Kiedy jechać na Thassos?

15 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 26 Average: 4]

Thassos (Thasos, Tasos lub spolszczone Tazos) to nazwy greckiej wyspy umiejscowionej w północnej części Morza Egejskiego. Urzekająca Tasos leży w odległości ok. 8 km od wybrzeża Tracji.

Thassos, nazywana także „Zielonym Diamentem Morza Egejskiego” lub „Szmaragdową Wyspą”, magnetyzuje swoim pięknem oraz różnorodnością. Na miejscu można znaleźć wiele wspaniałych zabytków, m.in. ruiny antycznego amfiteatru (w stolicy wyspy Limenas), marmurowe klify (w miejscowości Aliki), a także Klasztor Michała Archanioła, w którym jest przechowywany gwóźdź z krzyża Chrystusa. Każdy, kto zamierza nasycić ciało oraz duszę, znajdzie na Thassos „coś” odpowiedniego dla siebie… Do ciekawych atrakcji warto także zaliczyć Giolę – naturalny basen wyżłobiony w skałach oraz Paradise Beach (nazywaną „Rajską plażą”) – jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Sprawdźmy zatem, kiedy najlepiej wybrać się na Thassos – wyspę zlokalizowaną w północnej części Morza Egejskiego.

Thassos w styczniu

Średnia temperatura powietrza w styczniu wynosi ok. 9º Celsjusza – w dzień oraz ok. 1º Celsjusza – w nocy. Wybierając się na Thassos w zimie, warto wziąć ze sobą ciepłą kurtkę, bluzę z kapturem, czapkę oraz parasolkę. W styczniu można bowiem spodziewać się opadów atmosferycznych.

Thassos w lutym

Wraz z lutym przychodzi nieznaczne ocieplenie – termometry pokazują ok. 10º Celsjusza. Dobrze jednak, jeśli będziemy mieli przy sobie kurtkę przeciwdeszczową (tak na wszelki wypadek…), ciepłą bluzę oraz czapkę. Wybierając się w odległy region świata (w tym przypadku na Thassos), warto zabezpieczyć się przed ewentualnym chłodem oraz deszczem.

Thassos w marcu

Marzec jest miesiącem, w którym na Thassos kończy się zima astronomiczna –„Szmaragdowa Wyspa” powoli przygotowuje się na nadejście sezonu turystycznego. Średnia dzienna temperatura powietrza wynosi ok. 14º Celsjusza, w nocy natomiast spada. Dobrze jest zatem mieć przy sobie ciepłą kurtkę lub bluzę.

Thassos w kwietniu

Wraz z kwietniem nadchodzi wiosna. W tym czasie średnie temperatury powietrza oscylują wokół 20º Celsjusza. Czwarty miesiąc roku jest zatem doskonałym momentem na zwiedzanie okolicznych wiosek, osad i wioseczek (np. przepięknej wioski Theologos, która jest uznawana za jedną z najstarszych miejscowości na Thassos). Na Theologos można nie tylko odpocząć od gwarnych miast oraz miasteczek, ale także posilić się wspaniałościami kuchni greckiej. Mieszkańcy wioski słyną z hodowli kóz, a także owiec.

Wakacje na Thassos w kwietniu od 899 zł! 

Thassos w maju

Maj jest okresem przedsezonowym, dlatego każdy, kto zamierza wypocząć w ciszy i spokoju, powinien zdecydować się na tę porę roku. Turystów na Thassos jest niewielu, natomiast jest bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Temperatura w maju oscyluje wokół 24º Celsjusza – w dzień oraz ok. 12º Celsjusza – w nocy. Woda w morzu ma temp. ok. 19º Celsjusza.
Liczba godzin słonecznych w maju wynosi 9.

Wakacje na Thassos w maju od 999 zł! 

Thassos w czerwcu

W czerwcu rozpoczyna się sezon turystyczny na wyspie. Warto wiedzieć, że sezon wakacyjny będzie trwał od czerwca do połowy września (czasem do października). W okresie od czerwca do września/października pogoda na Thassos zachęca do korzystania zarówno z morskich, jak i słonecznych kąpieli.

Wakacje na Thassos w czerwcu od 1099 zł! 

Thassos w lipcu

Wraz z lipcem przychodzą „afrykańskie” upały. W tym czasie temperatury powietrza kształtują się na poziomie ok. 30º – 31º Celsjusza w dzień oraz ok. 18º Celsjusza w nocy. Należy wspomnieć, że w siódmym miesiącu roku (w lipcu) odnotowuje się najwyższą temperaturę wody – 25º Celsjusza. Słońce będzie widoczne na horyzoncie przez około 12 godzin w ciągu dnia.

Wakacje na Thassos w lipcu od 1199 zł! 

Thassos w sierpniu

Sierpień jest drugim najgorętszym miesiącem w roku. Termometry przeważnie pokazują 31º Celsjusza – w dzień oraz 18º Celsjusza – w nocy. Woda, podobnie jak w lipcu, nadaje się do uskuteczniania kąpieli w morzu (jej temp. wynosi ok. 25º Celsjusza). W sierpniu można spodziewać się aż jedenastu godzin słonecznych.

Wakacje na Thassos w sierpniu od 1199 zł! 

Thassos we wrześniu

Wrzesień to dobry czas na kąpiele w morzu. Woda, nagrzana po sezonie wakacyjnym (do ok. 24º Celsjusza), zachęca do korzystania z ostatnich uroków lata. Należy zauważyć, że piękna pogoda sprzyja także uprawianiu sportów wodnych – windsurfingu oraz pływaniu na rowerkach wodnych. Osoby, które wolą spędzać czas na lądzie, mają natomiast do dyspozycji korty tenisowe, boiska do siatkówki oraz fitness cluby.

Średnie temperatury powietrza we wrześniu kształtują się na poziomie 27º Celsjusza – w dzień oraz 14º Celsjusza – w ciągu nocy. Słońce jest widoczne przez ok. 8 godzin w ciągu dnia.

Wakacje na Thassos we wrześniu od 1099 zł! 

Thassos w październiku

Październik zwiastuje koniec sezonu turystycznego. W tym czasie roślinność przygotowuje się do nadejścia zimy. Średnie temperatury powietrza w ciągu dnia kształtują się na poziomie 12º – 19º Celsjusza, dlatego możesz być spokojny o ładną pogodę.
W październiku będzie padało przed ok. 9 dni.

Wakacje na Thassos w październiku od 999 zł! 

Thassos w listopadzie

Listopad jest miesiącem, w którym można spodziewać się intensywnych opadów deszczu. Warto wiedzieć, że opady atmosferyczne na Thassos występują od listopada do maja. W ciągu dnia temperatury powietrza wynoszą od 8º Celsjusza do nawet 15º Celsjusza. Może także wystąpić słaby wiatr.

Thassos w grudniu

Grudzień jest pierwszym miesiącem zimy astronomicznej na Thassos. Dodajmy, że zima astronomiczna na wyspie trwa od 21 grudnia do 20 marca.
Średnie temperatury powietrza w ostatnim miesiącu roku oscylują wokół 8º Celsjusza. Jest chłodniej, ale za to bardzo przyjemnie. To dobry czas dla wszystkich tych, którzy zamierzają skupić się na zwiedzaniu wyspy.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments