Japonia – paszport czy dowód osobisty?

16 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wybierasz się do Japonii w celach prywatnych, turystycznych lub służbowych? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – nie potrzebujesz wizy wjazdowej do kraju. Na granicy zostaniesz jednak poproszony o okazanie aktualnego dokumentu paszportowego (paszportu).

Uwaga! Bez wizy można przebywać w Japonii do 90. dni.

Informacje ogólne o kraju

Kontynent: Azja.

Stolica: Tokio – największe miasto kraju.

Powierzchnia: 377 973 km².

Ludność: 126,8 miliona (dane pochodzą z 2017 roku).

Język urzędowy: japoński.

Waluta: jen, oznaczany międzynarodowym skrótem JPY. W obiegu występują monety o nominałach: 1 jen, 5 jenów, 10 jenów, 50 jenów, 100 jenów i 500 jenów oraz banknoty o nominałach: 1 000, 2 000, 5 000 i 10 000. Jeden jen japoński (JPY) to około 0,0370801523 złotego polskiego (kurs z dnia 23. września 2019 roku).

Międzynarodowy numer kierunkowy: +81.

Numer telefonu na policję: 110.

Numer telefonu na pogotowie ratunkowe i straż pożarną: 119.

Duże miasta: Jokohama – drugie co do wielkości miasto w kraju, Osaka – trzecie pod względem wielkości miasto kraju, Nagoja, Sapporo, Fukuoka – ważny ośrodek nauki i kultury, Kobe, Kawasaki, Hiroszima (Hiroshima).

Największe atrakcje turystyczne: Tokio, Nara – dawna stolica Japonii, Kioto, tysiąc pól ryżowych Senmaida, Dolina Kiso, Góra Fuji (Fudżi) – stratowulkan oraz najwyższy szczyt Japonii, Hokkaido – druga pod względem wielkości wyspa kraju, Okinawa – największa wyspa archipelagu Okinawa.

Najciekawsze pamiątki: tradycyjne kimono, sake, specjalne naczynia do podawania sake, wyroby drewniane i papiernicze, zielona herbata, porcelanowy zestaw do serwowania herbaty, japońskie parasolki, wachlarze, pałeczki.

Japonia – informacje praktyczne

– Turyści z Polski nie są zobowiązani do odbycia szczepień ochronnych. Dobrze jednak, jeśli przyjezdni będą zaszczepieni przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu.

– Jako że Japonia stanowi jeden z najczystszych krajów na świecie, nie ma obaw o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Woda z kranu nadaje się do picia.

– Kierowcy, ale nie tylko kierowcy, powinni pamiętać, że w tej części świata obowiązuje ruch lewostronny.

– Na terenie „Kraju Kwitnącej Wiśni” obowiązuje całkowity zakaz palenia w środkach transportu, a także niektórych obiektach turystycznych.

– Urzędy (np. poczta) są zazwyczaj czynne do godz. 17:00.

I na koniec jeszcze jedna ciekawostka – w Japonii nie ma zwyczaju wręczania napiwków.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments