Kiedy jechać do Kalabrii?

10 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 4]

Kalabria to jeden z najpiękniejszych regionów Włoch, wciąż nieodkryty na potrzeby masowej turystyki. Krystalicznie czysta woda, przestrzenne piaszczyste plaże, niezwykła architektura – to główne powody, dla których warto wybrać się w te strony. W ciągu roku jest tu aż 320 słonecznych dni, niemniej termin wyjazdu należy dopasować pod kątem indywidualnych preferencji.

Kalabria w styczniu

Styczeń w Kalabrii nie jest zbyt przyjemny. Co prawda zimy w tym regionie są krótkie i łagodne, ale w styczniu jest tu po prostu mokro. Często pada, burze z piorunami nie są rzadkością, w ciągu dnia średnia temperatura wynosi 12-14 st. C.

Kalabria w lutym

Luty to najchłodniejszy miesiąc w Kalabrii. Termometry pokazują przeciętnie 10-14 st. C. Podobnie jak w styczniu sporo jest deszczowych dni, zdarzają się też opady gradu. Z drugiej strony luty to świetna pora, aby wybrać się do Kalabrii na narty. Nie jest to co prawda zbyt popularny sposób spędzania czasu w tych stronach, nie ma tu też tylu tras, co np. w Alpach, lecz jest trochę ośrodków do jazdy na nartach, np. Gambarie, Camigliatello Silano, Villaggio Palumbo, Lorica i Fago del Soldato.

Kalabria w marcu

Marzec w Kalabrii przynosi niewielką poprawę warunków pogodowych, chociaż sytuacja wciąż jest daleka od ideału. Trzeba się liczyć z deszczem oraz z tym, że temperatury lubią płatać figla. Średnio wynoszą 10-14 st. C, ale zdarzało się, że słupek rtęci pokazywał w marcu 20 st. C.

Kalabria w kwietniu

Urlop w Kalabrii w kwietniu? Czemu nie? Aura jest znacznie bardziej łaskawa aniżeli w zimowych miesiącach. Od czasu do czasu popada, a średnie temperatury w ciągu dnia mieszczą się w przedziale od 18 st. C do 22 st. C. To doskonały czas na odkrywanie atrakcji regionu.

Wakacje w Kalabrii w kwietniu od 1099 zł!

Kalabria w maju

Maj w Kalabrii to wiosna w pełnej krasie. Jest ciepło, ale nie upalnie – 21-25 st. C. Dla osób, które lubią zwiedzać, to znakomita pora na urlop. Ciekawych miejsc w Kalabrii nie brakuje – żeby wspomnieć chociażby o uroczych miasteczkach jak np. Pizzo di Calabria, Rossano czy Scilla itp.

Wakacje w Kalabrii w maju od 1199 zł!

Kalabria w czerwcu

W czerwcu zaczyna się sezon w Kalabrii, aczkolwiek ruch turystyczny nie jest tak duży jak na Sardynii czy Sycylii. Średnia temperatura dzienna wynosi 27 st. C, a morska woda jest już na tyle ciepła (22 st. C), że bez obaw można zażywać kąpieli. Aura sprzyja wycieczkom po okolicy.

Wakacje w Kalabrii w czerwcu od 1299 zł!

Kalabria w lipcu

W lipcu zaczynają się 30-stopniowe upały. Kurorty – Praia a Mare, Diamante, Belvedere Marittimo, Tropea, Isola di Capo Rizzuto i inne – zapełniają się, a morska woda ma idealną temperaturę (24 st. C).

Wakacje w Kalabrii w lipcu od 1399 zł!

Kalabria w sierpniu

Sierpień to najcieplejszy miesiąc w Kalabrii. Przez region przechodzą fale upałów. Średnia temperatura utrzymuje się na poziomie 33 st. C, dlatego krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i kapelusz to absolutna podstawa. Pogoda wymarzona dla miłośników słonecznych kąpieli – warto z nich korzystać, zwłaszcza że plaże w Kalabrii słyną z urody, są zadbane i utrzymane w czystości.

Wakacje w Kalabrii w sierpniu od 1399 zł!

Kalabria we wrześniu

We wrześniu temperatury w ciągu dnia oscylują w granicach 27-30 st. C – trudno się zatem spodziewać, aby plaże świeciły pustkami. Warto przypomnieć, iż w Kalabrii panują świetne warunki do nurkowania, np. na wyspie Dino, gdzie można zobaczyć podwodny świat skryty w okazałych jaskiniach.

Wakacje w Kalabrii we wrześniu od 1299 zł!

Kalabria w październiku

W październiku zaczyna się ochładzać, lecz wciąż jest na tyle ciepło, że nie ma konieczności zwijania leżaków z plaż. Temperatura powietrza w dzień wynosi ok. 23 st. C, a wody morskiej ok. 21 st. C. jeśli ktoś lubi przyrodę, niech wybierze się do Regionalnego Parku Naturalnego Serre lub odwiedzi któryś z parków narodowych (Pollino, Aspromonte, Sila).

Wakacje w Kalabrii w październiku od 1199 zł!

Kalabria w listopadzie

Jesień w Kalabrii przebiega zupełnie inaczej niż w Polsce. odwiedzając ten region Włoch w listopadzie, należy brać poprawkę na opady deszczu, ale i tak jest znacznie cieplej niż przyjemniej niż w Polsce. Termometry pokazują ok. 20 st. C. Można więc odpocząć w spokoju, z dala od zgiełku i pluchy.

Kalabria w grudniu

Grudzień w Kalabrii przypomina styczeń – z tą różnicą, że jest nieco cieplej, ok. 16 st. C. Niemniej deszcz bywa męczący i utrudnia zwiedzanie. Zadowoleni mogą być za to fani białego szaleństwa – ośrodki narciarskie są gotowe na przyjęcie gości.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments