Kiedy jechać do Izraela?

16 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 111 Average: 4.3]

Izrael (Państwo Izrael) jest krajem położonym w Azji Zachodniej – na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Państwo graniczy z Libanem (na północy), z Syrią (na północnym wschodzie), z Jordanią (na wschodzie) oraz z Egiptem – na południowym zachodzie. Jednostką monetarną, która obowiązuje na terytorium Izraela jest nowy szekel izraelski (ILS).

Izrael można odwiedzać przez cały rok. Warto wiedzieć, że słońce świeci tu przez 300 dni w roku. Na miejscu czekają na przyjezdnych wspaniałe atrakcje, zabytki oraz obiekty kultu religijnego. Wśród najciekawszych miejsc na mapie Izraela należy wymienić: Jerozolimę (nazywaną także „Miastem pokoju”), Tel Awiw – drugie pod względem wielkości miasto Izraela, Ejlat – miejsce, które szczególnie upodobali sobie miłośnicy plaż, raf koralowych, nurkowania i snorkelingu oraz Morze Martwe – uważane za najbardziej skuteczne SPA na całym świecie. Sprawdźmy zatem, kiedy najlepiej jechać do Izraela.

Izrael w styczniu

W Jerozolimie (nazywanej także „Miastem pokoju”) temperatury powietrza kształtują się na poziomie 10º Celsjusza – 13º Celsjusza w ciągu dnia oraz 2º Celsjusza – 3º Celsjusza w nocy. Cieplej jest jedynie na wybrzeżu Morza Czerwonego – tam termometry pokazują około 27º Celsjusza. W Jerozolimie może także wystąpić słaby wiatr.

Wakacje w Izraelu w styczniu od 1200 zł! Sprawdź!

Izrael w lutym

Wraz z lutym przychodzi wyczuwalne ocieplenie. Średnie temperatury powietrza oscylują wokół 10º – 14º Celsjusza – w dzień oraz 3º – 4º Celsjusza – w nocy. Kąpiele słoneczne warto zatem odłożyć na inny czas.

Co można robić w Izraelu w lutym? Można na przykład zdecydować się na kąpiele lecznicze w izraelskich kurortach balneologicznych. Słoneczna, aczkolwiek nie upalna pogoda, sprzyja także zwiedzaniu regionu. Słońce będzie widoczne na horyzoncie przez około 6 – 7 godzin w ciągu dnia. Opadów atmosferycznych można spodziewać się przez 10 – 11 dni w ciągu miesiąca.

Wakacje w Izraelu w lutym od 1200 zł! Sprawdź!

Izrael w marcu

Marzec przynosi wysokie (jak na tę porę roku) temperatury powietrza. Dodajmy, że te wahają się od 10º Celsjusza do nawet 16º Celsjusza. W nocy temperatura może spać do około 9º Celsjusza. W marcu odnotowuje się także mniejszą ilość dni deszczowych. Jak zatem wykorzystać czas w Izraelu? Trzeci miesiąc roku (marzec) jest doskonałym momentem na odwiedzenie izraelskich galerii, teatrów, klubów oraz parków bogatych w unikalną roślinność.

Wakacje w Izraelu w marcu od 1200 zł! Sprawdź!

Izrael w kwietniu

Kwiecień to dobry czas na wyjazd z całą rodziną. Średnie dzienne temperatury powierza oscylują już wokół 20º Celsjusza – jest ciepło, przyjemnie, a także głośno. Warto wiedzieć, że w czwartym miesiącu roku nasila się ruch turystyczny w Izraelu. Najwięcej turystów można zatem spotkać na wybrzeżu Morza Czerwonego oraz Martwego. Wczasy w kwietniu w Izraelu to dobry pomysł.

Wakacje w Izraelu w kwietniu od 1000 zł! Sprawdź!

Izrael w maju

Maj jest doskonałym miesiącem na zwiedzanie Izraela. W tym czasie odnotowuje się wysokie, kilkudziesięciostopniowe temperatury powietrza (około 24º Celsjusza i wyższe). Przyjemne, aczkolwiek gorące promienie słońca, potrafią jednak zniweczyć plany wycieczkowe. W upalnie dni miejmy zatem pod ręką: butelkę wody mineralnej (najlepiej pozbawionej gazu), nakrycie głowy (czapkę z daszkiem lub kapelusz), filtr przeciwsłoneczny SPF 30+ oraz przyciemniane okulary.

Wakacje w Izraelu w maju od 1200 zł! Sprawdź!

Izrael w czerwcu

Czerwiec jest pierwszym miesiącem „afrykańskich” upałów. W szóstym miesiącu roku średnie temperatury powietrza kształtują się na poziomie 30º Celsjusza. Trzydziestostopniowe temperatury powietrza to dobra okazja, aby skorzystać z kąpieli morskich oraz słonecznych. W tym czasie odbywa się także największy izraelski festiwal oraz wiele innych ciekawych imprez.

Wakacje w Izraelu w czerwcu od 1200 zł! Sprawdź!

Izrael w lipcu

W lipcu można spodziewać się wysokich, aż trzydziestopięciostopniowych temperatur powietrza. Niebo jest bezchmurne, natomiast opady deszczu – praktycznie nie występują. Lipiec do dobry czas na oddawanie się kąpielom morskim oraz słonecznym. Każdy, kto zamierza spędzić urlop na wybrzeżu Morza Czerwonego lub Martwego, powinien zabrać ze sobą kilka podstawowych akcesoriów: kremy z filtrem, okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy. Zaleca się również spożywanie dużej ilości wody mineralnej (najlepiej tej pozbawionej gazu).

Wakacje w Izraelu w kwietniu od 1600 zł! Sprawdź!

Izrael w sierpniu

Sierpień upłynie pod znakiem upałów. Średnie dzienne temperatury powietrza będą oscylowały wokół 30º Celsjusza.

Ósmy miesiąc roku jest doskonałym miesiącem dla wszystkich tych, którzy zamierzają „podreperować” swoje zdrowie. Na terytorium Państwa Izrael można znaleźć wiele sanatoriów, klinik, a także źródeł leczniczych, które oferują pacjentom skuteczne zabiegi lecznicze. Zamiast „smażyć się” na plaży, można wykorzystać ten czas do innych celów.

Wakacje w Izraelu w sierpniu od 1600 zł! Sprawdź!

Izrael we wrześniu

Dziewiąty miesiąc roku stanowi doskonały moment na zwiedzanie Izraela. W tym czasie można spodziewać się wysokich, kilkudziesięciostopniowych temperatur powietrza: od 20º Celsjusza do nawet 31º Celsjusza. Woda w morzu, nagrzana po sezonie letnim, zachęca do uskuteczniania przyjemnych kąpieli. Jej temperatura wynosi około 27º Celsjusza. Słońce będzie widoczne na horyzoncie przez 10 godzin w ciągu dnia.

Wakacje w Izraelu we wrześniu od 1600 zł! Sprawdź!

Izrael w październiku

W październiku lato trwa w najlepsze… W tym czasie średnie temperatury powietrza wynoszą około 29º Celsjusza – jest sucho, gorąco, a także bezwietrznie. Padać będzie tylko przez 3 dni w ciągu miesiąca. Warto pamiętać, że październik kusi nie tylko dużą ilością słonecznych dni, ale także wysoką temperaturą wody (ta wynosi około 26º Celsjusza). Słońce będzie widoczne na horyzoncie przez 9 godzin w ciągu dnia.

Wakacje w Izraelu w październiku od 1200 zł! Sprawdź!

Izrael w listopadzie

Listopad jest miesiącem deszczowym. W tym czasie w Izraelu rozpoczyna się zima. Dodajmy, że ta będzie trwała od listopada do marca. Zimy w tym regionie świata należą do stosunkowo łagodnych. Turyści jednak zazwyczaj omijają ten okres w roku.

Wakacje w Izraelu w listopadzie od 1200 zł! Sprawdź!

Izrael w grudniu

Grudzień, pomimo niskich temperatur powietrza (około 10º Celsjusza), należy do jednego z „najgorętszych” miesięcy w roku. „Najgorętszy” nie oznacza jednak gorący, upalny czy duszny, pokazuje jedynie, jak „żarliwy” bywa okres przedświąteczny w Izraelu.

Okres bożonarodzeniowy rokrocznie przyciąga do Izraela setki tysięcy turystów z różnych zakątków świata. Wierni najczęściej odwiedzają Jerozolimę oraz Betlejem.

Wakacje w grudniu w Izraelu od 1200 zł! Sprawdź!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments