Kiedy jechać do Tajlandii?

21 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 50 Average: 4.3]

Tajlandia (nazywana także „Krainą Uśmiechu”) jest krajem umiejscowionym w południowo – wschodniej Azji. Państwo graniczy z Laosem i Kambodżą (na wchodzie), z Malezją (na południu) oraz z Mjanmą (Birmą) – na zachodzie i północnym zachodzie. Jednostką monetarną, która obowiązuje na terytorium Tajlandii jest tzw. baht (BHT).

Tajlandię (Królestwo Tajlandii) można odwiedzać od stycznia do grudnia. Państwo leży w dwóch strefach klimatycznych: w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego – w większej części kraju oraz w strefie klimatu równikowego – na Półwyspie Malajskim. Ciepła (nierzadko upalna) pogoda, a także wysokie, około trzydziestostopniowe temperatury powietrza, sprzyjają zwiedzaniu „Krainy Uśmiechu”.
Przebywając na wakacjach w Tajlandii, warto zobaczyć m.in.: Bangkok – stolicę Tajlandii, a także największe miasto kraju, Phuket – najpopularniejszą oraz największą pod względem wielkości wyspę Królestwa, Patong – miejsce polecane wszystkim amatorom dobrej kuchni oraz zabawy, a także Ko Phi Phi – wyspę nazywaną azjatycką Ibizą. Sprawdźmy zatem, w jakim czasie najlepiej pojechać do słonecznej „Krainy Uśmiechu”.

Tajlandia w styczniu

Styczeń jest doskonałym miesiącem na zwiedzanie „Krainy Uśmiechu”, a także tajskich wysp: Phuket (największej i najsłynniejszej wyspy Tajlandii) oraz Koh Chang. Średnie dzienne temperatury powietrza dochodzą do nawet 28º Celsjusza, dlatego śmiało można odkrywać uroki wyspy.

Kartka z kalendarza: Pierwszego stycznia przypada Święto Państwowe.

Wakacje w Tajlandii w styczniu od 1899 zł!

Tajlandia w lutym

Luty jest ostatnim miesiącem tzw. pory chłodnej, która w Tajlandii występuje od listopada do lutego. Termometry przeważnie pokazują 20º Celsjusza – 30º Celsjusza. Ciekawostką dla przyjezdnych może być fakt, że od końca lutego do połowy kwietnia odbywają się w Tajlandii zachwycające zawody latawców.

Wakacje w Tajlandii w lutym od 1899 zł!

Tajlandia w marcu

Marzec jest pierwszym miesiącem tzw. pory gorącej i suchej. Pora gorąca oraz sucha występuje w Tajlandii od marca do maja. W tym czasie temperatury powietrza są na tyle wysokie, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w godzinach przed- oraz popołudniowych.

Ciekawostka! Woda w morzu osiąga temperaturę 30º Celsjusza, dlatego śmiało można schodzić pod wodę (w celu obserwowania podmorskiego świata) oraz uprawiać snorkeling.

Wakacje w Tajlandii w marcu od 1899 zł!

Tajlandia w kwietniu

Wraz z kwietniem przychodzą pierwsze (bardzo krótkie) gorące deszcze. Czwarty miesiąc roku przebiega także pod znakiem świąt państwowych. Szóstego kwietnia jest obchodzony Dzień powstania Dynastii Chakri (Czakri), natomiast w połowie kwietnia przypada Święto Songkran, czyli Tajski Nowy Rok.

Wczasy w kwietniu zapowiadają się zatem bardzo atrakcyjnie.

Wakacje w Tajlandii w kwietniu od 1999 zł!

Tajlandia w maju

Maj jest ostatnim miesiącem pory gorącej i suchej, która w Tajlandii występuje od marca do maja. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 35º Celsjusza. Piąty miesiąc roku jest zatem doskonałym momentem na snorkeling, a także spływy kajakami oraz pontonami.

Kartka z kalendarza: Piątego maja w Tajlandii przypada Dzień Koronacji.

Wakacje w Tajlandii w maju od 1699 zł!

Tajlandia w czerwcu

Czerwiec jest pierwszym miesiącem pory deszczowej. Warto wiedzieć, że pora deszczowa w Tajlandii trwa od czerwca do października. W tym czasie jest gorąco, a także parno, natomiast na morzu wieje silny wiatr.

Ciekawostka! Szósty miesiąc roku jest doskonałym czasem na obserwację zwierząt zamieszkujących dżunglę. Bardzo atrakcyjne stają się okoliczne Parki Narodowe.

Wakacje w Tajlandii w czerwcu od 1599 zł!

Tajlandia w lipcu

Wraz z lipcem przychodzą pierwsze dni bez słońca. Pogoda staje się wietrzna, natomiast deszcz może padać nawet kilkakrotnie w ciągu doby. Uwaga! Opadów atmosferycznych należy spodziewać się w godzinach obiadowych, wieczorem oraz nad ranem. Termometry przeważnie pokazują około 32º Celsjusza.

Wakacje w Tajlandii w lipcu od 1899 zł!

Tajlandia w sierpniu

Sierpień przynosi silne wiatry oraz deszczowe dni. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie około 27º Celsjusza. W tym czasie należy uważać na kąpiele w morzu – na wodzie mogą pojawiać się wysokie fale.

Ciekawostka! Ósmy miesiąc roku jest doskonałym momentem na wędkowanie. Prawie z każdego „polowania” można wrócić z tuńczykiem lub barrakudą.

Kartka z kalendarza: Dwunastego sierpnia są obchodzone Urodziny Królowej (jest to święto państwowe).

Wakacje w Tajlandii w sierpniu od 1899 zł!

Tajlandia we wrześniu

Wrzesień jest najbardziej deszczowym miesiącem w całym roku. Ciekawostką dla odwiedzających może być fakt, że w tym czasie w „Krainie Uśmiechu” spada więcej deszczu na jednostkę powierzchni niż w Polsce przez dwanaście miesięcy. Zaletą pochmurno – deszczowej aury są jednak niższe ceny wycieczek.

Pamiętaj! Dziewiąty miesiąc roku to dobry czas na zorganizowanie egzotycznej wyprawy.

Wakacje w Tajlandii we wrześniu od 1999 zł!

Tajlandia w październiku

Październik jest ostatnim miesiącem pory deszczowej. Przypomnijmy, że pora deszczowa w Tajlandii występuje od czerwca do października. Na początku miesiąca może być deszczowo, jednak z czasem pogoda ustabilizuje się. W dziesiątym miesiącu roku szczególnie atrakcyjne wydają się tajskie wodospady.

Kartka z kalendarza: Dwudziestego trzeciego października wypada Dzień Chulalongkorna (jest to rocznica śmierci króla Ramy V).

Wakacje w Tajlandii w październiku od 1999 zł!

Tajlandia w listopadzie

Listopad jest pierwszym miesiącem pory chłodnej, a także szczytem sezonu wakacyjnego. Należy wiedzieć, że pora chłodna w Tajlandii występuje od listopada do lutego. W tym czasie można zaobserwować natężenie ruchu turystycznego. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 20º Celsjusza – 23º Celsjusza.

Wakacje w Tajlandii w listopadzie od 2099 zł!

Tajlandia w grudniu

Grudzień jest uznawany za najbardziej suchy miesiąc w roku, a także szczyt sezonu turystycznego. W tym okresie można zaobserwować błękitne, bezchmurne niebo, turkusowe wody oceanu oraz śnieżnobiałe plaże wypełnione turystami. Termometry przeważnie pokazują około 30º Celsjusza.

Kartka z kalendarza: Dziesiątego grudnia przypada Dzień Konstytucji, natomiast trzydziestego pierwszego grudnia – Sylwester.

Kiedy najlepiej wybrać się do Królestwa Tajlandii?

Reasumując, najlepszą porą na wyjazd do „Krainy Uśmiechu” jest okres od listopada do lutego. W tym czasie można zaobserwować wyraźny napływ turystów.

Wakacje w Tajlandii w grudniu od 1999 zł!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments