Kiedy jechać do Kenii?

22 czerwca 2018
Click to rate this post!
[Total: 130 Average: 4.3]

Kenia, często określana mianem „Bramy Afryki”, „Kolebki Ludzkości” oraz „Symbolu Całego Kontynentu”, jest państwem zlokalizowanym we wschodniej Afryce (na równiku), a także nad Oceanem Indyjskim. Kraj graniczy m.in. z Somalią, Etiopią, Sudanem Południowym, Ugandą oraz Tanzanią. Jego stolicą jest Nairobi, natomiast oficjalną walutą – szyling kenijski.

Wybierając się w podróż do jednego z najciekawszych krajów Afryki, warto wiedzieć, kiedy najlepiej tam jechać – na początku czy na końcu roku? Sprawdźmy to.

Kenia w styczniu

Styczeń jest jednym z najgorętszych miesięcy w całym roku. W ciągu dnia należy spodziewać się 32. – 33. stopni Celsjusza, natomiast w nocy – około 23. stopni Celsjusza – gdy w Polsce panuje sroga zima, w Kenii można cieszyć się upalnym latem.

Idealny czas na safari

Warto wiedzieć, że okres od grudnia do lutego (w tym także styczeń) jest świetnym czasem na safari w Parku Narodowym Aberdare, w okolicach Mount Kenia, na jeziorach Wielkiej Doliny Ryftowej (gdzie gromadzą się niemal wszystkie ptaki Kenii), a także na wyjazd nad Jezioro Wiktorii.

Liczba godzin słonecznych w styczniu: 8 godzin.
Średnia temperatura wody w morzu: 27 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień stycznia: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W czasie 32 – stopniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę), a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Kartka z Kalendarza: Pierwszego stycznia wypada Nowy Rok.

Wakacje w Kenii w styczniu od 2299 zł!

Kenia w lutym

W lutym, podobnie jak w styczniu, można wybrać się na niezapomniane kenijskie safari. Chętni przygody turyści mają do wyboru m.in.: safari w Parku Narodowym Aberdare, safari w okolicach Mount Kenia, safari na jeziorach Wielkiej Doliny Ryftowej (gdzie gromadzą się niemal wszystkie ptaki Kenii), a także wyjazd nad Jezioro Wiktorii.
Pamiętajmy, będzie gorąco. W ciągu dnia termometry mogą wskazywać 32 stopnie Celsjusza, natomiast w nocy – 24 stopnie Celsjusza.

Liczba godzin słonecznych w lutym: 9 godzin.
Średnia temperatura wody w morzu: 28 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień lutego: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W czasie 32 – stopniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę), a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje w Kenii w lutym od 2399 zł!

Kenia w marcu

Marzec jest ostatnim miesiącem lata, które w Kenii (a także w całej Afryce Wschodniej) trwa od grudnia do marca. Można jednak pokusić się o stwierdzenie, że lato występuje tutaj przez okrągły rok. W tym czasie należy spodziewać się aż 33. stopni Celsjusza w ciągu dnia oraz około 24. stopni Celsjusza w ciągu nocy. Warto wspomnieć, że w marcu, podobnie jak w styczniu oraz w lutym, można skorzystać z wyjazdu na safari. Polecane wycieczki: safari w okolicach Mount Kenia (do połowy marca) oraz safari na jeziorach Wielkiej Doliny Ryftowej.

Liczba godzin słonecznych w marcu: 9 godzin.
Średnia temperatura wody w morzu: 28 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień marca: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W czasie 33 – stopniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę), a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje w Kenii w marcu od 2199 zł!

Kenia w kwietniu

Od kwietnia do końca czerwca we wschodniej Afryce (także w Kenii) trwa pora deszczowa. W tym czasie niewielu turystów decyduje się na wyjazd na kenijskie safari. Trzeba jednak wspomnieć, że miesiące kwiecień, maj oraz czerwiec są najlepszym momentem na safari w Rezerwacie Narodowym Masai Mara oraz na zwiedzanie Parku Narodowego Amboseli. Pomimo niekorzystnej aury deszczowej, Kenia (a właśc. jej roślinność) prezentuje się wyśmienicie – jest świeżo, soczyście, a także zielono.

Liczba godzin słonecznych w kwietniu: 8 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 31 stopni Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 24 stopnie Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 28 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień kwietnia: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W czasie pory deszczowej należy zachować szczególną ostrożność.

Wakacje w Kenii w kwietniu od 2399 zł!

Kenia w maju

Maj jest kolejnym miesiącem pory deszczowej w Kenii – najwięcej opadów występuje tutaj w kwietniu oraz maju. Warto wiedzieć, że szczególnie nieprzyjemna pogoda utrzymuje się na wybrzeżu. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, maj jest doskonałym miesiącem na safari w Rezerwacie Narodowym Masai Mara, a także na zwiedzanie Parku Narodowego Amboseli.

29 – tylu stopni Celsjusza możemy spodziewać się w ciągu dnia.

Liczba godzin słonecznych w maju: 6 godzin.
Temperatura powietrza w nocy: 23 stopnie Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 28 stopnie Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień maja: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W czasie pory deszczowej należy zachować szczególną ostrożność.

Kartka z kalendarza! Pierwszego maja wypada Święto Pracy.

Wakacje w Kenii w maju od 1999 zł!

Kenia w czerwcu

Przypomnijmy, że od kwietnia do końca czerwca we wschodniej Afryce (także w Kenii) trwa pora deszczowa. Plusem pory deszczowej w Kenii są niższe ceny wycieczek.

Ta część roku (czerwiec) charakteryzuje się wzmożonymi opadami atmosferycznymi, a także mniejszą ilością turystów. Ci, którzy jednak zdecydują się na wyjazd podczas aury deszczowej, mogą liczyć na ciekawe atrakcje, m.in. na safari w Rezerwacie Narodowym Masai Mara, a także na safari w północnych rezerwatach.

Liczba godzin słonecznych w czerwcu: 8 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 29 stopni Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 21 stopni Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 27 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień czerwca: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W czasie pory deszczowej należy zachować szczególną ostrożność.

Kartka z kalendarza: Pierwszego czerwca jest obchodzona rocznica uzyskania niepodległości w 1960 roku – Madaraka Day.

Wakacje w Kenii w czerwcu od 2399 zł!

Kenia w lipcu

Od lipca do połowy października trwa tutaj pora sucha – czas pełen słońca, a także wzmożonego napływu turystów. Warto wiedzieć, że lipiec, sierpień oraz wrzesień są najprzyjemniejszymi miesiącami w Afryce Wschodniej, szczególnie w nadmorskich kurortach.

Park Narodowy Masai Mara oraz inne atrakcje Kenii

W czasie od lipca do września największą popularnością cieszy się Park Narodowy Masai Mara, stanowiący jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Kenii. W Masai Mara można oglądać m.in. dziko żyjące zwierzęta, a także roślinność charakterystyczną dla Kenii.

W lipcu warto także wybrać się na safari do północnych rezerwatów Kenii lub pojechać do Nairobi, gdzie panuje doskonała pogoda na odpoczynek.

Liczba godzin słonecznych w lipcu: 8 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 28 stopni Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 20 stopni Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 25 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień lipca: zazwyczaj trzeci tydzień.

Uwaga! W czasie 28 – stopniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę), a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje w Kenii w lipcu od 2399 zł!

Kenia w sierpniu

Jak już zostało wcześniej napisane, lipiec, sierpień oraz wrzesień są najlepszymi miesiącami na wyjazd do Afryki Wschodniej, a szczególnie do jednego z nadmorskich kurortów. Na wybrzeżu turyści znajdą rzeczywiście wspaniałe warunki do wypoczynku.

Będzie gorąco…

Średnie dzienne temperatury powietrza w sierpniu będą kształtowały się na poziomie 28. stopni Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie około 20. stopni Celsjusza. Konkludując, szczyt sezonu turystycznego stanowi doskonały czas na zwiedzanie Parku Narodowego Masai Mara, Parku Narodowego Mount Kenya, a także północnych rezerwatów Kenii. Na koniec należy jeszcze wspomnieć, że w połowie miesiąca główne stada wielkiej migracji zwierząt rozpraszają się na terenie Parku Narodowego Masai Mara, gdzie pozostaną do początku października.

Liczba godzin słonecznych w sierpniu: 8 godzin.
Średnia temperatura wody w morzu: 25 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień sierpnia: zazwyczaj trzeci tydzień.

Uwaga! W czasie 28 – stopniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę), a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje w Kenii w sierpniu od 2099 zł!

Kenia we wrześniu

Wrzesień jest kolejnym miesiącem, w którym można udać się na wielkie safari do Parku Narodowego Masai Mara lub Parku Narodowego Mount Kenya, aby na własne oczy zobaczyć dziko żyjące egzotyczne zwierzęta. Warunek: odporność na wysoką temperaturę powietrza. Turyści, którzy wolą jednak odpoczynek na plaży, mogą zdecydować się na urlop pod palmą, w jednym z nadmorskich kurortów.

Liczba godzin słonecznych we wrześniu: 8 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 29 stopni Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 21 stopni Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 27 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień września: zazwyczaj drugi tydzień.

Uwaga! W czasie 29 – stopniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę), a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje w Kenii we wrześniu od 2399 zł!

Kenia w październiku

W połowie października należy spodziewać się niewielkich opadów deszczu – padać będzie w centralnych regionach kraju. Warto wspomnieć, że październik, a także listopad są najlepszymi miesiącami na wizytę w Parku Narodowym Aberdare, w Parku Narodowym Amboseli oraz w Narodowych Parkach Wielkiej Doliny Ryftowej.
30 – tylu stopni Celsjusza można spodziewać się w październiku.

Liczba godzin słonecznych w październiku: 8 godzin.
Temperatura powietrza w nocy: 22 stopnie Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 27 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień października: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Uwaga! W czasie 30 – stopniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę), a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje w Kenii w październiku od 2099 zł!

Kenia w listopadzie

Jak już zostało wcześniej napisane, październik, a także listopad są najlepszymi miesiącami na wizytę w Parku Narodowym Aberdare, w Parku Narodowym Amboseli oraz w Narodowych Parkach Wielkiej Doliny Ryftowej. W listopadzie warto także zwiedzić okolice Jeziora Wiktorii.

Liczba godzin słonecznych w listopadzie: 9 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 31 stopni Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 23 stopnie Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 27 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień listopada: zazwyczaj trzeci tydzień.

Uwaga! W czasie 31 – stopniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę), a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Wakacje w Kenii w listopadzie od 2199 zł!

Kenia w grudniu

Od grudnia do końca marca trwa w Kenii lato (chociaż można pokusić się o stwierdzenie, że lato we Wschodniej Afryce występuje przez okrągły rok). W czasie bardzo upalnego lata turyści mogą m.in. odpoczywać na kenijskich piaszczystych plażach lub uskuteczniać afrykańskie wyprawy. Do wyboru: safari w Parku Narodowym Aberdare, safari w północnych rezerwatach Kenii oraz zwiedzanie okolic Jeziora Wiktorii.

Liczba godzin słonecznych w grudniu: 9 godzin.
Temperatura powietrza w dzień: 32 stopnie Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 23 stopnie Celsjusza.
Średnia temperatura wody w morzu: 27 stopni Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień grudnia: zazwyczaj trzeci tydzień.

Uwaga! W czasie 32 – stopniowych upałów należy pić dużo wody mineralnej, stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30+, nosić nakrycie głowy (czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę), a także zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Kartka z kalendarza: Dwudziestego piątego grudnia wypada Boże Narodzenie.

Reasumując, Kenia stanowi bezpieczny kierunek na urlop z najbliższymi, pod warunkiem, że każdy z podróżnych będzie zachowywał się adekwatnie do obyczajów panujących na miejscu.

Wakacje w Kenii w grudniu od 2299 zł!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments