Kiedy jechać na Malediwy?

22 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 140 Average: 4.2]

Malediwy (nazywane także „podwodnym miastem„ lub „ostatnim rajem na ziemi”) są archipelagiem, a także państwem wyspiarskim o tej samej nazwie, położonym na Oceanie Indyjskim. Rajska wyspa zachęca wysokimi temperaturami, a także śnieżnobiałymi plażami, dlatego warto wybrać się tam z całą rodziną. Kiedy zatem najlepiej jechać na Malediwy?

Malediwy w styczniu

Styczeń na Malediwach należy do bardzo upalnych (wręcz tropikalnych…). W przeciwieństwie do stycznia w Polsce, ten na wyspie zachęca do korzystania z pięknej, słonecznej pogody. Dodajmy, że średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą 28º C – 29º C. Przez wzgląd na fakt, że temperatura powietrza w styczniu dochodzi do niemal 30º Celsjusza, należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. Co zatem będzie nam potrzebne? W pierwszej kolejności będziemy potrzebowali filtra przeciwsłonecznego SPF 30+, a także kapelusza oraz przyciemnianych okularów. Warto również pamiętać o tym, aby unikać słońca w samo południe.

Leć na Malediwy w styczniu od 4300 zł!

Malediwy w lutym

Luty to miesiąc prawdziwych upałów (a właśc. ogromnej fali gorąca). Warto wiedzieć, że drugi miesiąc roku przynosi bardzo wysokie, ponad trzydziestostopniowe temperatury. Dodajmy, że od czasu do czasu może także nieznacznie popadać lub zagrzmieć.

Decydując się na wyjazd do Azji o tej porze roku, należy mieć na uwadze fakt, że luty jest jednym z najbardziej suchych miesięcy na wyspie.

Leć na Malediwy w lutym od 4300 zł!

Malediwy w marcu

Marzec jest najbardziej suchym miesiącem w roku, przynoszącym piękną, słoneczną pogodę – to doby czas na wykorzystanie urlopu wypoczynkowego.

Leć na Malediwy w marcu od 4300 zł!

Malediwy w kwietniu

Kwiecień zwiastuje nadejście bardzo wysokich temperatur – średnia wartość oscyluje w granicach 31º Celsjusza. Należy jednak pamiętać, że trzydziestostopniowe upały mogą stanowić zagrożenie dla naszego życia lub zdrowia. Kwiecień jest także miesiącem, w którym co pewien czas pojawia się deszcz (ale nie sam…). Dodajmy, że deszczowi mogą towarzyszyć burze z piorunami oraz błyskawicami.

Leć na Malediwy w kwietniu od 4300 zł!

Malediwy w maju

Maj jest początkiem sezonu monsunowego. W tym czasie można spodziewać się częstych, aczkolwiek krótkotrwałych opadów. Zdarza się także, że wraz z deszczem występują burze z błyskawicami oraz piorunami. Termometry przeważnie wskazują 30º Celsjusza.

Leć na Malediwy w maju od 4300 zł!

Malediwy w czerwcu

Wraz z czerwcem przychodzą coraz większe opady deszczu. Patrząc w niebo, można zaobserwować ciemne, nierzadko złowieszcze chmury. Deszcze padające w tej części świata należą do ciepłych, a także przyjemnych. Warto jednak pamiętać, że zbyt intensywne opady mogą zniweczyć nasze plany urlopowe.

Leć na Malediwy w czerwcu od 4300 zł!

Malediwy w lipcu

W lipcu, podobnie jak w miesiącu czerwcu, notuje się największe nasilenie opadów. Warto wspomnieć, że deszcz pada tu zazwyczaj wieczorem. W dzień termometry pokazują ok. 30º Celsjusza.

Leć na Malediwy w lipcu od 4300 zł!

Malediwy w sierpniu

Sierpień jest miesiącem, w którym może padać nawet kilka dni pod rząd. W tak niesprzyjających okolicznościach przyrody, bardzo trudno jest znaleźć pozytywne aspekty pobytu. Dodajmy jednak, że pomimo intensywnych opadów, a także burz z piorunami i błyskawicami, na Malediwach (w tym czasie) występują wysokie temperatury powietrza.

Leć na Malediwy w sierpniu od 4300 zł!

Malediwy we wrześniu

Wrzesień jest kolejnym miesiącem, który niesie ze sobą intensywne opady deszczu. W tym czasie mogą także wystąpić burze z piorunami oraz błyskawicami. W miesiącu wrześniu nie należy wypływać w (samotne lub rodzinne) rejsy po oceanie. Niekorzystne warunki pogodowe mogą bowiem przyczynić się do utraty równowagi, a nawet do zatonięcia.

Leć na Malediwy we wrześniu od 4300 zł!

Malediwy w październiku

Październik jest idealnym miesiącem na rejsy pomiędzy wyspami. W tym czasie można korzystać z pięknej pogody, a także ciepłego, turkusowego morza. Dodajmy, że jest to okres, w którym następuje zmniejszenie aktywności monsunu – jest bardzo wilgotno, a temperatury lekko rosną.

Leć na Malediwy w październiku od 4300 zł!

Malediwy w listopadzie

Listopad jest doskonałym miesiącem na wymarzoną podróż do „ostatniego raju na ziemi”. Warto podkreślić, że ten okres w roku przynosi wilgotny wiatr z zachodu, a także burze. Zazwyczaj jest bardzo duszno oraz gorąco – między 28º C a 29º C.

Leć na Malediwy w listopadzie od 4300 zł!

Malediwy w grudniu

W grudniu rozpoczyna się sezon główny (właściwy). W tym czasie, a dokładniej rzecz ujmując – w okresie Świąt Bożego narodzenia, ceny na wyspie są bardzo wysokie, zaś miejsca – już dawno zarezerwowane.

Leć na Malediwy w grudniu od 4300 zł!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments