Korfu – co warto zobaczyć?

18 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 18 Average: 4.3]

Korfu jest górzystą, wspaniale położoną grecką wyspą, często nazywaną królową Wysp Jońskich. Ciekawostką dla przyjezdnych może być fakt, że miejscowa ludność mówi o niej Kerkyra. Należy wiedzieć, że nazwa pochodzi od imienia greckiej nimfy, którą porwał, a następnie przywiódł tu Posejdon.

Korfu, podobnie jak inne greckie wyspy, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków.

Korfu – ciekawe miejsca

– Kerkira – stolica wyspy.

Kerkira jest stolicą wyspy Korfu, a jednocześnie największym miastem oraz jednym z najciekawszych miejsc na wyspie. Panuje tu wyjątkowy, niepowtarzalny klimat, będący zasługą weneckich korzeni.

Najciekawszym miejscem na mapie Kerkiry jest Stare Miasto, a właściwie – plątanina wąskich, krętych uliczek, które rozpościerają się pomiędzy Neo Frourio oraz Paleo Frourio – dwiema wspaniałymi, weneckimi twierdzami.

Wśród innych, równie znakomitych reliktów przeszłości – stanowiących dumę mieszkańców wyspy, należy wymienić: Rotundę Maitlanda – znajdującą się na najważniejszym placu miasta, pomnik pierwszego prezydenta Grecji – Ioannisa Kapodistriasa, Pałac Świętego Michała i Świętego Jerzego, którego wnętrza zachwycają przepięknym wystrojem, a także kościół Panagia Antivouniotissa, w którym znajduje się Muzeum Bizantyjskie.

– Achillion – jedna z najważniejszych budowli Korfu.

Achillion – najprościej rzecz ujmując – stanowił letnią rezydencję Sissi, czyli cesarzowej Austrii Elżbiety. Warto wiedzieć, że ta wspaniała, monumentalna budowla powstała z rozkazu żony cesarza Franciszka Józefa I – Sissi.

Ciekawą informacją może być fakt, że w czasie wojny na terenie rezydencji mieścił się szpital. A obecnie? Obecnie pałac jest zarządzany przez Międzynarodową Organizację Turystyki.

Przyjezdni interesujący się malarstwem powinni natomiast „rzucić okiem” na obraz pt. „Triumf Achillesa”, który wyszedł spod ręki niemieckiego malarza Franza Matza.

– Paleokastritsa – wspaniały punkt wypadowy dla krótszych, a także dłuższych rejsów.

– Paleokastritsa jest niewielką, uroczą miejscowością położoną na zachodnim wybrzeżu Korfu, stanowiącą wspaniały punkt wypadowy dla krótszych, a także dłuższych rejsów. Warto wiedzieć, że ten rejon świata szczególnie upodobali sobie Włosi.

Zatoka Paleokastritsa jest umiejscowiona wśród klifów, a także wzgórz porośniętych gajami oliwnymi, dlatego każdy miłośnik przyrody znajdzie tu miejsce dla siebie. Dodajmy, że okolicę najlepiej jest oglądać z punktu widokowego „Bella Vista”.

– Sidari – idealne miejsce dla zakochanych.

Sidari słynie z krystalicznie czystego morza, a także urwisk skalnych, które zapewniają wyjątkowe wrażenia wizualnie.

Miejsce jest szczególnie polecane zakochanym, a także osobom, które pragną odnaleźć miłość swojego życia. Warto wspomnieć, że legenda głosi, iż każda para, która przypłynie do Sidari, pozostanie ze sobą na zawsze.

Waluta oraz ceny na wyspie Korfu

Oficjalną jednostką walutową obowiązującą na terytorium Korfu jest euro – podobnie rzecz ma się w całej Grecji, a także na innych greckich wyspach. Mając na uwadze wspomnianą kwestię, należy liczyć się z tym, że za wyżywienie oraz bilety wstępu do obiektów turystycznych, zapłacimy stosunkowo dużo.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments