Koce piknikowe – co warto kupić i na co zwracać uwagę?

24 maja 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Latem nie ma nic lepszego niż jedzenie na świeżym powietrzu z tymi, których kochasz. Pikniki — czy to w miejscowym parku, czy w ogrodzie — są po to, by cieszyć się przyrodą, smacznym jedzeniem, orzeźwiającymi napojami i mnóstwem rozrywki (oczywiście akceptowalnej społecznie). Ale zanim spakujesz swój koszyk piknikowy, jest jeden element, o którym nie wolno zapomnieć – koc piknikowy.

Planowanie pikniku wymaga odpowiedniego planowania, przygotowania i pewnych przemyśleń. Musimy wiedzieć ile jedzenia zabrać, na ile osób przygotować kanapki, a także przygotować miejsce, a w naszym przypadku koc, który byłby w stanie pomieścić nie tylko rozstawione jedzenie, ale i wszystkie osoby. Najczęściej zabiera się koc, ale koc nie jest ani wodoodporny, ani nie jest wystarczająco duży, aby zapewnić wygodną posiadówkę dla kilku osób jednocześnie, nie mówiąc już o rozstawieniu jedzenia i napoi.

Jakie koce mamy do wyboru:

 • Wodoodporne maty plażowe.
 • Wielkie i składane w niewielkie prostokąt koce piknikowe.
 • Koce piknikowe dwustronne.
 • Koce polarowe.
 • Koce piknikowe napełniane powietrzem (te najbardziej komfortowe).

Koce piknikowe, czy raczej też maty wykonane z materiału PPE są idealne na każde warunki pogodowe. Nie dość, że są dużo trwalsze, to i znacznie praktyczniejsze. Możemy wykorzystać je zarówno na basenie, jak i w parku lub na łące. Przeważnie maty te mają wodoodporny spód, dzięki czemu można rozłożyć je na mokrym podłożu. Składają się w mały prostokąt, mieszcząc się praktycznie do każdej kobiecej torebki, nie mówiąc już o plecaku – choć po złożeniu same wyglądają jak poręczna torebka, z wygodnym uchwytem, dzięki czemu są łatwe do przenoszenia.

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze koca piknikowego?

 • Rozmiar – Koc piknikowy powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić jedzenie, Ciebie i Twoją rodzinę. Zbyt mały koc będzie niekomfortowy – chyba, że zamierzasz spędzić czas sam lub we dwie osoby. Nikt nie chce trzymać swojego talerza na ziemi, walczyć z mrówkami ani pobrudzić się siedząc na ziemi lub trawie.
 • Kolorowy – Jesteś na pikniku i prawdopodobnie planujesz zrobić kilka „selfie”, aby zachować wspaniałe chwile w pamięci. Kolorowy i ładnie wyglądający koc od razu doda charakteru Twoim zdjęciom. Dodanie odrobiny koloru lub ciekawego wzoru na piknikowej zabawie zmienia charakter spotkania.
 • Wodoodporny – Koc piknikowy powinien nie tylko wchłaniać wodę, ale jednocześnie szybko schnąć. Możesz kupić koc z materiału, który szybko schnie, albo zainwestować w koc wodoodporny (od spodu lub z obu stron).
 • Wygodny – Koc powinien być wygodny i lekki do noszenia. Powinien być nie tylko kompaktowy, ale i przenośny. Dzisiejsze koce piknikowe są łatwo składane i lekkie – złożone mają rozmiar gazety.
 • Miękki – Kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia jest miękkość. Gruba tkanina podrażni Twoją skórę. Koc powinien być solidny, ale nie powinien tracić na miękkości.
 • Trwały – Ręcznik piknikowy powinien być miękki, ale nie oznacza to, że nie musi być trwały. Koc zostanie poddany ciężkim torturom z powodu podłoża, na którym go położysz i sposobu, w jaki będzie użytkowany. Powinien być w stanie znieść działanie ze strony dzieci. Warto wybrać koc z lnu (len to bardzo wytrzymała tkanina).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments