Kiedy jechać na Zakynthos?

7 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 66 Average: 4.3]

Zakynthos (nazywana także „Wyspą Zapachów” oraz „Kwiatem Wschodu”) jest jedną z najpiękniejszych greckich wysp. Wysepka leży na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu. Ciekawostką może być fakt, że Zakynthos jest trzecią co do wielkości wyspą w archipelagu Wysp Jońskich. Jednostką monetarną, która obowiązuje na terytorium „Wyspy Zapachów” jest euro (EUR). Ceny na Zakynthos należą do stosunkowo wysokich.

Zakynthos cieszy się dużą popularnością o każdej porze roku. Właściwie zawsze można na niej spotkać mniejszą lub większą grupę turystów. Dlaczego urlopowicze wybierają właśnie „Wyspę Zapachów”? To zasługa pięknej, słonecznej pogody, a także wspaniałych miejsc oraz zabytków. Przebywając na wakacjach w tym rejonie świata, warto zobaczyć m.in.: słynną Navagio Beach – Zatokę Wraku, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, Zakynthos – stolicę, a jednocześnie największe miasto wyspy oraz Marathonisi – Żółwią Wyspę o charakterystycznym żółwim kształcie. Warto wspomnieć, że Marathonisi zamieszkują słynne żółwie gatunku Caretta karetta. Kiedy zatem najlepiej wybrać się na jedną z najpiękniejszych greckich wysp? Sprawdźmy to już teraz.

Zakynthos w styczniu

Styczeń jest jednym z najchłodniejszych miesięcy w roku. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 8º Celsjusza – 13º Celsjusza. Każdy, kto wybiera się w styczniu na Zakynthos, powinien wziąć ze sobą ciepłą kurtkę (najlepiej przeciwdeszczową), bluzę z kapturem, czapkę oraz szalik. Najcieplejszy będzie pierwszy tydzień miesiąca.

Zakynthos w lutym

Wraz z lutym przychodzi nieznacznie ocieplenie. Średnie dzienne temperatury powietrza wynoszą zazwyczaj od 9º Celsjusza do 14º Celsjusza. Turyści, którzy w tym okresie wybierają się na wyspę słynącą z obecności żółwi Caretta karetta, powinni wziąć ze sobą ciepłą kurtkę oraz bluzę z kapturem. Przydadzą się także cieplejsze buty (tak to już bywa w… lutym).

Zakynthos w marcu

Marzec jest miesiącem, w którym możemy spodziewać się znacznego ocieplenia. Termometry przeważnie wskazują od 10º Celsjusza do nawet 16º Celsjusza. Deszcz może padać przez 10 dni w ciągu miesiąca. A słońce? Słońce będzie widoczne na horyzoncie przez około 6 godzin w ciągu dnia.

Zakynthos w kwietniu

W kwietniu, jak mówi przysłowie, wciąż przeplata (jest trochę zimy, jest trochę lata…). Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 16º Celsjusza – 20º Celsjusza.

Czwarty miesiąc roku upłynie turystom pod znakiem deszczu. Każdy, kto wybiera się w kwietniu na Zakynthos, powinien wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, parasolkę oraz… kalosze. A atrakcje? Będzie można na przykład połowić ryby. W wodach Morza Jońskiego występują następujące rodzaje ryb/owoców morza: sardynki, sardelki, szproty, makrele, tuńczyki, głowacze, małże oraz kalmary.

Wakacje na Zakhyntos w kwietniu od 599 zł!

Zakynthos w maju

Wraz z majem przychodzi nieznaczne ocieplenie. Termometry przeważnie wskazują od 18º Celsjusza w górę. W tym czasie można z powodzeniem zwiedzać wyspę, spacerować po okolicy oraz uskuteczniać górskie wycieczki.

Piąty miesiąc roku upłynie turystom pod znakiem odpoczynku oraz greckiego słońca. Jest to doskonały czas dla wszystkich tych, którzy nie lubią upałów oraz natłoku urlopowiczów.

Wakacje na Zakhyntos w maju od 599 zł!

Zakynthos w czerwcu

Czerwiec przynosi wysokie, bo ponad trzydziestostopniowe temperatury powietrza. Wyspa powoli zaczyna budzić się do życia… Jedynym minusem wakacji w czerwcu mogą być wieczory – gdy zapada zmrok temperatura powietrza spada do zaledwie 16º Celsjusza.

Woda w Morzu Jońskim (około 22º Celsjusza) zachęca do uskuteczniania kąpieli, natomiast ruch turystyczny wyraźnie wzrasta.

Wakacje na Zakhyntos w czerwcu od 799 zł!

Zakynthos w lipcu

Lipiec upłynie urlopowiczom pod znakiem prawdziwych upałów. Średnie dzienne temperatury powietrza będą wynosiły od 24º Celsjusza do 28º Celsjusza.

Woda to podstawa…

Żar lejący się z nieba, powinien przypominać nam (turystom) o konieczności spożywania dużej ilości wody mineralnej (najlepiej niegazowanej). W czasie upałów należy także mieć przy sobie filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, przyciemniane okulary oraz kapelusz lub czapkę z daszkiem. Wszystko po to, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu.

Najcieplejszy jest zazwyczaj drugi tydzień lipca.

Wakacje na Zakhyntos w lipcu od 999 zł!

Zakynthos w sierpniu

Sierpień jest kolejnym upalnym miesiącem na wyspie. W tym czasie można spodziewać się około/aż 26º Celsjusza – 28º Celsjusza.

Upalne, wręcz „afrykańskie” powietrze, może doprowadzić do oparzenia skóry. W trakcie wysokich, ponad dwudziestoośmiostopniowych temperatur powietrza, należy unikać zatłoczonych, nasłonecznionych miejsc, a także pić dużo wody mineralnej (najlepiej tej pozbawionej gazu).

Najcieplejszy będzie pierwszy tydzień miesiąca.

Wakacje na Zakhyntos w sierpniu od 999 zł!

Zakynthos we wrześniu

Wrzesień jest kolejnym ciepłym (nawet bardzo ciepłym) miesiącem w roku. Termometry przeważnie pokazują 20º Celsjusza – 29º Celsjusza. Pomimo schyłku sezonu turystycznego, Zakynthos w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród urlopowiczów. Dodatkową zaletą jest fakt, że woda w morzu, nagrzana po okresie wakacyjnym, osiąga wysoką, ponad dwudziestopięciostopniową temperaturę. Wrzesień jest zatem doskonałym momentem na plażowanie, oddawanie się kąpielom morskim, a także odpoczynek.
Słońce będzie widoczne na horyzoncie przez około 10 godzin w ciągu dnia.

Wakacje na Zakhyntos we wrześniu od 899 zł!

Zakynthos w październiku

W dziesiątym miesiącu roku na Zakynthos panuje ciepła, słoneczna pogoda. Średnie dzienne temperatury powietrza oscylują wokół 25º Celsjusza, natomiast woda w morzu osiąga temperaturę 22º Celsjusza. Słońce będzie świeciło przez około 7 godzin w ciągu dnia.

Wakacje na Zakhyntos w październiku od 799 zł!

Zakynthos w listopadzie

Listopad jest miesiącem, w którym turyści powoli opuszczają „Wyspę Zapachów”. Opaleni i zadowoleni, zabierają ze sobą piękne pamiątki oraz miłe wspomnienia.

W przedostatnim miesiącu roku można spodziewać się wysokich, kilkunastostopniowych temperatur powietrza. Termometry przeważnie wskazują około 13º Celsjusza – 19º Celsjusza. Najcieplejszy jest zazwyczaj pierwszy tydzień miesiąca.

Zakynthos w grudniu

Wraz z grudniem przychodzi wyczuwalne ochłodzenie. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 10º Celsjusza – 17º Celsjusza. Choć słupki termometrów pokazują kilkunastostopniowe temperatury powietrza, wyraźnie czuć nadchodzący koniec… roku.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments