Kiedy jechać na Mauritius?

26 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 255 Average: 4.3]

Mauritius (Republika Mauritiusu) jest niewielką wysepką położoną w południowo – zachodniej części Oceanu Indyjskiego, a także jedną z najpiękniejszych wysp w tej części świata. Niewątpliwym atutem “rajskiej wyspy Afryki” są przepiękne, śnieżnobiałe plaże, przywodzące na myśl pierwotne oblicze raju. Republika Mauritiusu jest wyspą, na której można wypoczywać o każdej porze roku. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze panują tu wysokie, trzydziestostopniowe upały. Kiedy zatem najlepiej wybrać się na jedną z najpiękniejszych wysp Oceanu Indyjskiego?

Mauritius w styczniu

Styczeń jest miesiącem, w którym na Mauritiusie występują dość obfite opady deszczu. W tym okresie temperatury wynoszą około 30º C – w ciągu dnia oraz około 20º C – 22º C w nocy. Pozostając w temacie temperatur, dodajmy jeszcze, że temperatura morza wynosi zazwyczaj około 28º C. Styczeń jest zatem najlepszym miesiącem dla osób, które uwielbiają tropikalne klimaty.

Mauritius w styczniu od 2800 zł!

Mauritius w lutym

W lutym, podobnie jak w miesiącu styczniu, na wyspie panuje pora deszczowa. Należy  wiedzieć, że w tym czasie można spodziewać się groźnych cyklonów, mgły lub burz z piorunami oraz błyskawicami. Średnie temperatury w ciągu dnia oscylują w granicach 27º C do 29º C, zaś najcieplejszym tygodniem lutego jest zazwyczaj tydzień trzeci.

Mauritius w lutym od 2800 zł!

Mauritius w marcu

Marzec jest kolejnym miesiącem, w którym dominują wysokie opady deszczu oraz burze z piorunami i błyskawicami. W tym czasie można spodziewać się bardzo wysokich temperatur  – 26º C – 28º C, a także słabego wiatru. Najcieplej jest zazwyczaj w pierwszym tygodniu miesiąca.

Mauritius w marcu od 2700 zł!

Mauritius w kwietniu

W miesiącu kwietniu nadal występują opady deszczu, można także (od czasu do czasu) spodziewać się burz z piorunami oraz błyskawicami. Ciekawostką dla przyjezdnych może być fakt, że okres od października do kwietnia jest najlepszym czasem na łowienie ryb. W ciągu dnia temperatura waha się między 25º C a 27º C.

Mauritius w kwietniu od 2600 zł!

Mauritius w maju

Maj jest jednym z tych miesięcy, o których myślimy z rozrzewnieniem – wiosna, ciepło, przyjemny podmuch wiatru. W Republice Mauritiusu, maj zwiastuje jednak początek zimy, choć bardzo upalnej zimy – jest tzw. miesiącem przejściowym.

Jaka jest średnia temperatura w maju? Na Mauritiusie (w tym czasie) średnia temperatura wynosi 23º C – 26º C – może także popadać lub pogrzmieć. Jest to zatem idealny miesiąc na spacerowanie, a także zwiedzanie okolicy.

Mauritius w maju od 2800 zł!

Mauritius w czerwcu

Czerwiec jest miesiącem, w którym na Mauritiusie rozpoczyna się zima. W przeciwieństwie do polskiej zimy, zima na wyspie charakteryzuje się wysokimi temperaturami: między 22º C a 24º C. W tym czasie można także spodziewać się delikatnego wiaterku.

Mauritius w czerwcu od 2500 zł!

Mauritius w lipcu

W lipcu można oczekiwać nieco niższych temperatur. W tym czasie na Mauritiusie temperatury spadają do 23º C – 24º C w ciągu dnia oraz do około 19º C w nocy. Woda pozostaje jednak nadal bardzo ciepła.

Mauritius w lipcu od 2600 zł!

Mauritius w sierpniu

Sierpień na Mauritiusie charakteryzuje się niskimi temperaturami. W tym czasie można spodziewać się ok. 22º C – 23º C. Należy zaakcentować, że najcieplejszym tygodniem sierpnia jest pierwszy tydzień. Sierpień, podobnie jak lipiec oraz czerwiec, daje możliwość uprawiania surfingu.

Mauritius w sierpniu od 2700 zł!

Mauritius we wrześniu

Wrzesień jest kolejnym miesiącem, w którym panują stosunkowo niskie temperatury. W tym okresie można spodziewać się 22º C do 24º C. Najcieplejszym tygodniem miesiąca jest drugi tydzień, zaś opady występują dość rzadko – zazwyczaj 10 dniu w miesiącu.

Mauritius we wrześniu od 2400 zł!

Mauritius w październiku

Październik, podobnie jak miesiąc maj, jest tzw. miesiącem przejściowym – po nim następuje bardzo ciepłe, a także wilgotne lato. Temperatury powietrza w miesiącu październiku oscylują w granicach od 23º C do 25º C – można także spodziewać się delikatnego wiaterku.

Mauritius w październiku od 2650 zł!

Mauritius w listopadzie

Listopad jest pierwszym miesiącem lata – zazwyczaj bardzo gorącym oraz wilgotnym. W przeciwieństwie do polskiego listopada, listopad na Mauritiusie charakteryzuje się dużą ilością słonecznych dni, ożywczym deszczem, a także występowaniem gwałtownych porywów wiatru.

Mauritius w listopada od 2750 zł!

Mauritius w grudniu

Grudzień jest miesiącem, w którym można oddać się przyjemności nurkowania – w tym czasie woda jest najbardziej przejrzysta. Wraz z rodziną lub przyjaciółmi, warto udać się na całodniową wycieczkę dającą możliwość poznania podwodnego świata Mauritiusa. Dodajmy, że średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą od 26º C do 28º C.

Mauritius w grudniu od 2400 zł!

 

 

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments