Komplett plus, czyli najlepsze podręczniki do nauki języka niemieckiego

8 sierpnia 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Od dobrych kilkunastu lat nauka języka niemieckiego staje się coraz ważniejszym elementem edukacji. Uczniowie często nie planują zdawać egzaminu z angielskiego, lecz niemieckiego właśnie. Podręcznik Komplett plus przeznaczony jest głównie dla absolwentów klas szkół podstawowych. Porozmawiajmy o tym przez chwilę, dobrze?

Język niemiecki: podręcznik wieloletni

Komplett plus 1 to pełny kurs do nauki języka niemieckiego w liceach i technikach dostosowany do nowej podstawy programowej. Uwzględnia wymagania podstawy programowej III.2.0, III.2 oraz III.1P. Znaczy to, że ten podręcznik przeznaczony jest zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego, jak i tych mających na celowniku zbliżający się wielkimi krokami egzamin maturalny.

Wewnątrz podręcznika Komplett plus znajdziemy świetnie zorganizowany podział etapów zdobywania wiedzy, uwzględniający przy tym komunikację, słownictwo i naukę zasad z zakresu gramatyki. Dobra organizacja treści w podręczniku Komplett plus sprawia, że proces edukacji jest niezwykle klarowny. Przejrzysty zbiór informacji to w końcu pierwszy dobry krok ku temu, aby móc się w języku obcym odnaleźć, prawda?

Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego w szkołach średnich

Wraz z podręcznikiem, który sam składa się z dwóch części, uczniom siłą rzeczy będzie towarzyszyć i zeszyt ćwiczeń. To niezbędne, jeśli chce się osiągnąć optymalny sukces, który nie tylko pozwoli bardzo dobrze zdać maturę, co również opanować praktyczne aspekty języka na przyszłość.

Komplett plus 2 i zróżnicowany poziom zadań w zeszycie to profesjonalna powtórka treści rozdziału z poprzednich lekcji. Nie bez znaczenia jest także łagodna progresja leksykalna, którą daje taka właśnie powtarzalność. Ćwiczenia utrwalające dein wortschatz (tłum. twoje słownictwo) to bardzo ważny element nauki każdego języka w praktyce.

Nie zapomnijmy o pisowni. Siłą rzeczy zadania z zeszytu ćwiczeń do niemieckiego z pakietu Komplett plus są nastawione na dopracowywanie umiejętności gramatycznych. Każda lekcja ułożona jest pod dany kierunek, który został precyzyjnie określony w całym planie nauki.

Podręcznik dla kontynuujących naukę języka niemieckiego

Warto zauważyć, że materiały z serii Komplett plus uwzględniają także indywidualizację nauczania. To bardzo ważne dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć edukację językową poza obszar szkoły, jak i tych chcących kontynuować naukę. Uniwersalność dobrych podręczników na tym właśnie polega – że można do nich wracać i tym samym utrwalać zdobytą wiedzę. No bo nie ma chyba co ukrywać, że po maturze wielu uczniom języki obce szybko wyparowują z głowy. Nawet nauka na studiach nie zawsze może temu zapobiec. Tak naprawdę tylko praktyczny kontakt z tzw. żywym językiem pozwala całkowicie zapamiętać pełnię słownictwa, zasad gramatycznych i pisowni. Jeśli komuś zabraknie takiej możliwości, kontynuacja kontaktu z podręcznikiem to najlepsze rozwiązanie na podtrzymanie umiejętności.

Dlaczego warto wybrać język niemiecki?

Na koniec zastanówmy się, dlaczego tak duży kładzie się nacisk na język niemiecki. To tak naprawdę najbardziej rozpowszechniony język w Europie. Niemalże cała Europa Środkowa mówi po niemiecku, a to oznacza, że my, Polacy, mamy z tym językiem sporo do czynienia. W wielu wypadkach to właśnie z Niemcami czy Austriakami przychodzi nam robić interesy, nie z Anglikami. A skoro Niemcy są naszym bezpośrednim sąsiadem, do tego bardzo dla nas otwartym, znajomość niemieckiego powinna być dla nas cennym zasobem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments