Kiedy jechać do Bułgarii?

12 maja 2017
Click to rate this post!
[Total: 318 Average: 4.3]

Urlop w Bułgarii to opcja wybierana przez wielu Polaków. Kraj ten kojarzy się głównie z pięknymi plażami, ale warto pamiętać, że nie są to jedyne jego atrakcje. Kiedy zatem zdecydować się na podróż? To zależy od paru czynników – przede wszystkim od charakteru wyjazdu oraz liczby i wieku uczestników. Jak przedstawia się sytuacja w Bułgarii w poszczególnych miesiącach?

Bułgaria w styczniu

Styczeń w Bułgarii jest jednym z najchłodniejszych miesięcy. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 6 st. C, ale zmienia się w zależności od regionu. Najzimniej jest na terenach górskich, najcieplej natomiast w popularnych kurortach jak Słoneczny Brzeg etc., które o tej porze świecą pustkami.

Bułgaria w lutym

Luty w Bułgarii jest podobny do stycznia. Jeśli ktoś decyduje się na przyjazd, musi pamiętać o tym, że zimy w Bułgarii bywają bardzo kapryśne – raz są całkiem znośne, a kiedy indziej dosłownie paraliżują kraj. Niemniej nie odstrasza to wielu miłośników sportów narciarskich , którzy chętnie spędzają czas w ośrodkach takich jak Bansko, Pamporowo czy Borowec.

Bułgaria w marcu

Marzec nie jest dobrym miesiącem na wycieczkę do Bułgarii. Pogoda zaskakuje nagłymi zmianami, często pada deszcz, a temperatura nie rozpieszcza. W ramach ciekawostki warto w tym miejscu wspomnieć o obchodzonym w Bułgarii w dniu 1 marca święcie Martenicy. Jest to radosny dzień, od którego rozpoczyna się odliczanie do nadejścia kalendarzowej wiosny.

Bułgaria w kwietniu

W kwietniu zaczyna się w Bułgarii robić przyjemnie. Średnia temperatura dzienna wynosi 16 st. C, ale jest tu cieplej aniżeli w Polsce. Kwiecień idealnie nadaje się na zwiedzanie, a w Bułgarii jest co oglądać. Zabytkowe miasto Nesebyr, rezerwat przyrody Srebyrna, zespół cerkwi wykutych w skale w Iwanowie, Park Narodowy Pirinu – to tylko niektóre z propozycji.

Wakacje w Bułgarii w kwietniu od 600 zł! Sprawdź!

Bułgaria w maju

Maj to również świetna pora na zwiedzanie, spacery czy piesze wędrówki górskie. Jest bardzo przyjemnie, ale nie upalnie – w ciągu dnia przeciętne temperatury oscylują w granicach 22 st. C. Kurorty wczasowe powoli przygotowują się do sezonu, lecz można jeszcze znaleźć nocleg w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Wakacje w Bułgarii w maju od 700 zł! Sprawdź!

Bułgaria w czerwcu

W czerwcu rozpoczyna się sezon turystyczny w Bułgarii. Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Sveti Vlas, Primorsko, Rawda, Obzor, Albena – w tych miejscowościach robi się tłoczno i niestety drogo, chociaż wraz jest taniej niż np. w Grecji czy w Turcji – krajach sąsiadujących z Bułgarią. Nie zaszkodzi wybrać się na słynny Festiwal Róż obchodzony na początku czerwca w miejscowości Kazanłyk.

Wakacje w Bułgarii w czerwcu od 800 zł! Sprawdź!

Bułgaria w lipcu

Lipiec w Bułgarii jest najgorętszym miesiącem. Średnio słupek rtęci wskazuje w ciągu dnia ok. 30 st. C, ale nierzadko temperatury są wyższe. Morska woda jest ciepła i zachęca do kąpieli, a kurorty są przepełnione amatorami plażowania.

Wakacje w Bułgarii w lipcu od 800 zł! Sprawdź!

Bułgaria w sierpniu

Sierpień to dalszy ciąg upalnego lata bułgarskiego. Na ten miesiąc rezerwacji hotelu trzeba dokonać z dość dużym wyprzedzeniem. Słoneczna aura gwarantuje udany wypoczynek w szczególności wielbicielom plażowania oraz różnych sportów morskich, do uprawiania których panują tu świetne warunki.

Wakacje w Bułgarii w sierpniu od 800 zł! Sprawdź!

Bułgaria we wrześniu

Wrzesień to także bardzo atrakcyjny termin na wczasy w Bułgarii. W dzień jest 26 st. C, zaś temperatura wody w morzu wynosi średnio 21 st. C. Można zatem śmiało korzystać z różnych form wypoczynku – zwłaszcza że jest trochę taniej niż w lipcu i sierpniu, a poza tym powoli zaczyna się przeludniać.

Wakacje w Bułgarii we wrześniu od 600 zł! Sprawdź!

Bułgaria w październiku

Jesień w Bułgarii ma swoje uroki, o czym z pewnością przekonał się każdy, kto zdecydował się przyjechać tu w październiku. Temperatury na wybrzeżu wciąż przekraczają 20 st. C, ale jest już nieco chłodniej. Sprzyja to m.in. zwiedzaniu, choć lepiej nie zapomnieć o kurtce przeciwdeszczowej.

Wakacje w Bułgarii w październiku od 600 zł! Sprawdź!

Bułgaria w listopadzie

Listopad w Bułgarii nie jest przyjemny. Często pada deszcz i dokucza jesienna szaruga. Jeśli ktoś o tej właśnie porze przyjeżdża do Bułgarii, powinien koniecznie zabrać ze sobą ciepłą odzież. Co można wtedy robić? Przykładowo odwiedzać muzea i restauracje, gdzie można skosztować specjałów lokalnej kuchni.

Bułgaria w grudniu

W grudniu zaczyna się w Bułgarii zima. Przeciętnie termometr wskazuje niewiele ponad 0 st. C. Nie oznacza to jednak marazmu w ośrodkach turystycznych – czekają one na fanów narciarstwa i innych sportów zimowych. Trasy są bardzo dobrze przygotowane, podobnie jak i zaplecze hotelowo-gastronomiczne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments