw, które przybliżą specyfikę dawnych czasów. Natomiast osoby, które chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o przemianach zachodzących w czasach PRL, powinny odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności. Znajduje się tam słynna tablica z 21 postulatami, która w 1980 r. została umieszczona na Bramie Stoczni Gdańskiej. Wystawa jest wyposażona w wiele elementów multimedialnych, dzięki którym młodsi odwiedzający lepiej poznają polską drogę ku demokracji. Godnym odwiedzenia miejscem jest także Muzeum Bursztynu — nie wszyscy przecież wiedzą, że Gdańsk jest nazywany Światową Stolicą Bursztynu.