Majorka – wycieczki fakultatywne

13 lutego 2020
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

„Perła Morza Śródziemnego” – bo tak często mówi się o Majorce, to wyjątkowe miejsce na mapie Europy. W czym tkwi jej sekret? Głównie w nieziemskich krajobrazach, rozległych gajach oliwnych oraz plażach, przepięknych plażach… Dodatkową zaletą wyspy jest również możliwość uczestniczenia w emocjonujących wycieczkach fakultatywnych.

Z jakich wycieczek będzie można skorzystać na Majorce?

Oto kilka propozycji dla miłośników wysp i wysepek

– Propozycja nr 1 – „Wycieczka objazdowa po wyspie”

Wycieczka objazdowa to doskonała okazja, aby poznać zróżnicowany krajobraz wyspy oraz jej najciekawsze atrakcje. Podczas „Around the Mallorca” zobaczycie najsłynniejsze winnice na wyspie, przejedziecie przez emocjonujące pasmo górskie Serra de Tramuntana, rzucicie okiem na najdłuższy wąwóz Majorki – Torrent de Pareis, popłyniecie statkiem, przejedziecie się tramwajem, wsiądziecie do pociągu (z początków XX wieku), a także poczujecie prawdziwy klimat „Perły Morza Śródziemnego”. Będzie co wspominać!

Orientacyjna cena wycieczki: około 65.00 euro (EUR) za osobę.

– Propozycja nr 2 – „Valldemossa – śladami Chopina”

Wąskie uliczki, domy ozdobione kwiatami, niesamowity klimat – tak oto w kilku słowach można opisać Valldemossę – malutkie miasteczko w górach Serra de Tramuntana. Dlaczego turyści tak chętnie przybywają w te rejony? Z jednej prostej przyczyny – w tej części Majorki gościł sam Fryderyk Chopin.

Podczas tej niesamowitej, sentymentalnej wycieczki po Valldemossie, będziecie Państwo mogli odwiedzić zabytkowy Klasztor Kartuzów, a także wysłuchać koncertu muzyki Chopina w zabytkowych wnętrzach. To prawdziwy balsam dla uszu.

Orientacyjna cena wycieczki: około 30.00 euro (EUR) za osobę.

– Propozycja nr 3 – „Wieczór hiszpański”

Wieczór hiszpański to gratka dla miłośników gorącego tańca i smacznej kuchni. Macie Państwo ochotę na wyborny koktajl z owoców morza, wino oraz deser? Podczas tego niesamowitego wieczoru staniecie się uczestnikami zarówno uczty cielesnej, jak i duchowej. Punktem kulminacyjnym wycieczki będą natomiast występy tradycyjnego baletu hiszpańskiego oraz pokazy magików i komika. Będzie naprawdę zabawnie!

Orientacyjna cena wycieczki: około 45.00 euro (EUR) za osobę.

– Propozycja nr 4 – „Jaskinie Majorki”

Jaskinie Majorki to miejsca, które skrywają w swych wnętrzach prawdziwe skarby i przedziwne twory. Zacznijmy jednak od początku…

Kilkugodzinną wycieczkę rozpoczyna wizyta w mieście Manacor, w którym znajduje się słynna fabryka sztucznych pereł – najstarsza na wyspie. Następnie przeniesiecie się Państwo do zapierających dech w piersiach jaskiń, w których królują przedziwne formy stalaktytów i stalagmitów. Ciekawostkę stanowi fakt, że wizyta w jaskini zostanie zwieńczona niezapomnianym koncertem muzyki klasycznej. Aby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę dodamy, że groty są wspaniale podświetlone. Czy to już wszystko? Ależ nie! Ostatnim punktem wyprawy będzie wizyta w rezydencji Els Calderers, będącej świetnym przykładem dworku majorkańskiej równiny.

Orientacyjna cena wycieczki: około 50.00 euro (EUR) za osobę.

– Propozycja nr 5 – „Magiczny katamaran”

Relaks, odpoczynek, totalne odprężenie – tak oto w wielkim skrócie można opisać pięciogodzinny rejs żeglownym katamaranem. W trakcie trwania rejsu będziecie Państwo mogli podziwiać południowe wybrzeże Majorki, a także wskoczyć do wody (z maską i rurką do snorkelingu).

Cena wycieczki zawiera: lunch (grillowane mięso, sałatki, deser), wodę oraz wino.

Orientacyjna cena wycieczki: około 55.00 euro (EUR) za osobę.

– Propozycja nr 6 – „Marineland”

Wasze pociechy uwielbiają oglądać popisy zwierząt? Wobec tego w Marineland znajdą swój kawałek raju. Największym zainteresowaniem cieszą się tu pokazy delfinów oraz baseny i zjeżdżalnie dla najmłodszych.

Orientacyjna cena wycieczki: około 21.00 euro (EUR) za osobę.

– Propozycja nr 7 – „Palma Aquarium”

Palma Aquarium to propozycja dla osób o… mocnych nerwach. Dla niewtajemniczonych trzeba dodać, że jest to najgłębsze rekinarium w Europie, w którym można zobaczyć zarówno drapieżne rekiny, płaszczki, jak i żółwie morskie.

Orientacyjna cena wycieczki: około 44.00 euro (EUR) za osobę.

– Propozycja nr 8 – „Formentor”

Czym jest Formentor? To przylądek na hiszpańskiej Majorce, będący doskonałym punktem widokowym. Jednak największą zaletą tego miejsca jest plaża, uważana za najpiękniejszą na wyspie.

Orientacyjna cena wycieczki: około 33.00 euro (EUR) za osobę.

Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments