Kiedy jechać na Majorkę?

21 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 117 Average: 4.4]

Majorka (często nazywana „Perłą Morza Śródziemnego”, „Wyspą Spokoju” oraz „Perłą Balearów”) jest największą wyspą w archipelagu Balearów, zlokalizowaną na Morzu Śródziemnym. Jej stolicą, a także głównym miastem jest popularna Palma de Mallorca. „Perła Morza Śródziemnego” słynie głównie z białych, piaszczystych plaż (szczególnie na południu oraz wschodzie wyspy), bogatego życia nocnego, a także smacznego jedzenia. Warto przyjechać tu z „paczką” znajomych.

Waluta Majorki

Oficjalną jednostką płatniczą obowiązującą na terytorium Majorki jest euro (€). Ceny na wyspie należą do wysokich.

Majorkę można odwiedzać o każdej porze roku. Ważną informacją będzie fakt, że liczba dni słonecznych w roku przekracza tutaj 300. Sprawdźmy zatem, kiedy najlepiej wybrać się na fascynującą „Perłę Morza Śródziemnego”.

Majorka w styczniu

Styczeń jest jednym z dwóch najzimniejszych miesięcy na wyspie. Warto jednak wiedzieć, że zima na Majorce nie jest tak uciążliwa, jak w wielu innych miejscach w Europie. Średnie dzienne temperatury powietrza w styczniu kształtują się na poziomie 13. stopni Celsjusza – 15. stopni Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie około 4. stopni Celsjusza.
Uwaga! Zima na Majorce może zaskoczyć turystów niższymi temperaturami powietrza, dlatego warto być przygotowanym na każdą okoliczność. Decydując się na wyjazd na magiczną „Wyspę Spokoju”, weźmy ze sobą ciepłą kurtkę oraz sweter.

Średnia miesięczna ilość opadów: 62 mm.
Najcieplejszy tydzień stycznia: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Majorka w lutym

Luty jest kolejnym chłodnym miesiącem na wyspie. W tym czasie słupki termometrów przeważnie pokazują około 12. stopni Celsjusza – 15. stopni Celsjusza – w ciągu dnia oraz około 4. stopni Celsjusza – w ciągu nocy. Warto wiedzieć, że w wyższych partiach gór Serra de Tramuntana, może spaść nawet śnieg.

Ciekawostka! W drugiej połowie lutego na Majorce zaczynają kwitnąć migdałowce. Wyspa powoli zamienia się w oazę zieleni.

Średnia miesięczna ilość opadów: 58 mm.
Najcieplejszy tydzień lutego: zazwyczaj trzeci tydzień (w tym czasie można spodziewać się słabego wiatru).

Majorka w marcu

Wraz z marcem przychodzi wyczuwalne ocieplenie. Średnie dzienne temperatury powietrza wynoszą około 14. stopni Celsjusza – 18. stopni Celsjusza, natomiast nocne – około 6. stopni Celsjusza. Trzeci miesiąc roku jest doskonałym momentem na zwiedzanie Majorki, a dokładniej rzecz ujmując – na górskie wędrówki oraz wycieczki rowerowe. Dodajmy, że kolarzy można spotkać na wielu majorskich trasach.

Średnia miesięczna ilość opadów: 42 mm.
Najcieplejszy tydzień marca: zazwyczaj czwarty tydzień (w tym czasie może wystąpić także mgła).

Wakacje na Majorce w marcu od 999 zł!

Majorka w kwietniu

Kwiecień, podobnie jak marzec, jest doskonałym momentem na górskie lub rowerowe wycieczki. W tym czasie można podziwiać bujnie kwitnące drzewa oraz krzewy owocowe, a także oglądać owce pasące się na zielonych łąkach. Średnie dzienne temperatury powietrza w kwietniu oscylują wokół 17. stopni Celsjusza – 20. stopni Celsjusza, natomiast nocne – wokół 8. stopni Celsjusza.

Warto wiedzieć, że najlepszymi miesiącami na odwiedzenie „Wyspy Spokoju” są kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, a nawet listopad.

Średnia miesięczna ilość opadów: 43 mm (około 5. dni deszczowych).
Godziny słońca dziennie: 8.
Temperatura wody: 15 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień kwietnia: zazwyczaj drugi tydzień (w tym czasie można spodziewać się mgły oraz słabego wiatru).

Wakacje na Majorce w kwietniu od 1099 zł!

Majorka w maju

Maj jest pierwszym miesiącem sezonu turystycznego na wyspie. Warto wiedzieć, że sezon turystyczny na Majorce trwa od maja do października. W piątym miesiącu roku można spodziewać się wysokich, ponad dwudziestostopniowych temperatur powietrza. Dodajmy, że średnie dzienne temperatury w maju będą kształtowały się na poziomie 20. stopni Celsjusza – 23. stopni Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie około 10. stopni Celsjusza. Na kąpiele w morzu trzeba będzie jeszcze trochę poczekać…

Średnia miesięczna ilość opadów: 27 mm (około 5. dni deszczowych).
Godziny słońca dziennie: 10.
Temperatura wody: 17 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień maja: zazwyczaj czwarty tydzień (w tym czasie można spodziewać się słabego wiatru).

Wakacje na Majorce w maju od 1099 zł!

Majorka w czerwcu

Czerwiec jest idealnym momentem na odwiedzenie „Wyspy Spokoju”. W tym czasie można podziwiać m.in. zielone drzewka oraz krzewy owocowe, bezchmurne niebo, a także gorące słońce… Słońce będzie widoczne na horyzoncie przez wiele długich godzin.

Temperatury powietrza

Średnie dzienne temperatury powietrza w czerwcu kształtują się na poziomie około 24. stopni Celsjusza – 27. stopni Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie około 13. stopni Celsjusza.

Warto przypomnieć, że najlepszymi miesiącami na odwiedzenie wyspy są kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, a nawet listopad.

Średnia miesięczna ilość opadów: 22 mm (około 3. dni deszczowych).
Godziny słońca dziennie: 10.
Temperatura wody: 21 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień czerwca: zazwyczaj czwarty tydzień (w tym czasie mogą wystąpić pierwsze fale upałów).

Wakacje na Majorce w czerwcu od 1299 zł!

Majorka w lipcu

Lipiec jest jednym z dwóch najcieplejszych miesięcy na wyspie. W tym czasie słupki termometrów przeważnie pokazują około 28. stopni Celsjusza – 31. stopni Celsjusza w ciągu dnia oraz około 17. stopni Celsjusza w ciągu nocy.

Siódmy miesiąc roku sprzyja wakacyjnym wyjazdom – na Majorce świeci słońce, niebo jest bezchmurne, zaś woda – osiąga wysoką, ponad dwudziestostopniową temperaturę.

Średnia miesięczna ilość opadów: 7 mm (1 dzień deszczowy).
Godziny słońca dziennie: 11.
Temperatura wody: 24 stopnie Celsjusza.

Wakacje na Majorce w lipcu od 1399 zł!

Majorka w sierpniu

Sierpień jest kolejnym bardzo upalnym miesiącem na wyspie. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest on najgorętszym miesiącem w roku. W okresie od 1. do 31. sierpnia termometry na wyspie pokazują około 28. stopni Celsjusza – 35. stopni Celsjusza – w ciągu dnia oraz około 20. stopni Celsjusza – w ciągu nocy.

Uwaga! Wysokie temperatury powietrza mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu. W czasie dni wypełnionych słońcem, a także bezchmurnym niebem, zawsze nośmy przy sobie butelkę wody mineralnej (najlepiej niegazowanej), krem z filtrem, olejek do opalania, pomadkę ochronną do ust, okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę).

Średnia miesięczna ilość opadów: 17 mm (około 3. dni deszczowych).
Godziny słońca dziennie: 11.
Temperatura wody: 25 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień sierpnia: zazwyczaj pierwszy tydzień (od czasu do czasu mogą wystąpić burze z piorunami oraz błyskawicami).

Wakacje na Majorce w sierpniu od 1399 zł!

Majorka we wrześniu

Wrzesień kusi piękną pogodą, wspaniałą wodą, a także możliwością nurkowania. To doskonały moment na plażowanie, relaksowanie się pod palmą oraz zażywanie morskich kąpieli. Średnie dzienne temperatury powietrza we wrześniu kształtują się na poziomie 25. stopni Celsjusza – 28. stopni Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie około 18. stopni Celsjusza.

Średnia miesięczna ilość opadów: 71 mm (około 6. dni deszczowych).
Godziny słońca dziennie: 8.
Temperatura wody: 24 stopnie Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień września: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Wakacje na Majorce we wrześniu od1099 zł!

Majorka w październiku

Październik jest ostatnim miesiącem sezonu turystycznego na wyspie. Przypomnijmy, że sezon turystyczny na Majorce trwa od maja do października. W tym czasie można spodziewać się wysokich, około dwudziestoczterostopniowych temperatur powietrza, zapewniających przyjemny pobyt na wyspie. W przedostatnim miesiącu roku wzrasta liczba dni deszczowych, natomiast wieczory – należą do stosunkowo chłodnych.

Średnia miesięczna ilość opadów: 46 mm (około 9. dni deszczowych).
Godziny słońca dziennie: 6.
Temperatura powietrza w nocy: 14 stopni Celsjusza.
Temperatura wody: 21 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień października: zazwyczaj pierwszy tydzień (w tym czasie można spodziewać się mgły oraz słabego wiatru).

Wakacje na Majorce w październiku od 999 zł!

Majorka w listopadzie

Wraz z listopadem przychodzi wyczuwalne ochłodzenie. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 18. stopni Celsjusza – 20. stopni Celsjusza. W nocy temperatura może natomiast spaść do około 9. stopni Celsjusza. Jesień jest doskonałym momentem na wypoczynek dla wszystkich tych, którzy uwielbiają spędzać czas bez natłoku turystów.

Średnia miesięczna ilość opadów: 80 mm.
Najcieplejszy tydzień listopada: zazwyczaj pierwszy tydzień (w tym czasie mogą wystąpić ulewne deszcze, mgła oraz słaby wiatr).

Majorka w grudniu

Grudzień jest miesiącem chłodnym, a także wilgotnym, wypełnionym dużą ilością dni deszczowych. To również czas, w którym mieszkańcy wyspy przygotowują się na nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Warto wiedzieć, że Boże Narodzenie na Majorce jest obchodzone w typowo hiszpański sposób.

Średnie dzienne temperatury powietrza w grudniu oscylują wokół 15. stopni Celsjusza – 17. stopni Celsjusza, natomiast w nocne – wokół 6. stopni Celsjusza.

Średnia miesięczna ilość opadów: 60 mm.
Najcieplejszy tydzień grudnia: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Poniżej lista 5. miejscowości, w których panuje najprzyjemniejszy klimat na wyspie:

– Can Pastilla,
– Algaida,
– Llucmajor,
– S’Arenal,
– Marratxí.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments