Komu przyda się materac dwustronny?

29 czerwca 2021
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Materac dwustronny to rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdej sypialni. Czy powinieneś przemyśleć zakup takiego podłoża do spania? Czym różni się ono od materaca jednostronnego?

Dwustronny materac – co to jest?

Każdy wiodący producent wysokiej jakości podłoży do snu, taki jak Hilding, posiada w swojej ofercie co najmniej kilka materacy dwustronnych. Można przyjąć, że obecnie jest to standard, zalecany przez fizjoterapeutów i ortopedów.

Materace dwustronne tym różnią się od jednostronnych, że – jak sama nazwa wskazuje – mogą być użytkowane rotacyjnie. Wiąże się z tym szereg korzyści. Po pierwsze, materace takie mają zazwyczaj dłuższą żywotność, niż jednostronne – związane jest to z faktem, że nie ulegają trwałym odkształceniom ze względu na jednakowy nacisk przez cały okres ich użytkowania. Po drugie, dają możliwość różnicowania stopnia twardości i jakości podłoża. Niektóre materace dwustronne posiadające odpinane topy występują aż w 6 konfiguracjach!

Materace jednostronne mają zdecydowanie mniej zalet, jednak z pewnością będą lepszym wyborem do sypialni gościnnej, która nie jest używana każdego dnia. Są tańsze od dwustronnych i do tego niższe. Dlatego jeśli mamy łóżko o stosunkowo niewysokiej ramie, jednostronny materac może okazać się jedynym słusznym produktem. Tego typu materace szybciej się jednak zużywają i mają krótszą gwarancję na swoje właściwości.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca dwustronnego?

Jak w przypadku każdego materaca, zaleca się dokładnie sprawdzić materiały, z których wykonany jest interesujący nas model. Inwestycja w dobrej jakości piany o certyfikowanych właściwościach opłaci się nam zarówno pod względem zdrowotnym, jak i finansowym – w dłuższej perspektywie. Tanie piany poliuretanowe mają tendencję do szybkiego odkształcania się oraz kruszenia. Podobnie niskiej jakości podłoża sprężynowe.

Tymczasem wysokiej klasy materace sprężynowe typu multipocket nie tylko są dwustronne, ale dodatkowo odznaczają się statusem wyrobu medycznego – jak na przykład materac Hilding Flamenco.

Materac dwustronny powinien być wykonany z dbałością o szczegóły i najlepiej, aby różnił się ze względu na właściwości każdej ze swoich stron. Dzięki temu będziemy mieli możliwość skorzystania z różnych podłoży – przykładowo na okres letni lepsze są bardziej sprężyste, twarde materace z piany wysokoelastycznej. Zimą, gdy lubimy się otulać i czuć miękkość, sprawdzą się piany termoelastyczne. Oczywiście zastosowanie obu rodzajów pian nie wyklucza wkładu sprężynowego – wspomniany Hilding Flamenco składa się ze sprężyn oraz blatów pianowych profilowanych w siedem stref twardości dla idealnego podpierania kręgosłupa.

Materac dwustronny dobrze, aby był pokryty zdejmowanym do prania pokrowcem – w ten sposób wydłużymy jego żywotność jeszcze bardziej i uchronimy wkład przed zabrudzeniem. Niektóre pokrowce dodatkowo wpływają na komfort materaca.

Interesuje Cię dobrej jakości materac? w sklepie abcsnu.pl znajdziesz wyłącznie produkty renomowanych i sprawdzonych producentów.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments