Kiedy jechać do Słowenii?

10 maja 2017
Click to rate this post!
[Total: 44 Average: 4]

Osoby planujące pobyt w Słowenii powinny mieć na uwadze kilka istotnych przesłanek. Niezwykle ważne w tym kontekście są uwarunkowania pogodowe, które w dużym stopniu determinują sposób spędzania wolnego czasu. Co innego preferują miłośnicy plażowania, a co innego wielbiciele zwiedzania czy górskich wojaży.

Położona w strefie klimatu umiarkowanego Słowenia jest krajem o tyle uniwersalnym, że praktycznie dla każdego może być wymarzonym miejscem na urlop. Warto zatem wiedzieć, na co zwracać uwagę w poszczególnych miesiącach.

Słowenia w styczniu

Styczeń to najchłodniejszy miesiąc w Słowenii. Średnie temperatury w ciągu dnia oscylują w okolicach 7 st. C, aczkolwiek ostateczna ich wysokość jest uzależniona od regionu kraju. Do rzadkości nie należą zatem sytuacje, gdy spadają poniżej 0 st. C. Trzeba ponadto liczyć się z opadami deszczu i śniegu oraz z mgłami. Niemniej jeśli ktoś ma ochotę, może wybrać się w region alpejski.

Słowenia w lutym

W lutym pogoda w Słowenii również nie rozpieszcza. Nie jest najcieplej, ale popularne kurorty narciarskie takie jak Krajnika Gora, Planica, Areh, Rogla czy Kope są znakomicie przygotowane na podejmowanie gości uwielbiających białe szaleństwo. Jeśli zatem na narty do Słowenii, to zdecydowanie w zimowej porze.

Słowenia w marcu

Marzec zwiastuje zbliżającą się wiosnę. Temperatury są co prawda niewysokie, lecz na plusie, wynoszą przeciętnie ok. 12 st. C. Aura lubi kaprysić i serwować nawet burze z piorunami. To praktycznie ostatni już gwizdek na skorzystanie z oferty ośrodków narciarskich.

Słowenia w kwietniu

Kwiecień w Słowenii to całkiem przyjemny miesiąc z 17 st. C jako średnią temperaturą w ciągu dnia. Może popadać, ale to zupełnie nie przeszkadza w zwiedzaniu – a w Słowenii nie brakuje miejsc, które warto zobaczyć. Jeziora Bohinj i Bled, miasteczko Piran, Lublana, rzeka Socza, Predjamski Grad, Jaskinie Szkocjańskie – to tylko niektóre z propozycji.

Wakacje na Słowenii w kwietniu od 599 zł! 

Słowenia w maju

Maj – podobnie jak i kwiecień – to miesiąc idealny na zwiedzanie oraz korzystanie z uroków wiosny, która w Słowenii jest wyjątkowo piękna. Słupek rtęci pokazuje ponad 20 st. C. Niektórzy ryzykują już nawet kąpiel w Adriatyku – w maju przeciętna temperatura wody wynosi ok. 17 st. C. Niewątpliwą zaletą spędzania tutaj urlopu w maju jest również to, że nie ma jeszcze tłoku, choć ośrodki wczasowe powoli budzą się do życia.

Wakacje na Słowenii w maju od 599 zł! 

Słowenia w czerwcu

W czerwcu zaczyna się sezon turystyczny w Słowenii. W ciągu dnia jest ciepło, zwykle ok. 25 st. C, także i woda w Adriatyku osiąga temperaturę powyżej 20 st. C. Plaże zapełniają się, jeżeli więc ktoś planuje właśnie w czerwcu odwiedzić Słowenię, powinien z odpowiednim wyprzedzeniem zainteresować się tematem.

Wakacje na Słowenii w czerwcu od 799 zł! 

Słowenia w lipcu

Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w Słowenii. Na wybrzeżu i większości Primorskiej panuje klimat śródziemnomorski, w związku z czym należy przygotować się na upały. Przydadzą się kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, okulary przeciwsłoneczne i kapelusze. Woda ma idealną temperaturę – zachęca do kąpieli.

Wakacje na Słowenii w lipcu od 899 zł! 

Słowenia w sierpniu

Sierpień to ciąg dalszy sezonu turystycznego w pełnej krasie. Osoby uwielbiające wygrzewać się na słońcu oraz uprawiające różne sporty wodne będą zachwycone. Minusem jest jednak to, że za wszystko trzeba płacić więcej.

Wakacje na Słowenii w sierpniu od 899 zł! 

Słowenia we wrześniu

Wrzesień to dobry miesiąc na plażowanie i zażywanie kąpieli w morzu. Wciąż jest bardzo ciepło, ale już nie upalnie. Aura sprzyja także górskim wędrówkom, spacerom, wyprawom rowerowym oraz zwiedzaniu. Ceny w kurortach zaczynają spadać.

Wakacje na Słowenii we wrześniu od 799 zł! 

Słowenia w październiku

Jeżeli ktoś nie przepada za upałami i tłokiem, październik będzie strzałem w dziesiątkę. Z wielu powodów – m.in. dlatego, że wtedy jest w Słowenii znacznie taniej niż w sezonie, więc miejsce noclegowe można zarezerwować za rozsądne pieniądze. Dzienne temperatury oscylują w okolicach 20 st. C. Pomysłów na spędzanie wolnego czasu jest mnóstwo – np. wspinaczka górska.

Wakacje na Słowenii w październiku od 699 zł! 

Słowenia w listopadzie

Listopad nie jest najlepszym miesiącem na wizytę w Słowenii. Pogoda ulega wyraźnemu pogorszeniu, robi się chłodno, często pada, jest wietrznie. Znajdą się co prawda tacy, którym to nie robi większej różnicy, aczkolwiek zwykle są to osoby od lat zakochane w Słowenii .

Słowenia w grudniu

Grudzień w Słowenii? Czemu nie? Z takiego właśnie założenia wychodzą wielbiciele zimowych sportów. Sporo turystów wybiera się do Słowenii w okolicach świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra – w biurach podróży pojawia się sporo atrakcyjnych ofert tego typu, może zatem warto z nich skorzystać?

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments