Kiedy jechać na Korfu?

22 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 71 Average: 4.2]

Korfu (często nazywana „Królową Wysp Jońskich” oraz „Zielonym Sercem Grecji”) jest górzystą wyspą położoną na Morzu Jońskim – u wybrzeży Albanii. Stolicą wyspy jest miasto Korfu. Wysepka charakteryzuje się obecnością klifów, wspaniałych plaż oraz dzikich, dziewiczych obszarów.

Jednostką monetarną, która obowiązuje na terytorium Korfu jest euro (EUR). Ceny na wyspie należą do relatywnie wysokich.

Miejscowa ludność nazywa Korfu Kerkyrą. Co to oznacza? W dosłownym tłumaczeniu Kerkyra oznacza „Zieloną Wyspę”. Ciekawostką dla turystów może być fakt, że Korfu ma więcej bujnej roślinności niż inne greckie wyspy oraz wysepki.

Przebywając na jednej z najpiękniejszych greckich wysp, warto zobaczyć m.in.: Korfu – stolicę, a także największe miasto na wyspie, Achillion – letnią rezydencję cesarzowej Sissi, Sidari – idealne miejsce dla wszystkich zakochanych, a także Paleokastritsę – niewielką, malowniczą miejscowość położoną na zachodnim wybrzeżu Korfu. Przed wymarzonym wyjazdem na Kerkyrę, warto jednak sprawdzić, kiedy panują tam najwyższe temperatury.

Korfu w styczniu

Styczeń należy do jednego z dwóch najzimniejszych miesięcy na wyspie. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 12º Celsjusza – 13º Celsjusza. W nocy temperatura może spać do około 6º Celsjusza.

W pierwszym miesiącu roku należy spodziewać się aż 15. dni deszczowych. Słońce będzie widoczne jedynie przez 4 godziny w ciągu dnia.

Korfu w lutym

Luty jest drugim najzimniejszym miesiącem na wyspie. Termometry przeważnie pokazują około 13º Celsjusza (czasem 15º Celsjusza) – w dzień oraz około 6º Celsjusza – w nocy. Opadów deszczu można spodziewać się przez 14 dni w miesiącu. Słońce będzie widoczne na horyzoncie nawet przez 5 godzin w ciągu dnia.

Korfu w marcu

Wraz z marcem przychodzi wyczuwalne ocieplenie. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 16º Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie około 8º Celsjusza.

Marzec należy do ostatniego deszczowego miesiąca w roku. Przypomnijmy, że zwiększone opady deszczu występują na Korfu od połowy października do końca marca. Słońce będzie widoczne przez około 6 godzin w ciągu dnia.

Korfu w kwietniu

Kwiecień jest miesiącem, który przynosi około siedemnastostopniowe (czasem 19 – stopniowe) temperatury powietrza. W nocy może być jednak nieco chłodniej – około 10º Celsjusza. W tym czasie warto mieć przy sobie ciepłą kurtkę oraz bluzę z kapturem.

W czwartym miesiącu roku będzie padać przez około 10 dni.

Wakacje na Korfu w kwietniu od 999 zł!

Korfu w maju

Maj jest pierwszym miesiącem sezonu turystycznego. Warto wiedzieć, że sezon turystyczny na Korfu trwa od maja do października.

Piąty miesiąc roku przynosi ponad dwudziestostopniowe temperatury powietrza (czasem 21º, czasem 23º Celsjusza). W nocy temperatura może spaść do około 13º Celsjusza. Konkludując, maj jest idealnym momentem na zwiedzanie Kerkyry, a także pierwsze plażowanie. Słońce będzie widoczne na horyzoncie przez 9 godzin w ciągu dnia.

Wakacje na Korfu w maju od 999 zł!

Korfu w czerwcu

W czerwcu można spodziewać się zwiększonego napływu turystów. Należy wspomnieć, że od połowy czerwca do połowy września przez wyspę przewijają się prawdziwe tłumy urlopowiczów. Średnie dzienne temperatury powietrza oscylują wokół 25º Celsjusza – 26º Celsjusza.

Szósty miesiąc roku jest doskonałym momentem na kąpiele morskie w miejscowości Sidari. W Sidari woda będzie ciepła przez najbliższe cztery miesiące.

Wakacje na Korfu w czerwcu od 1099 zł!

Korfu w lipcu

Wraz z lipcem przychodzą „afrykańskie” upały. Średnie dzienne temperatury powietrza oscylują wokół 29º Celsjusza – 31º Celsjusza. W nocy można spodziewać się nawet 19º Celsjusza.

Jak ogólnie wiadomo, wysokie temperatury powietrza mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu. Wybierając się na plażę lub promenadę, zawsze miejmy przy sobie butelkę wody mineralnej (najlepiej pozbawionej gazu), krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz lub czapkę z daszkiem.

Wakacje na Korfu w lipcu od 1099 zł!

Korfu w sierpniu

Sierpień jest drugim najgorętszym miesiącem na wyspie. W tym czasie termometry pokazują około 30º Celsjusza – 32º Celsjusza. W nocy temperatura może spaść do około 19º Celsjusza. Czy będzie padać? Będzie, ale tylko przez dwa dni w ciągu miesiąca.

Ósmy miesiąc roku jest doskonałym momentem na oddawanie się kąpielom morskim oraz słonecznym. Słońce będzie widoczne na horyzoncie przez około 11 godzin w ciągu dnia.

Wakacje na Korfu w sierpniu od 1199 zł!

Korfu we wrześniu

Wraz z wrześniem przychodzi niewielki spadek temperatury. Termometry przeważnie pokazują około 26º Celsjusza – 28º Celsjusza. A wieczory? Wieczory bywają bardzo przyjemne. W tym czasie można spodziewać się około siedemnastostopniowych temperatur powietrza.

Woda w morzu, nagrzana przez cały sezon wakacyjny, zachęca do korzystania z kąpieli. Jej temperatura wynosi około 23º Celsjusza. Dziewiąty miesiąc roku jest także dobrym momentem na plażowanie oraz zwiedzanie bajkowej Kerkyry.

Wakacje na Korfu we wrześniu od 999 zł!

Korfu w październiku

Październik jest ostatnim miesiącem sezonu turystycznego. Przypomnijmy, że sezon turystyczny na Korfu trwa od maja do października.

W dziesiątym miesiącu roku można spodziewać się zwiększonych opadów deszczu. Deszcz będzie padał od połowy października do końca marca. W tym czasie temperatury powietrza mogą dochodzić do nawet 22º Celsjusza.

Wakacje na Korfu w październiku od 899 zł!

Korfu w listopadzie

Listopad jest uznawany za najbardziej mokry miesiąc na wyspie. W tym czasie można spodziewać się aż 15. dni deszczowych (to niemal połowa miesiąca…). A słońce? Słońce będzie świeciło jedynie przez 4 godziny w ciągu dnia. To bardzo, bardzo niewiele, jednakże pocieszeniem może być fakt, że średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 18º Celsjusza – 19º Celsjusza. W nocy temperatura może spać do około 11º Celsjusza.

Korfu w grudniu

Wraz z grudniem przychodzi wyczuwalne ochłodzenie. Pomimo tego, że termometry wskazują od 14º Celsjusza do 16º Celsjusza – w dzień oraz około 8º Celsjusza – w nocy, czuć wyraźną zmianę pory roku…

W grudniu słońce będzie świeciło jedynie przez 3 godziny w ciągu dnia. Zimą zdarzają się nawet przymrozki.

Informacja dla przyjezdnych! Każdy, kto zamierza przez długi czas cieszyć się piękną, słoneczną pogodą, powinien wybrać się do jednej z 9. miejscowości, w których dobra (satysfakcjonująca) pogoda panuje przez około 7 miesięcy w roku.
Do wspomnianych miejscowości należą: Paleokastrítsa, Lefkimmi (drugie pod względem wielkości miasto na Korfu), Agios Stefanos – maleńka wioska położona na zachodnim wybrzeżu wyspy, Kassiopi – malownicza miejscowość leżąca na północno – wschodnim wybrzeżu Korfu, Sidari, Acharavi – duża miejscowość wypoczynkowa umiejscowiona na północnym wybrzeżu wyspy, Moraitika, Pélekas oraz Kavos – dawna wioska rybacka, a obecnie prężnie rozwijająca się miejscowość turystyczna na Korfu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments