Kołobrzeg: wybierz wiosenną regenerację nad morzem

5 lutego 2021
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zima to bardzo trudny okres dla naszego organizmu. Na szczęście ta pora roku trwa tylko kilka miesięcy, dlatego wiosna to czas, kiedy powinniśmy się zająć regeneracją naszego ciała i psychiki. A najlepiej robi się to nad morzem. Na przykład w Kołobrzegu, ponieważ to nie tylko miejscowość turystyczna ale również uzdrowisko, dlatego idealnie nadaje się na połączenie wypoczynku z turnusami rehabilitacyjnymi i leczniczymi zabiegami.

Walka z niską temperaturą i brakiem słońca

W czasie zimowych miesięcy organizm człowieka toczy walkę z niskimi temperaturami i brakiem słońca. Często też nie jesteśmy wtedy – również z powodu złej pogody – zbyt aktywni fizycznie. To wszystko sprawia, że stajemy się bardziej podatni na choroby i spada nam poziom hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Odczuwamy więc spadki nastrojów, pojawiają się kłopoty z koncentracją, „wolniej” myślimy i czasami trudno nawet wstać z fotela lub kanapy. W nocy zdarzają się natomiast kłopoty ze snem. Warto więc po tych kilku miesiącach boju naszego organizmu z przeciwnościami natury dać mu szansę na wiosenny odpoczynek i ładowanie akumulatorów.

Morze, plaża oraz solanka i borowina doskonale zregenerują

Położony nad brzegiem Bałtyku i jednocześnie u ujścia rzeki Parsęty Kołobrzeg to idealne miejsce na regenerację. I to nie tylko dlatego, że słońce, wypoczynek na plaży, spacery, czy szum fal są dla naszego ciała i ducha niczym balsam. To też uzdrowisko, szczycące się bogactwami naturalnymi, czyli źródłami solanki i borowiny, przy pomocy których można leczyć wiele dolegliwości: choroby ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne, dróg oddechowych, cukrzycę i otyłość.

Nie tylko opalanie

Poza tym Kołobrzeg to nie tylko morze i plaża. Można tu naładować baterie i wypocząć nawet wtedy, gdy wiosenna pogoda nie pozwala jeszcze na plażowanie i kąpiele w Bałtyku. Atrakcji jest tyle, że z pewnością nikt nie będzie się tu nudził. Można pójść na molo, przejść się promenadą, zobaczyć port lub latarnię morską, czy wybrać się na starówkę, gdzie jest również sporo zabytków. Poza tym w mieście jest sześć parków o łącznej powierzchni prawie 63 hektarów. Największy Park im. Stefana Żeromskiego liczący sobie ponad 31 hektarów został założony w XIX wieku i jest nadmorskim parkiem zdrojowym uzdrowiska. W Kołobrzegu i jego okolicy nie brakuje więc miejsc do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, Jest on nieodłącznym elementem każdego turnusu rehabilitacyjnego i regeneracji naszego organizmu. I nie trzeba z tym czekać do lata, ponieważ w Kołobrzegu uda się każda Wielkanoc nad morzem i każdy długi majowy weekend nad morzem. A idealnie nadaje się do tego hotel Kielczanka ze Spa z częścią uzdrowiskową.

W kompleksie leśnym i 100 metrów od plaży

Już samo położenie tego ośrodka jest atrakcją samą w sobie, ponieważ znajduje się on tylko 100 metrów od piaszczystej plaży i sąsiaduje z nadmorskim parkiem z urokliwymi alejkami spacerowymi. Tuż przy hotelu biegnie trasa rowerowa zachęcająca do wypożyczenia jednośladu i wybrania się na malowniczą wycieczkę. Aby z hotelu dostać się do Portu Morskiego, wystarczy 6 minut spaceru, a z ośrodka na Starówkę w Kołobrzegu dojdzie się w niecałe pół godziny. Stąd jest też blisko do innych atrakcji turystycznych, choćby do Miasta Myszy, Ukrytej Krainy, czy do Muzeum 6D Maszoperia, do którego wejście znajduje się tuż przy hotelu.

Ośrodek posiada 78 pokoi o różnym metrażu i standardzie, ale wszystkie są nowocześnie urządzone i mają przytulny charakter. Wyposażone są telewizory, lodówkę, czajnik i telefon, bezprzewodową sieć internetową oraz łazienki z prysznicem, ręcznikami i zestawem kosmetyków. Każdy pokój – oprócz znajdujących się na I piętrze – posiada balkon z kompletem mebli wypoczynkowych i leżakami, które można wziąć nad morze.

Wykwalifikowana kadra

Hotelowe Spa i jego część sanatoryjna zapewnią również na miejscu szeroką ofertę zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych odprężających i upiększających. Wykonywane są one na bazie solanki i borowiny oraz przy pomocy wysokiej jakości, atestowanego sprzętu. Zajmująca się tym kadra ośrodka to ludzie z pasją i wieloletnim doświadczeniem. Oczywiście przed rozpoczęciem jakichkolwiek zabiegów zalecana jest konsultacja lekarska, która jest bezpłatna. Hotel położony w malowniczej okolicy Kołobrzegu oferuje też pakiety pobytowe, między innymi regeneracyjne, kuracyjne i odprężające. Wszystkie oferty, promocje oraz informacje na temat udogodnień obiektu i atrakcji znajdują się na stronie internetowej https://www.kielczanka.pl/

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments