Jakie ubezpieczenie w Tatry Słowackie warto wybrać?

24 maja 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wszyscy wybierają wakacje w ciepłych krajach, a Ty wolisz śnieg i białe szaleństwo? Wyjazd w Tatry Słowackie to świetny wybór! Nie zapomnij jednak o odpowiedniej ochronie, jaką zapewni Ci właściwie dobrane ubezpieczenie w góry.

  1. Koszty akcji ratowniczej – nie musisz ich ponosić sam!
  2. Jak wybrać ubezpieczenie w góry?

Ubezpieczenie turystyczne na górskie wycieczki jest niezbędne, aby spokojnie móc cieszyć się z uroków szusowania po stoku lub wędrówek po szczytach. Ze względu na to, że oferty ubezpieczeń turystycznych różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również zakresem, przed zakupem trzeba sprawdzić zapisy zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia, głównie te, które dotyczą wyłączeń odpowiedzialności.

Koszty akcji ratowniczej – nie musisz ich ponosić sam!

Góry są piękne, ale też zdradliwe. Zarówno jeżdżąc na nartach, jak i wędrując po górskich szlakach, nietrudno ulec wypadkowi, po którym konieczna jest pilna interwencja lekarska. Słowackie Tatry, podobnie jak część polska, kryją w sobie wiele niespodzianek i to na nie powinien przygotować się każdy turysta. O ile wypadek, po którym poszkodowany może samodzielnie poruszać się i dotrzeć do lekarza, najprawdopodobniej nie wygeneruje zbyt wielkich kosztów, o tyle koszty transportu chorego nie będącego w stanie chodzić, często wynoszą kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Transport medyczny helikopterem czy pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej w górach oznaczają konieczność wydania znacznie większej kwoty niż ta wynikająca ze składki za ubezpieczenie górskie. Ubezpieczenie w Tatry Słowackie na https://wakacyjnapolisa.pl kupisz za kilkaset złotych dla całej rodziny, nie warto więc ryzykować dla pozornej oszczędności.

Jak wybrać ubezpieczenie w góry?

Ubezpieczenia turystyczne przeznaczone dla turystów wybierających się w góry powinny zapewniać kompleksową ochronę dla wszystkich uczestników wyjazdu. Jeśli wyjeżdżasz z rodziną, ubezpiecz nie tylko dorosłych, ale również dzieci.

Najważniejszą częścią polisy są koszty leczenia. W przypadku konieczności przebywania w szpitalu, poddania się leczeniu stomatologicznemu czy skomplikowanej operacji, np. po złamaniu, ubezpieczyciel zapewnia pokrycie kosztów leczenia w słowackim szpitalu. Ważne są również koszty ratownictwa, a więc klauzula, dzięki której ubezpieczyciel pokryje nie tylko koszty akcji ratowniczej, ale również zapłaci za wykorzystanie helikoptera ratunkowego. Warto zadbać także o ubezpieczenie związane z transportem medycznym. Obejmuje ono zarówno przewiezienie chorego do Polski, jak również transport zwłok, jeśli na skutek wypadku ubezpieczony umrze.

Podczas szusowania na stoku szczególnie przydatne jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej. Pierwsze zabezpiecza finansowo ubezpieczonych w sytuacji, w której odniosą oni trwały uszczerbek na zdrowiu, natomiast drugie chroni portfel ubezpieczonego przed koniecznością wypłaty odszkodowania, jeśli wyrządzi jakąś szkodę osobom trzecim. Przyda się także ubezpieczenie bagażu na wypadek zniszczenia lub kradzieży, a także OC sportowe, związane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka.

Kupując ubezpieczenie, dużą uwagę zwraca się na jego cenę. Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? Cenę można szybko sprawdzić, korzystając z porównywarki na stronie wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/. Taka polisa oraz ubezpieczenie zdrowotne w ramach karty EKUZ sprawią, że wyjazd w góry nie zostanie zepsuty przez problemy finansowe związane z opłaceniem nagłego leczenia.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments