Kiedy jechać na Seszele?

5 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 48 Average: 4.3]

Seszele stanowią grupę aż 115 wysp pochodzenia wulkanicznego oraz koralowego – większość z nich jest stosunkowo płaska. Ciekawostką dla przyjezdnych może być fakt, że tylko 33 wyspy są zamieszkałe przez ludzi. Klimat na Seszelach należy do tropikalnych – temperatura powietrza oscyluje wokół 30º Celsjusza, natomiast woda jest idealna do kąpieli przez okrągły rok – ma stałą temp. ok. 25º Celsjusza.

Archipelag wysp Seszeli stanowi ciekawą alternatywę dla popularnych Malediwów. „Wyspy Miłości” – bo tak często nazywa się Seszele, są państwem wyspiarskim położonym na Oceanie Indyjskim – ok. 1600 km od wybrzeży Afryki. Sezon urlopowy trwa tu przez cały rok, dlatego nikt nie będzie mógł narzekać na brak atrakcji. Kiedy jednak najlepiej lecieć na „Wyspy Miłości”?

Seszele w styczniu

Styczeń jest miesiącem deszczowym, w którym notuje się największą ilość opadów. W tym czasie można spodziewać się około 15 dni deszczowych. Deszcz zaczyna padać wieczorem oraz w nocy. Należy wspomnieć, że najwyższą ilość opadów notuje się na wyspach o górzystej rzeźbie terenu. Wilgotność powietrza wynosi nawet 80%, zaś termometry wskazują 30º C – 31º Celsjusza.

Wakacje na Seszelach w styczniu od 2199 zł! 

Seszele w lutym

Luty może powitać przyjezdnych deszczem. W okresie od grudnia do marca, na „Wyspach Miłości” panuje pora deszczowa. Padać będzie przez około 15 dni.
Charakterystyczną cechą pory monsunowej jest wilgotne, a także duszne powietrzne oraz znaczny ubytek słońca. Opady występują gównie wieczorami, a także w nocy.

Wakacje na Seszelach w lutym od 2299 zł! 

Seszele w marcu

Marzec jest ostatnim miesiącem pory deszczowej. Warto wspomnieć, że średnia temperatura powietrza w tym czasie oscyluje wokół 28º C. Marzec jest także jednym z najgorętszych miesięcy na w roku.

Wakacje na Seszelach w marcu od 2299 zł! 

Seszele w kwietniu

Wraz z kwietniem przychodzi pora sucha. W tym okresie pogodę kształtuje pasat (wiatr) południowo – wschodni, który niesie ze sobą nieco chłodniejsze, a także bardziej suche masy powietrza. Kwiecień jest także czasem lęgów seszelskich ptaków.

Wakacje na Seszelach w kwietniu od 2099 zł! 

Seszele w maju

W maju „Wyspy Miłości” kuszą turystów gwarancją bezchmurnego nieba, turkusowego morza, a także wakacyjnego klimatu. Należy wspomnieć, że wysokie temperatury powietrza sprzyjają nie tylko plażowaniu (z drinkiem w ręku…), ale także uprawianiu sportów wodnych, takich jak: windsurfing, kitesurfing oraz nurkowanie głębinowe. Dodajmy, że temperatura wody w Oceanie Indyjskim oscyluje wokół 27º Celsjusza. Osoby preferujące aktywny wypoczynek na lądzie, mają natomiast możliwość wspinania się po specjalnie wyznaczonych szlakach.

Termometry w maju wskazują przeważnie 30º Celsjusza – w dzień oraz ok. 21º Celsjusza – w nocy.

Wakacje na Seszelach w maju od 2299 zł! 

Seszele w czerwcu

Od kwietnia do końca czerwca na Seszelach panuje bezchmurna, słoneczna pogoda. Jest to idealny moment na wielogodzinne plażowanie, a także uprawianie sportów wodnych.
Warto również wspomnieć, że 29 czerwca na wyspach jest obchodzony Dzień Niepodległości.

Wakacje na Seszelach w czerwcu od 2399 zł! 

Seszele w lipcu

Lipiec jest jednym z dwóch „najzimniejszych” miesięcy w roku. W tym czasie średnia temperatura powietrza oscyluje wokół 21º Celsjusza. Leżenie na plaży może okazać się dla nas sporym wyzwaniem…

Wakacje na Seszelach w lipcu od 2499 zł! 

Seszele w sierpniu

Sierpień, podobnie jak siódmy miesiąc w roku (lipiec), niesie ze sobą niższe temperatury powietrza – te dochodzą do ledwo 21º Celsjusza. Bywa chłodniej, ale za to bezdeszczowo i przyjemnie. Konkludując, sierpień jest idealnym miesiącem na zwiedzanie okolicy, spacerowanie, a także podziwianie wspaniałych widoków.

Wakacje na Seszelach w sierpniu od 2299 zł! 

Seszele we wrześniu

Turyści uwielbiający podwodny świat raf koralowych, mają wspaniałą możliwość podziwiania oceanicznych głębin. Wrzesień to doskonały moment na… zgłębianie ukrytych skarbów. Temperatura powietrza w tym miesiącu oscyluje w granicach od 29º C do 30º C, natomiast średnie opady wynoszą 206 mm.

Wakacje na Seszelach we wrześniu od 2299 zł! 

Seszele w październiku

Październik jest idealnym miesiącem na wędkowanie – w tym czasie można swobodnie wypłynąć na szerokie wody Oceanu Indyjskiego. W dziesiątym miesiącu w roku rozpoczyna się także migracja seszelskich ptaków.

Wakacje na Seszelach w październiku od 2899 zł! 

Seszele w listopadzie

Listopad na Seszelach bardzo różni się od polskiego, dżdżystego listopada. Właśnie między kwietniem a listopadem, na klimat archipelagu Seszeli wpływa pasat południowo – wschodni. Należy wspomnieć, że pasat południowo – wschodni jest wiatrem, który niesie nieco chłodniejsze oraz bardziej suche masy powietrza. Pomimo chłodniejszych mas powietrza, termometry pokazują ponad dwadzieścia stopni Celsjusza.

Wakacje na Seszelach w listopadzie od 2099 zł! 

Seszele w grudniu

Grudzień jest miesiącem, w którym na Seszelach rozpoczyna się pora deszczowa. W tym czasie pogodę kształtuje pasat (wiatr) północno – wschodni, który niesie ze sobą wilgotne masy powietrza, a także gwałtowne burze. W porze deszczowej pada średnio przez około 15 dni w ciągu miesiąca.

Trzeba również zaznaczyć, że na Seszelach istnieje możliwość żeglowania o każdej porze roku. Nie ma także obaw, że na horyzoncie pojawią się niszczycielskie cyklony lub silne wichury. Te tutaj są rzadkością.

Wakacje na Seszelach w grudniu od 2199 zł! 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments