Kolumbia – paszport czy dowód osobisty?

29 września 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Niewątpliwie – paszport. Kolejną ważną informacją jest fakt, że dokument paszportowy musi być ważny sześć miesięcy – licząc od daty planowanego powrotu z Kolumbii.

A wiza? Ta przy pobytach turystycznych (do 90. dni) nie jest wymagana.

Informacje ogólne o kraju

Oficjalna nazwa: Republika Kolumbii.

Kontynent: Ameryka Południowa.

Stolica: Bogota.

Powierzchnia: 1 142 000 km².

Ludność: 49,07 miliona (dane pochodzą z 2017 roku).

Język urzędowy: hiszpański.

Inne języki: angielski.

Waluta: peso kolumbijskie, oznaczone międzynarodowym skrótem COP. 1 peso = 100 centavos. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 20 pesos, 50 pesos, 100 pesos, 200 pesos i 500 pesos oraz banknoty o nominałach: 1 000 pesos, 2 000 pesos, 5 000 pesos, 10 000 pesos, 20 000 pesos i 50 000 pesos. 1 COP to około 0,00115848561 złotego polskiego (kurs z dnia 24. września 2019 roku).

Międzynarodowy numer kierunkowy: +57.

Duże miasta: Medellín – drugie pod względem wielkości miasto w kraju, Cali, Barranquilla, Cartagena de Indias, Cúcuta.

Największe atrakcje turystyczne: Cano Cristales – jedno z najbardziej znanych miejsc w Republice Kolumbii, Muzeum Złota w Bogocie, Park Narodowy Ciudad Perdida („Zaginione miasto”), archipelag Rosario Islands, Parque Nacional Natural Tayrona (Park Tayrona), Cartagena de Indias.

Najciekawsze pamiątki: kawa, hamak, biżuteria z drogocennymi kamieniami, rum.

Republika Kolumbii – praktyczne informacje dla turystów

– Darmowe wifi w Kolumbii można znaleźć nie tylko w pubach, restauracjach czy hotelach, ale także na placach oraz skwerach.

– Osoby, które zamierzają przemieszczać się po kraju, powinny wybierać komunikację nocną. Dobrą informacją jest fakt, że w ten sposób można zaoszczędzić na noclegu.

– Napiwki (w kwocie 5% wartości rachunku) wręcza się zazwyczaj pracownikom branży gastronomicznej, kierowcom oraz lokalnym przewodnikom.

– Jako że w Kolumbii higiena jest na niższym poziomie niż w Polsce, warto wziąć ze sobą zapas chusteczek nawilżanych oraz żel do dezynfekcji.

– W kraju obowiązuje całkowity zakaz palenia w środkach transportu. W restauracjach, pubach oraz klubach nocnych można palić w wyznaczonych do tego miejscach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments