Kempingi we Włoszech, czyli gdzie prawdziwi Włosi jeżdżą na wakacje?

22 lutego 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Włochy są dla wielu osób najpiękniejszym państwem na świecie. Niesamowite krajobrazy, wspaniała atmosfera, niezwykle smaczna kuchnia i pogoda, która rozpieszcza spragnionych słońca – to wszystko sprawia, że chce się tam wracać. Nic dziwnego, że nawet Włosi nie chcą opuszczać pięknej Italii, gdy mają urlop. Prawdziwi Włosi wakacje spędzają na kempingach w swoim własnym kraju! Sprawdź gdzie i weź z nich przykład.

Włosi uwielbiają spędzać wakacje nad własnym morzem

Mieszkańcy Włoch nie muszą jechać daleko, by przeżyć wspaniałe wakacje, podczas których dosłownie na każdym kroku można zachwycać się widokami zapierającymi dech w piersiach. Dlatego nikogo nie powinno dziwić to, że Włosi, gdy mają urlop, najchętniej wyjeżdżają do jednej z niezliczonych nadmorskich miejscowości w swoim własnym kraju. Włochy to państwo, które bardzo wyróżnia się na mapie, nie tylko z powodu swojego charakterystycznego kształtu. Kraj ten jest otoczony wodą niemal z każdej strony. Włochy są położone nad otwartym Morzem Śródziemnym, otaczają go także morza: Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie oraz Adriatyckie.

Włochy, czyli kraj, który nie może się znudzić

Trzeba przyznać, że ten, kto nie przepada za monotonnymi nadmorskimi krajobrazami, ten na pewno nie będzie rozczarowany włoskimi plażami. Włoskie plaże są niezwykle malownicze, podobnie zresztą jak tamtejsze nadmorskie miasteczka. Należy jednak zaznaczyć, że włoskie krajobrazy są bardzo zróżnicowane, więc kto chce naprawdę poznać Włochy, powinien zwiedzić je wzdłuż i wszerz! Sami Włosi nigdy nie mają dość odkrywania uroków tego niezwykłego kraju. Warto też wiedzieć, że Włosi uwielbiają kempingi!

Ulubione kierunki wakacyjne Włochów

Chcesz wiedzieć, dokąd najchętniej udają się mieszkańcy słonecznej Italii, gdy wyjeżdżają na kemping? Włosi szczególnie upodobali sobie Sycylię, uwielbiają także Sardynię, Apulię oraz Kalabrię. Bardzo chętnie wybierają kempingi nad Adriatykiem, ale kochają również Ligurię. Nie można nie odwiedzić tych miejsc, jeśli jest się Włochem lub Włoszką, ale lista miejsc, które trzeba zobaczyć w tym fascynującym kraju, jest oczywiście znacznie dłuższa. Zastanawiasz się, która część Włoch może Ci się najbardziej spodobać? Włochy mają dużą szansę stać się Twoją miłością na wiele lat – kempingi we Włoszech będą czekały na Ciebie każdego lata.

Kempingi dostosowane do Twoich wymagań

Aby przeżyć wakacje, które dobrze się wspomina, trzeba wybrać nie tylko odpowiednią miejscowość. Jeśli szukasz kempingu we Włoszech odpowiedniego dla całej Twojej rodziny, z pewnością znajdziesz coś w sam raz dla Was. Włosi są bardzo rodzinni i uwielbiają spędzać wakacje ze swoimi bliskimi, dlatego na włoskich kempingach można znaleźć dużo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeśli szukasz czegoś w sam raz dla pary, to również niejeden kemping we Włoszech trafi w Twoje oczekiwania. Kemping z basenem, pralnią, restauracją, supermarketem to nic nadzwyczajnego. Włosi cenią wygodę, tak samo jak Ci, którzy odwiedzają ich ojczyznę. Warto też zaznaczyć, że Włosi decydujący się na wakacje na kempingu coraz częściej wybierają komfortowe mieszkania lub domki.

Jeśli chcesz, tak jak prawdziwi Włosi, spędzić wakacje w słonecznej Italii, wybór celu podróży ułatwi Ci CampRest.com – wyszukiwarka kempingów i kamperów. Zaplanuj swój wypoczynek w jednym z miejsc, które oczarowują każdego!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments