Jesienny citybreak. Dokąd warto się wybrać po sezonie?

18 sierpnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Z roku na rok rośnie wśród Polaków popularność jesiennych wakacji. Decydują o tym różne powody – od chęci ucieczki od przyprawiającego o znużenie i przygnębienie jesiennego krajobrazu po brak wystarczających środków finansowych na wakacje w szczycie sezonu. Dokąd zatem możemy się wybrać, planując jesienny wypoczynek, i czy musi być on wart miliony?

Według serwisu rankomat.pl najpopularniejszymi kierunkami wakacyjnych wyjazdów Polaków w tzw. wysokim sezonie (czerwiec-lipiec) w 2019 r. były Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Grecja oraz Portugalia, Czarnogóra i Turcja. Porównując oferty tygodniowych wakacji dla dwóch osób, za granicą i w sezonie musimy się liczyć z wydatkiem rzędu powyżej 4 tys. zł, natomiast w październiku czy listopadzie ceny w tych samych hotelach lub biurach podróży nie przekraczają 2000 zł.

Poza znaczącą oszczędnością wydatków jesienne wakacje mają też inne zalety. Mogą się okazać świetnym pomysłem dla osób, które źle znoszą zakończenie lata oraz coraz krótsze dni i coraz niższe temperatury. Nie każdy też ma ochotę wypoczywać w tłumie turystów i długich kolejkach do zwiedzania różnych atrakcji. Zwiedzając po sezonie, nierzadko możemy zwiedzić dużo więcej ciekawych miejsc, gdyż nie tracimy czasu na oczekiwanie.

Czym sugerować się, wybierając wakacje w terminie jesiennym?

Planowanie podróży może być bardzo ciekawym zajęciem. Aktualnie wśród ofert dostępnych online można znaleźć wszystkie możliwe kierunki podróży. Taki przegląd online jest tańszy i wygodniejszy niż odwiedzanie wielu biur podróży, pozwala na porównanie różnych ofert w krótszym czasie i znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania. Planując wakacje w sezonie jesiennym, warto zorientować się w warunkach pogodowych panujących w kraju, do którego chcemy się udać. Październik to znakomity czas, aby zwiedzić południe Hiszpanii, Sewillę, Wyspy Kanaryjskie czy też Maroko, gdyż temperatura sięga tam nawet 30°C, a dzień jest znacznie dłuższy niż o tej samej porze roku w Polsce i trwa często 7–8 godzin.

Jakich krajów należy unikać w październiku ze względu na kiepskie warunki pogodowe? Na pewno Tajlandii, wysp w rejonie Południowego Pacyfiku, a więc m.in. Fidżi, Nowej Gwinei, a także północnej Australii. Także Zatokę Meksykańską i Wyspy Karaibskie warto przełożyć na inny termin. Kiedy u nas zaczyna się jesień, kraje te nawiedzają często niebezpieczne huragany i ulewy. Jesienna podróż w kierunków cieplejszych krajów położonych na południu Europy to często wydatek do 2000 zł, dlatego nawet nie mając oszczędności, możemy sobie pozwolić na taki czas relaksu z pożyczką na raty do 2000 zł.

Na co zwrócić uwagę, biorąc pożyczkę na wakacje?

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, jest sprawdzenie swoich możliwości kredytowych na specjalnych internetowych kalkulatorach, co pozwoli nam oszacować koszty. Bogatsi o tę wiedzę możemy już dowolnie wybierać oferty, porównywać w rankingach i sprawdzać zestawienia, a ostatecznie zaciągnąć nawet pożyczkę na wakacje przez internet.

– Pożyczka ratalna ma wiele zalet – zauważa ekspert marki hapipożyczki oferującej pożyczki online. – Przede wszystkim jest elastyczna. W przeciwieństwie do krótkoterminowych chwilówek pożyczka na raty może być spłacana nawet przez trzy lata. Pożyczkobiorca samodzielnie ustala kwotę pożyczki i miesięcznej spłaty, jej termin, a także dzień miesiąca, w którym rata będzie odciągana z konta. Jeśli pożyczkobiorca spodziewa się większych wydatków, może skorzystać z opcji „wakacje od spłat” – dodaje.

Pożyczka na raty nie wymaga skomplikowanych formalności. Do jej zaciągnięcia wystarczy zazwyczaj dowód osobisty i oświadczenie o dochodach, a pieniądze przelewane są na konto zaraz po akceptacji wniosku. Wszystko to czyni ją atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego kredytu bankowego.

Warto zauważyć, że pożyczka na ratę jest udzielana również przez Internet. To sprawia, że w jej przypadku wszelkie żmudne formalności, których nie szczędzą banki, udzielając klientom kredytów gotówkowych, zostają zminimalizowane i uproszczone. Zatem, aby zrealizować swoje marzenia wystarczy jedynie wejść na stronę internetową instytucji bankowej, np. https://www.hapipozyczki.pl, i wypełnić wniosek, by w krótkim czasie otrzymać gotówkę na konto.

Wyjeżdżając na zagraniczny jesienny wypoczynek, warto mieć przy sobie zapas gotówki, aby nie zaskoczyły nas żadne niespodziewane zdarzenia. Coraz częściej obserwujemy sytuacje, kiedy w biurach podróży współpracujących z instytucjami bankowymi, możemy podczas jednej wizyty nie tylko wykupić wymarzone wakacje, ale również skorzystać z możliwości ich spłaty w ratach . Możemy zatem sfinansować nasze wczasy, już wybierając kierunek podróży lub – oszczędzając czas – wypełnić wniosek online w celu przyznania pożyczki ratalnej.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments