Korsyka – jak dojechać?

8 listopada 2018
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2.7]

Najłatwiejszym, a także najwygodniejszym sposobem podróżowania na Korsykę jest samolot. Lot na wyspę zazwyczaj trwa około dwóch godzin. Warto pamiętać, że podróż powietrzna stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy preferują szybkie oraz bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy krajami. Osoby, które (z jakichś powodów) boją się latać, mogą natomiast skorzystać z połączeń promowych – ceny biletów różnią się w zależności od pory roku.

Korsyka – połączenia promowe

Liczba połączeń promowych na „Wyspę Piękna” jest stosunkowo duża – na Korsykę można dostać się z Francji lub Włoch. Najbardziej popularną trasą jest ta, która prowadzi z włoskiego Livorno do portu Bastia, zlokalizowanego na północnym wybrzeżu Korsyki. Połączenia promowe z Livorno do portu Bastia są obsługiwane przez dwóch przewoźników: Moby Lines oraz Corsica Sardinia Ferries. A pozostałe rejsy? Rejsy z innych włoskich portów na Korsykę będą trwały zdecydowanie dłużej: z portu Savona od 6. godzin, natomiast z portu Genua – od 10. godzin.

Przygodę z Korsyką można rozpocząć również we Francji – z portu Nicea, Marsylia lub Tulon. Promy z Nicei, Marsylii lub Tulonu dopływają głównie na zachodnie wybrzeże wyspy – do Ajaccio, Calvi oraz do Ile Rousse. Przeprawy trwają od 4. do 9. godzin. Połączenia promowe z Francji na Korsykę są obsługiwane przez Corsica Sardinia Ferries, SNCM oraz La Meridiolane.

Połączenia promowe – orientacyjne ceny

– Livorno – Bastia – cena od 34,90 euro za osobę.

– Bastia – Livorno – cena od 35,53 euro za osobę.

 

 

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments