Kiedy jechać na Cypr Północny?

20 kwietnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 142 Average: 4.2]

Wybór terminu podróży na Cypr Północny jest podyktowany wieloma przesłankami. Na uwadze trzeba mieć przede wszystkim indywidualne upodobania i oczekiwania względem pobytu. Duże znaczenie ma również charakter wyjazdu – pod innym kątem organizuje się wakacje rodzinne, a pod innym wypad z przyjaciółmi itp.

Cypr Północny w styczniu

Styczeń to na Cyprze Północnym jeden z najchłodniejszych miesięcy – średnia temperatura dzienna oraz średnia temperatura wody oscylują w granicach 16 st. C. W nocy nie jest najcieplej – zaledwie kilka stopni powyżej 0 st. C. Deszczowa aura nie jest w styczniu niczym nadzwyczajnym. Niemniej warto pamiętać o tym, iż Cypr Północny leży w strefie klimatu umiarkowanego, dlatego też zima jest tu łagodna i znacznie cieplejsza niż w Polsce.

Cypr Północny w lutym

Luty na Cyprze Północnym to nadal zima. W ciągu dnia termometry pokazują przeciętnie ok. 17 st. C, jest dość wietrznie, na morskie kąpiele nie ma co liczyć. Jeśli ktoś chce odpocząć od pogody w Polsce, a przy okazji nie jest miłośnikiem plażowania, luty to dobry czas na wycieczkę na Cypr Północny. Piękne widoki zrekompensują wszelakie niedogodności – a co więcej, niektóre trasy warto pokonać tutaj właśnie zimą, np. trasę przez Girne w drodze do Nikozji, ponieważ latem z uwagi na bardzo wysokie temperatury jest to niemożliwe.

Cypr Północny w marcu

W marcu na Cyprze Północnym zaczyna się robić coraz cieplej, aczkolwiek pogoda nie jest jeszcze na tyle sprzyjająca, by wylegiwać się na plaży i zażywać kąpieli w morzu. To świetny czas na spokojny odpoczynek, spacery i podziwianie krajobrazów – nie wspominając o tym, że właśnie zimą hotele są najtańsze, a ceny w wielu miejscach spadają.

Cypr Północny w kwietniu

Od kwietnia zainteresowanie turystów pobytem na Cyprze Północnym zaczyna wzrastać.  Temperatury są już iście wiosenne – powyżej 20 st. C, chociaż w nocy nadal może być chłodniej. Średnia temperatura wody morskiej wynosi ok. 11 st. C, a więc z kąpielami można się jeszcze wstrzymać. Kwiecień to wymarzona pora na zwiedzanie – zwłaszcza dla osób nie przepadających za upałami czy niezbyt dobrze znoszącymi wysokie temperatury. Na Cyprze Północnym jest co oglądać – żeby wspomnieć m.in. o Famaguście, Kyrenii czy Nikozji, która jest stolicą całego Cypru, w tym także północnej części.

Wakacje na Cyprze w kwietniu od 699 zł!

Cypr Północny w maju

W maju na Cyprze Północnym zaczyna się robić coraz tłoczniej – rozkręca się bowiem powoli sezon turystyczny. W ciągu dnia średnie temperatury wynoszą ok. 26 st. C – jest ciepło, ale nie upalnie. Woda morska osiąga temperaturę ok. 20 st. C, więc można się kąpać bez obawy o złapanie przeziębienia. Maj to w zasadzie ostatni gwizdek, by swobodnie korzystać z uroków wyspy, nie ma jeszcze tłoku.

Wakacje na Cyprze w maju od 799 zł!

Cypr Północny w czerwcu

W czerwcu sezon turystyczny na Cyprze Północnym rusza pełną parą. Zaczyna robić się gorąco – 30 st. C w ciągu dnia to norma. Miłośnicy kąpieli morskich i słonecznych będą zachwyceni. Jeżeli ktoś planuje pobyt w tych stronach w sezonie, powinien odpowiednio wcześniej zorganizować podróż, choć oczywiście nie brakuje atrakcyjnych ofert last minute.

Wakacje na Cyprze w czerwcu od 799 zł!

Cypr Północny w lipcu

Lipiec – czyli lato na całego. Upał w ciągu dnia, cieple noce, woda idealna do kąpieli. Plaże w popularnych kurortach zapełniają się – pomimo tego, iż są płatne. Nie próżnują i fani sportów wodnych – w końcu na Cyprze panują idealne warunki do ich uprawiania.

Wakacje na Cyprze w lipcu od 999 zł!

Cypr Północny w sierpniu

Sierpień – obok lipca – to jeden z najgorętszych miesięcy na Cyprze Północnym. Dzienne temperatury przekraczają 30 st. C. Taka pogoda ma wielu zwolenników, ale gdy ktoś nie przepada za tłumami i upałami, urlop na Cyprze powinien zaplanować w innym terminie.

Wakacje na Cyprze w sierpniu od 999 zł!

Cypr Północny we wrześniu

We wrześniu na Cyprze Północnym nadal jest gorąco. Sezon trwa w najlepsze, a więc i ceny w hotelach czy restauracjach są wyższe niż np. w miesiącach zimowych. Nie tylko plaże są oblegane, ale też i inne atrakcje turystyczne.

Wakacje na Cyprze we wrześniu od 799 zł!

Cypr Północny w październiku

Od października zaczyna się ochładzać, ale nadal jest przyjemnie i ciepło – średnia temperatura dzienna wynosi ok. 27 st. C. Turystów na Cyprze Północnym wciąż jest sporo, chętnie korzystają z walorów tutejszych plaż i podziwiają zabytki.

Wakacje na Cyprze w październiku od 699 zł!

Cypr Północny w listopadzie

Listopad na Cyprze Północnym jest dobrym miesiącem głównie na zwiedzanie. Upały nie utrudniają życia, a woda w morzu jest jeszcze na tyle ciepła, że bez przeszkód można się kąpać. Minus jest tylko taki, że listopadzie występują dość częste opady deszczu.

Cypr Północny w grudniu

Grudzień to na Cyprze Północnym początek zimy. Nie jest co prawda ostra i męcząca, ale bywa nieprzewidywalna. Jednego dnia zachwyca słońcem, a drugiego dnia przynosi chmury i deszcz. W ciągu dnia przeciętne temperatury wynoszą ok. 20 st. C.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments