Kiedy jechać do Portugalii?

21 sierpnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 103 Average: 4.3]

Jedną z najistotniejszych przesłanek decydujących o wyborze miejsca na spędzenie urlopu są uwarunkowania pogodowe. Niektórzy preferują zwiedzanie, inni zaś nastawiają się głównie na plażowanie – ważne jest, żeby w jednym i w drugim przypadku aura była sprzymierzeńcem.

Portugalia w styczniu

Styczeń w Portugalii to jeden z najchłodniejszych miesięcy, aczkolwiek nie jest to zima, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą ok. 14 st. C. Należy jednak liczyć się z częstymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Jeśli komuś to nie przeszkadza, Portugalia w styczniu nie jest złym pomysłem. Nie ma tłoku, a ceny są znacznie niższe aniżeli w sezonie letnim.

Portugalia w lutym

Luty pod względem temperatur przypomina styczeń, aczkolwiek jest nieznacznie cieplej – za dnia słupek rtęci wskazuje przeciętnie ok. 16 st. C, zaś średnia liczba deszczowych dni wynosi 14. Warto zatem uzbroić się w ciepłą odzież oraz w parasole. Dobrym pomysłem o tej porze roku jest odwiedzenie regionu Algarve – to najdalej wysunięta na południe część Portugalii. Klimat jest tu łagodny – z pewnością przypadnie do gustu osobom zmęczonym polską zimą. Dodatkowo na korzyść wspomnianego obszaru przemawiają piękne, klifowe krajobrazy.

Portugalia w marcu

Marzec w Portugalii niewiele różni się od lutego, chociaż jest to przełom pomiędzy zimą a wiosną. Zorganizowanie tu pobytu właśnie w tym miesiącu wydaje się niezłym rozwiązaniem, jeżeli ktoś nie przepada za wysokimi temperaturami. Można wybrać się do Porto lub do Lizbony, gdzie nie brakuje ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Niedaleko Lizbony położone jest urokliwe miasteczko Sintra figurujące na liście dziedzictwa światowego UNESCO.

Portugalia w kwietniu

Kwiecień to już wiosna, lecz pogoda bywa kapryśna. Nie przeszkadza to turystom, którzy o tej porze zaczynają tłumniej przybywać do Portugalii. Gdzie się wybrać? Opcji do wyboru jest mnóstwo. Coimbra, Aveira, Fatima, Tomar, Evora – to tylko niektóre z propozycji.

Wakacje w Portugalii w kwietniu od 600 zł! Sprawdź!

Portugalia w maju

W maju w pełnej krasie można podziwiać uroki portugalskiej wiosny. Jest bardzo ciepło, lecz jeszcze nie upalnie. Powoli zaczyna się sezon turystyczny, lecz warunki wciąż sprzyjają spokojnemu zwiedzaniu. Spragnionym słońca i morskich kąpieli poleca się m.in. Maderę położoną na Oceanie Atlantyckim, w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego. Archipelag słynie ze wspaniałych widoków i niezwykłej roślinności.

Wakacje w Portugalii w maju od 800 zł! Sprawdź!

Portugalia w czerwcu

W czerwcu w Portugalii zaczyna się robić gorąco. Przeciętne temperatury dzienne wynoszą 24 st. C, ale na południu upały potrafią już dać się we znaki. Kurorty takie jak m.in. Lagos, Albufeira, Salema czy Tavira etc. nie świecą pustkami – hotel trzeba rezerwować sobie z paromiesięcznym wyprzedzeniem.

Wakacje w Portugalii w czerwcu od 900 zł! Sprawdź!

Portugalia w lipcu

Lipiec w Portugalii jest upalny. To idealny czas na korzystanie z uroków plażowania. Wybrzeża Costa Verde, Costa de Prata, Costa de Lisboa czy Algarve kuszą piaszczystymi plażami i krystalicznie czystymi wodami oceanu. Gdzieniegdzie podziwiać można cudowne laguny, np. na Alentejo, gdzie tworzą one linię brzegową. Panują tutaj doskonałe warunki do nurkowania.

Wakacje w Portugalii w lipcu od 1100 zł! Sprawdź!

Portugalia w sierpniu

Sierpień to dalszy ciąg gorącego lata. Na plażach jest tłoczno. Wiele osób decyduje się spędzić urlop na Azorach – ze szczególnym wskazaniem na wyspę Santa Maria, gdzie znajdują się wyjątkowo olśniewające plaże.

Wakacje w Portugalii w sierpniu od 1100 zł! Sprawdź!

Portugalia we wrześniu

We wrześniu, gdy w Polsce zaczyna się już meteorologiczna jesień, w Portugalii wciąż króluje lato. Wybrzeże Algarve – czyli istny raj dla turystów – nadal jest oblegane. Tutejsze plaże obrosły niemal legendą, słyną ze swej niebywałej urody. Praia da Marinha zaliczana jest do ścisłej czołówki najpiękniejszych plaż świata.

Wakacje w Portugalii we wrześniu od 1000 zł! Sprawdź!

Portugalia w październiku

W październiku nadal można bez przeszkód wylegiwać się na plażach i zażywać morskich kąpieli, pomimo iż temperatury spadają. Bez wątpienia usatysfakcjonowani będą również miłośnicy górskich wycieczek. Pico do Arieiro, Pico Ruivo, Serra da Estrela, Pico Mountain, Montanha-Parque da Penha, Mount Foia – tu najchętniej przyjeżdżają wielbiciele górskich krajobrazów.

Wakacje w Portugalii w październiku od 800 zł! Sprawdź!

Portugalia w listopadzie

Listopad przynosi wyraźnie odczuwalne podmuchy jesieni. W porównaniu z polskim listopadem w Portugalii jest stosunkowo ciepło – średnio ok. 18 st. C w ciągu dnia. Jednakże sporo jest deszczowych dni, aczkolwiek w rejonie Algarve 30 st. C o tej porze roku nie jest czymś nadzwyczajnym.

Portugalia w grudniu

Wybierając się do Portugalii w grudniu, nie wolno zapomnieć o ciepłej odzieży. Od oceanu wieje zimny wiatr, więc nawet w słoneczny i bezchmurny dzień może być niezbyt przyjemnie. Porządnie przygotowanym turystom nie przeszkodzi to w spacerach i zwiedzaniu.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments