Kiedy jechać do Chorwacji?

26 października 2017
Click to rate this post!
[Total: 151 Average: 4.4]

Kiedy najlepiej wybrać się do Chorwacji? Wiele osób odpowie, że oczywiście latem, ale w rzeczywistości sprawa jest bardziej złożona. Powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim własne preferencje odnośnie spędzania wolnego czasu oraz upodobania dotyczące temperatur.

Chorwacja w styczniu

Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem w Chorwacji. W ciągu dnia średnia temperatura wynosi 7-10 st. C. Zasada jest taka: im bliżej wybrzeża – tym cieplej, im bliżej gór – tych chłodniej. Wyprawa do Chorwacji w styczniu najbardziej usatysfakcjonuje miłośników białego szaleństwa – najbardziej obleganymi kurortami są wówczas Sljeme, Bjelolasica i Platek.

Chorwacja w lutym

Luty pod względem temperatur niewiele się różni od stycznia, choć należy zauważyć, że zmniejsza się intensywność opadów deszczu. Można wybrać się do któregoś z dużych miast i postawić na zwiedzanie, ale obowiązkowo w ciepłych ubraniach i koniecznie z parasolami, bądź też pojechać na narty. Chorwackie stoki są świetnie przygotowane do sezonu zimowego.

Chorwacja w marcu

Marzec przynosi delikatne ocieplenie, niemniej w dalszym ciągu trzeba liczyć się z opadami deszczu lub śniegu, jeśli przebywamy w rejonach górskich. Osoby decydujące się na wyjazd do Chorwacji w tym okresie odwiedzają Zagrzeb i inne większe miejscowości, nie stronią też od wycieczek samochodowych.

Chorwacja w kwietniu

Kwiecień w Chorwacji jest całkiem przyjemny – pomimo tego, że wciąż może zaskoczyć deszczem. To świetny czas na zwiedzanie, np. parków narodowych takich jak Brijuni, Kornaty, Palenica czy Risnjak, warto także zobaczyć słynne Jeziora Plitwickie leżące ok. 140 km od Zagrzebia. Wczesnowiosenna aura sprzyja podziwianiu budzącej się do życia przyrody – w Chorwacji na brak wspaniałych krajobrazów nie da się narzekać.

Wakacje w Chorwacji w kwietniu od 699 zł!

Chorwacja w maju

Urlop w maju w Chorwacji to znakomita opcja – z wielu powodów. Jest ciepło – ok. 23 st. C, a sezon jeszcze na dobre się nie zaczął, w związku z czym i ceny są niższe. Najlepiej delektować się urokami przyrody, spacerować czy jeździć na rowerze. Niektórzy próbują już pierwszych kąpieli morskich, lecz temperatura wody – ok. 17 st. C – niekoniecznie do tego zachęca.

Wakacje w Chorwacji w maju od 699 zł!

Chorwacja w czerwcu

W czerwcu zaczyna się lato i sezon turystyczny. Ceny idą w górę, a znane kurorty wczasowe powoli się zapełniają. Średnie temperatury dzienne oscylują w granicach 26 st. C, a woda morska jest już na tyle ciepła – 19-20 st. C, że można bez przeszkód zażywać w niej kąpieli. Wczasy w czerwcu to już bardzo ładna pogoda i dobre warunki do zwiedzania.

Wakacje w Chorwacji w czerwcu od 799 zł!

Chorwacja w lipcu

Jeśli komuś marzy się lato w Chorwacji, powinien pomyśleć o rezerwacji hotelu z paromiesięcznym wyprzedzeniem. W lipcu bowiem sezon rusza pełną parą. Jest gorąco – 30 st. C lub więcej. Turyści tłumnie odwiedzają m.in. Dubrownik – kręcono tu zdjęcia do „Gry o tron”, Makarską, Rovinj, Hvar, Primošten etc.

Wakacje w Chorwacji w lipcu od 899 zł!

Chorwacja w sierpniu

Sierpień to dalszy ciąg upalnego lata. Na najbardziej popularnych plażach chorwackich takich jak m.in. Zlatni Rat, Paradise Beach, Slanica Beach, Moscenicka Draga, Punta Rata czy Zrce Beach trudno znaleźć wolne miejsce. W wakacje do Chorwacji przyjeżdża mnóstwo wielbicieli plażowania i kąpieli morskich oraz sportów wodnych.

Wakacje w Chorwacji w sierpniu od 899 zł!

Chorwacja we wrześniu

We wrześniu słupek rtęci pokazuje średnio ok. 24 st. C, nadal zatem panują warunki pozwalające na zażywanie kąpieli morskich i słonecznych. Warto spróbować też nurkowania, np. w regionach Istria i Kvarner lub na wyspach Premuda i Hvar. Jeśli ktoś wcześniej tego nie robił, nie musi się martwić – dla turystów jest mnóstwo kursów. Opłaca się wziąć w nich udział, gdyż Chorwacja uchodzi za jeden z najlepszych na świecie krajów do nurkowania.

Wakacje w Chorwacji we wrześniu od 799 zł!

Chorwacja w październiku

W październiku jest już po sezonie, aczkolwiek wiele osób postanawia odwiedzić Chorwację właśnie wtedy. Jest ciepło – ok. 20 st. C, a zatem w sam raz na zwiedzanie. W Chorwacji nie brakuje wyjątkowych miejsc, które zachwycą każdego – można wspomnieć chociażby o półwyspie Istria, gdzie w miejscowości Pula znajdują się świetnie zachowane zabytki rzymskie.

Wakacje w Chorwacji w październiku od 699 zł!

Chorwacja w listopadzie

Listopad przynosi ochłodzenie, częste opady deszczu i niższe temperatury. Oczywiście jeśli komuś to nie przeszkadza, może zorganizować wyjazd ze zwiedzaniem w roli głównej. W sytuacji, gdy aura pokrzyżuje plany, zawsze pozostaje wariant w postaci restauracji – chorwacka kuchnia jest grzechu warta.

Chorwacja w grudniu

Grudzień to popularny termin na wyprawę do Chorwacji – niejednej osobie marzą się święta czy Sylwester w tym kraju. Poza tym ośrodki narciarskie są już w pełnej gotowości, więc jeśli ktoś lubi jeździć na nartach bądź zamierza opanować tę sztukę, ma świetną ku temu sposobność.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments