Kiedy jechać do Rumunii?

11 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 23 Average: 4.3]

Rumunia jest krajem unitarnym umiejscowionym w południowo – wschodniej części Europy. Państwo graniczy z Węgrami oraz Serbią – na zachodzie, z Bułgarią – na południu wzdłuż Dunaju oraz z Ukrainą i Mołdawią – na północy. Kraj ma dostęp do Morza Czarnego.

Rumunię można podziwiać o każdej porze roku (przez 12 miesięcy). Warto jednak pamiętać, że nie zawsze panują tu kilkudziesięciostopniowe upały. Sprawdźmy zatem, w jakich miesiącach najlepiej jechać do kraju kojarzonego z legendarnym hrabią Drakulą.

Rumunia w styczniu

Styczeń jest miesiącem, w którym dominują niskie temperatury powietrza. W dzień termometry pokazują 2º C, natomiast w nocy – minus 4º C. Pada lub mży przez około 4 dni w miesiącu. Każdy, kto wybiera się w tym czasie do Rumuni, powinien wziąć ze sobą ciepłą kurtkę, bluzę, czapkę, a także szalik. Warto jednak pamiętać, że w styczniu słońce świeci przez około 5 godzin dziennie. To dobry moment na zwiedzanie okolicy.

Rumunia w lutym

Wraz z lutym przychodzi nieznaczne ocieplenie. Warto wiedzieć, że średnia temperatura powietrza w ciągu dnia oscyluje wokół 7º C, natomiast w nocy – wokół minus 3º C. Opadów atmosferycznych można spodziewać się przez około 4 dni w ciągu miesiąca. Pomimo wyższych temperatur, a także małej ilości opadów w regionie, warto mieć przy sobie kurtkę, szalik oraz parasolkę – na wszelki wypadek…

Rumunia w marcu

Marzec niesie ze sobą przyjemną, prawie bezdeszczową pogodę (w ciągu 7 dni deszczowych może spaść średnio 24 mm deszczu). Dzień ulega wydłużeniu – słońce świeci przez około 8 godzin, natomiast wilgotność powietrza spada – do ok. 68%. Termometry pokazują przeważnie ok. 11º C – w dzień oraz 1º C – w nocy. Do połowy marca trwa tutaj sezon narciarski.

Rumunia w kwietniu

Wraz z kwietniem przychodzą bardziej obfite opady deszczu (będzie padać przez około 11 dni). Warto jednak wspomnieć, że rumuńskie wiosny należą do stosunkowo ciepłych. W tym czasie temperatura powietrza oscyluje wokół 16º Celsjusza w ciągu dnia oraz ok. 4º Celsjusza w nocy. Poranki należą jednak do chłodnych.

Wakacje w Rumunii  w kwietniu od 799 zł!

Rumunia w maju

Maj powita przyjezdnych słoneczną aurą, a także wiosennym klimatem. Należy podkreślić, że dzienne temperatury powietrza oscylują wokół 21º Celsjusza, natomiast nocne – wokół 9º Celsjusza. Opadów atmosferycznych można spodziewać się przez około 10 dni w ciągu miesiąca. Dodajmy, że średnia miesięczna ilość opadów wyniesie ok. 48 mm. Słońce będzie świeciło przez 11 godzin.

Wakacje w Rumunii  w maju od 799 zł!

Rumunia w czerwcu

Czerwiec jest doskonałym miesiącem na zwiedzanie, a także poznawanie Rumunii. Szósty miesiąc w roku stanowi początek sezonu turystycznego, który trwa aż do połowy września. Warto wiedzieć, że w czerwcu w Rumuni rozpoczyna się lato. W ciągu dnia temperatury powietrza dochodzą do około 25º Celsjusza, natomiast w nocy – do 14º Celsjusza. Noce w czerwcu należą jednak do stosunkowo chłodnych. Słońce będzie widoczne przez ok. 11 godzin w ciągu dnia.

Wakacje w Rumunii  w czerwcu od 899 zł!

Rumunia w lipcu

Lipiec jest idealnym miesiącem na urlop, plażowanie, a także zwiedzanie regionu. Należy jednak pamiętać, że dwudziestokilkustopniowe temperatury powietrza (a w tym przypadku – ponad 27 – stopniowe) mogą doprowadzić do zmęczenia oraz odwodnienia organizmu. Idąc na plażę, do miasta lub na spacer, weźmy ze sobą butelkę wody mineralnej – to naprawdę bardzo ważne. Dodajmy również, że w lipcu słońce będzie świeciło przez około 12 godzin w ciągu dnia.

Wakacje w Rumunii  w lipcu od 1099 zł!

Rumunia w sierpniu

Sierpień jest miesiącem, który przynosi nieznaczne ochłodzenie. Średnie temperatury w ciągu dnia oscylują wokół 25º Celsjusza. Co można robić podczas kilkudziesięciostopniowych upałów? W tym czasie można zwiedzać okolicę, a także oddawać się błogiemu lenistwu – na plaży. Dodajmy, że padać będzie jedynie przez 6 dni w ciągu miesiąca.

Wakacje w Rumunii  w sierpniu od 1099 zł!

Rumunia we wrześniu

Wrzesień to miesiąc, w którym kończy się sezon turystyczny. Goście powoli opuszczają słoneczną Rumunię, zabierając ze sobą piękną opaleniznę, a także niezapomniane przeżycia. Ci, którzy jednak dopiero we wrześniu zamierzają odkrywać uroki kraju związanego z legendarnym Drakulą, mogą spodziewać się aż 21º Celsjusza w ciągu dnia. Słońce będzie świeciło przez około 9 godzin.

Wakacje w Rumunii  we wrześniu od 899 zł!

Rumunia w październiku

Październik należy do stosunkowo chłodnych miesięcy – w ciągu dnia średnia temperatura powietrza oscyluje wokół 14º Celsjusza, natomiast w nocy – wokół 5º Celsjusza. Opadów atmosferycznych można spodziewać się przez około 7 dni w ciągu miesiąca. Słońce będzie widoczne przez 7 godzin w ciągu dnia.

Wakacje w Rumunii  w październiku od 799 zł!

Rumunia w listopadzie

Listopad powita turystów ośmiostopniową temperaturą powietrza. W przeciwieństwie do polskiego listopada, ten w Rumunii nie należy do bardzo deszczowych – może padać przez ok. 8 dni w ciągu miesiąca. Dodajmy, że średnia miesięczna ilość opadów wyniesie ok. 27 mm.

Rumunia w grudniu

Grudzień jest miesiącem, w którym rozpoczyna się sezon narciarski. W tym okresie można spodziewać się dużej ilości turystów. Średnie temperatury powietrza w ciągu dnia wynoszą ok. 4º Celsjusza, natomiast w nocy – ok. 2º Celsjusza. Słońce będzie widoczne jedynie przez 5 godzin w ciągu dnia.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments