Kiedy jechać na Bali?

6 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 116 Average: 4.3]

Bali (nazywana także „Wyspą Bogów”, „Klejnotem Tropików” oraz „Wyspą Tysiąca Świątyń”) jest najbardziej znaną indonezyjską wyspą – zlokalizowaną na Oceanie Indyjskim. Dodajmy, że „Wyspa Bogów” należy do archipelagu Małych Wysp Sundajskich.

Jednostką monetarną, która obowiązuje na Bali jest rupia indonezyjska (w kantorach można ją znaleźć pod skrótem IDR).

Bali można odwiedzać o każdej porze roku. Warto jednak wiedzieć, w jakich miesiącach „Wyspa Tysiąca Świątyń” jest najbardziej słoneczna oraz atrakcyjna dla turystów. Sprawdźmy to już teraz.

Bali w styczniu

Styczeń jest „najchłodniejszym” miesiącem w całym roku. Dodajmy jednak, że słowo „najchłodniejszy” nie oznacza tu zimy czy chłodny. Średnie dzienne temperatury powietrza oscylują wokół 26º Celsjusza, dlatego śmiało można korzystać z uroków wyspy. Styczeń należy także do jednego z najbardziej deszczowych miesięcy na Bali.

Wakacje na Bali w styczniu od 3000 zł!

Bali w lutym

Luty jest kolejnym deszczowym miesiącem na „Wyspie Bogów”. Deszcz pada zazwyczaj po południu lub w nocy (liczba dni deszczowych: 15). Termometry pokazują około 26º Celsjusza, dlatego nie ma przeciwwskazań, aby wyruszyć na poszukiwanie najciekawszych miejsc na wyspie.

Wakacje na Bali w lutym od 3000 zł!

Bali w marcu

Marzec jest tzw. miesiącem przejściowym, czyli miesiącem pomiędzy porą deszczową i suchą. Deszcz pada coraz rzadziej, natomiast termometry wskazują ok. 27º Celsjusza. W marcu zazwyczaj obchodzi się Nyepi – balijski Dzień Ciszy oraz pierwszy dzień Nowego Roku.
Dzień po Nyepi można zobaczyć (a także podziwiać) Omed – Omedan, czyli wielki festiwal pocałunków.

Wakacje na Bali w marcu od 3000 zł!

Bali w kwietniu

Kwiecień zwiastuje koniec pory deszczowej, która na wyspie trwa od początku października do kwietnia. Czy będzie padać? Z pewnością rzadziej niż w poprzednich miesiącach. Ciekawostką może być fakt, że 30 kwietnia 2016 roku miał miejsce Tumpek Kandang, czyli Dzień Błogosławieństw dla wszystkich rodzajów zwierząt, a w szczególności dla zwierząt domowych.

Wakacje w kwietniu będą przebiegały pod znakiem słońca, a także upałów. W tym czasie można spodziewać się ponad dwudziestosiedmiostopniowych temperatur powietrza.

Wakacje na Bali w kwietniu od 3000 zł!

Bali w maju

Maj jest pierwszym miesiącem pory suchej. Warto wiedzieć, że pora sucha na Bali trwa od maja aż do września. Deszcz pada bardzo rzadko, natomiast termometry pokazują około 28º Celsjusza. W tym czasie zmniejsza się także wilgotność powietrza.

Wakacje na Bali w maju od 3000 zł!

Bali w czerwcu

Czerwiec jest miesiącem, w którym zwiększa się liczba turystów. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 27º Celsjusza. Opadów atmosferycznych można spodziewać się jedynie przez 5 dni w miesiącu. To naprawdę niewiele, zwłaszcza, że w początkowych miesiącach mamy do czynienia z codziennym deszczem.

Wakacje na Bali w czerwcu od 3000 zł!

Bali w lipcu

Lipiec jest środkiem pory suchej, a także sezonu turystycznego. Należy wiedzieć, że w siódmym miesiącu roku można natrafić na Tumpek Landep – dzień, w którym błogosławi się rzeczy wykonane z metalu, zwłaszcza samochody oraz skutery. Lipiec to także sezon na latawce.

Średnie dzienne temperatury powietrza wynoszą około 27º Celsjusza.

Wakacje na Bali w lipcu od 3000 zł!

Bali w sierpniu

Sierpień należy do najbardziej pogodnych miesięcy w roku. Termometry przeważnie pokazują około 27º Celsjusza. Warto wiedzieć, że środek sezonu turystycznego rokrocznie przyciąga dziesiątki tysięcy urlopowiczów z różnych zakątków świata.
Sierpień jest także doskonałym czasem na oddawanie się kąpielom morskim oraz słonecznym.

Wakacje na Bali w sierpniu od 3000 zł!

Bali we wrześniu

Wrzesień jest ostatnim miesiącem pory suchej. Jak już zostało wcześniej napisane, pora sucha na wyspie trwa od maja aż do września. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie ok. 30º Celsjusza – jest ciepło, słoneczne oraz… bajecznie. Wrzesień jest także doskonałym momentem na zwiedzanie „Wyspy Bogów”.

Wakacje na Bali we wrześniu od 3000 zł!

Bali w październiku

Wraz z październikiem przychodzi pora deszczowa. Należy wiedzieć, że sezon obfitych opadów atmosferycznych (deszczu) będzie trwał na wyspie od października aż do kwietnia. Wraz ze wzrostem liczby dni deszczowych (od 8. do 16. w ciągu miesiąca), wzrasta także wilgotność powietrza – ta zazwyczaj wynosi od 65% do nawet 85%.

Ciekawostka! Najwięcej deszczu spada w górach – około 3 000 mm rocznie, natomiast najmniej – na wybrzeżu północnym (około 1 000 mm rocznie).

Wakacje na Bali w październiku od 3000 zł!

Bali w listopadzie

Wraz z listopadem powinny przyjść obfite opady deszczu. Czy przychodzą? Na podstawie obserwacji z ostatnich lat, można stwierdzić, że deszcz w listopadzie pada bardzo rzadko. Średnie dzienne temperatury powietrza wynoszą zazwyczaj około 27º Celsjusza.

Wakacje na Bali w listopadzie od 3000 zł!

Bali w grudniu

Grudzień (prawdopodobnie) będzie przebiegał pod znakiem obfitych opadów deszczu. W ciągu dnia może padać przez chwilę, przez kilka godzin lub przez długi czas. Pomimo pory deszczowej, grudzień cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów z różnych zakątków świata. Z czego to wynika? Głównie z faktu, że w ostatnim miesiącu roku obchodzone są Święta Bożego Narodzenia. Bardzo wielu ludzi zamierza spędzić ten czas w otoczeniu śnieżnobiałych plaż, lasów tropikalnych oraz turkusowych odcieni oceanu…

Średnie dzienne temperatury powietrza w grudniu będą kształtowały się na poziomie 27º Celsjusza.

Wakacje na Bali w grudniu od 3000 zł!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments