Jaki statyw sprawdzi się najlepiej w podróży? Podpowiadamy!

14 lutego 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wielu fotografów często określa robienie zdjęć z długim czasem naświetlania jako wymagające sporego wysiłku. Sprzęt bywa ciężki i nieporęczny, a statywy chybotliwe. Pojawia się zatem pytanie: czy można zatem temu zaradzić? Na szczęście firma Manfrotto wychodzi naprzeciw wszystkim fanom fotografii. Dzięki lekkim, ale jednocześnie bardzo wytrzymałym statywom możliwe jest bezproblemowe dotarcie w nawet najbardziej odległe miejsca bez przesadnego obciążenia, a tym samy wykonanie wspaniałych ujęć. Dowiedz się, który statyw Manfrotto będzie najlepszy dla Ciebie!

Statywy Manfrotto – w jakich warunkach sprawdzą się najlepiej?

Manfrotto to producent wysokiej jakości statywów fotograficznych i filmowych. W swojej ofercie posiada trójnogi przeznaczone zarówno do użytku w studiu jak i w terenie. W obu tych grupach znajdują się bardzo ciekawe modele, dzięki którym możliwe będzie ustabilizowanie nawet ciężkiego zestawu fotograficznego, a także wykonywanie wszelkich typów zdjęć np. budynków, miasta nocą, krajobrazów czy grupowych portretów. Sprzęt Manfrotto to nie tylko doskonałe statywy, ale także świetne głowice kulowe czy 3-kierunkowe.

Manfrotto Compact Action – poręczny i ekonomiczny

Tym, co wyróżnia model Compact Action jest głowica kulowa przypominająca pistolet, która ułatwia ustawianie pozycji aparatu lub kamery. Ten aluminiowy statyw Manfrotto łączy w sobie przystępną cenę, niską wagę i szeroki zakres wysokości. Kompaktowe wymiary ułatwiają zabranie go na każdą wycieczkę. Hybrydowa głowica ma przełącznik trybu Photo-Movie, dzięki czemu pozwala na dostosowanie stylu pracy do rodzaju wykonywanych ujęć.

Statyw fotograficzny dla pasjonatów architektury

Innym wartym uwagi modelem jest Manfrotto Compact Advanced. Jego szeroki zakres wysokości (od 44,5 do 165 cm) pozwala na swobodne dostosowanie położenia sprzętu. Oprócz wygodnego ustawienia, ten trójnóg może poszczycić się również niezwykłą lekkością – waży mniej niż 1,5 litrowa butelka wody! Takie kompaktowe wymiary zdecydowanie ułatwiają podróżowanie. Ten model polecany jest fanom fotografii architektury czy krajobrazu – 3-kierunkowa głowica pozwala na bardzo precyzyjne ustawianie kadru.

Lekki i uniwersalny statyw na każdą przygodę

Wśród polecanych modeli statywów Manfrotto nie mogło zabraknąć modelu MKELMII4CMB-BH Element MII Mobile BT Carbon. Ten statyw fotograficzny został wykonany z włókna węglowego, co sprawia, że waży zaledwie 1,35 kg. Jednocześnie zapewnia maksymalne obciążenie aż 8 kg, stąd można go wykorzystać nawet z profesjonalnym sprzętem i ciężkimi teleobiektywami. System odwrotnego mocowania kolumny centralnej ułatwia jego przewożenie. Ten model adresowany jest w szczególności do użytkowników smartfonów, gdyż posiada w zestawie pilot zdalnego sterowania Bluetooth i mocowanie Manfrotto MClamp.

Manfrotto BEFREE GT – statyw do zadań specjalnych

Statyw Manfrotto Befree GT wykorzystuje skręcane zaciski nóg, które pozwalają na ultra szybkie rozłożenie statywu. Sprawdzi się więc w rękach tych turystów, którzy w trakcie fotografowania często zmieniają lokalizację i przebudowują swoje kadry. Jego wysokość maksymalna wynosi 164 cm – jest to więc najwyższy statyw z linii GT. Dołączona w zestawie głowica wykorzystuje szybkozłączkę z mocowaniem Arca Swiss, dzięki czemu można ją z łatwością przepinać pomiędzy różnymi akcesoriami.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments