Jak wynająć jacht za granicą – Chorwacja, Grecja, Włochy?

3 listopada 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zastanawiasz się, jak wynająć jacht za granicą? To prostsze i z pewnością tańsze, niż myślisz! Przeczytaj nasz tekst i poznaj najlepsze oferty na czarter w Grecji, we Włoszech oraz w Chorwacji. Przygotowaliśmy też dla Ciebie konkretne porady i wskazówki, dzięki którym łatwo zorganizujesz swoje wymarzone wakacje pod żaglami. Zapraszamy do lektury. 

Wynajem jachtu za granicą – dlaczego warto?

Żeglarstwo cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością, tym bardziej że czarter jachtu w Chorwacji, Grecji czy słonecznej Italii jest dzisiaj w zasięgu ręki przeciętnego Kowalskiego. Ty również możesz sobie na to pozwolić – w końcu czym byłoby życie bez spełniania marzeń? 

Jak się za chwilę przekonasz, do wynajęcia jachtu za granicą nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności, doświadczenia, ani uprawnień żeglarskich. Wystarczy, że masz dobre chęci i fantazję. Co więcej, taka forma spędzania czasu jest znacznie ciekawsza i dużo bardziej atrakcyjna, niż nudne stacjonarne wczasy lub męczące wycieczki objazdowe. 

Trzeba też pamiętać, że wynajmując jacht za granicą, zyskasz dwa w jednym – zarówno hotel, jak i środek transportu. Czarter w Grecji, Chorwacji lub innych wyspiarskich krajach umożliwi Ci odwiedzenie wielu niesamowitych miejsc na różnych wyspach, bez konieczności korzystania z promów, szukania połączeń i kłopotania się o terminy. 

Czarter za granicą – gdzie szukać ofert?

Zorganizowane wakacyjnego rejsu jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dzisiaj. Aby wyczarterować jacht, nie musisz tracić czasu na wizyty w biurze podróży, ani wstawać zza biurka. Tak naprawdę możesz zaklepać wymarzone wakacje nawet… w przerwie na kawę. 

Wystarczy, że odwiedzisz naszą wyszukiwarkę jachtów na wynajem i wskażesz interesujące Cię opcje. Podczas wstępnej, niezobowiązującej rezerwacji wybierzesz tylko termin, akwen i rodzaj łodzi, a my załatwimy resztę: znajdziemy dla Ciebie najlepsze oferty, dogramy szczegóły i przygotujemy umowę. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi armatorami, mamy wieloletnie, zaufane kontakty i duże doświadczenie. Z chęcią pomożemy Ci w dokonaniu trafnego wyboru. 

A co, jeśli jeszcze nie wiesz, kiedy i dokąd pragniesz pojechać? Albo jeżeli masz życzenia specjalne, bo w rejs popłyną z Tobą małe dzieci czy ulubiony zwierzak? To żaden problem. Po prostu kliknij przycisk „zapytaj konsultanta” i krótko opisz nam swoją sytuację. Wspólnie z pewnością znajdziemy rozwiązanie. 

Czarter jachtu za granicą – uprawnienia

Należy pamiętać, że pragnąc prowadzić jacht na morzu, trzeba mieć stosowne uprawnienia. Poszczególne kraje mają w tej kwestii własne regulacje, co zwykle wynika ze specyfiki tamtejszych wód. 

Przykładowo we Włoszech trzeba mieć co najmniej patent jachtowego sternika morskiego oraz świadectwo obsługi radiostacji (SRC). Podobnie rzecz wygląda podczas czarteru jachtu w Chorwacji, z tym zastrzeżeniem, że alternatywą dla patentu i SRC jest chorwacki certyfikat Voditielj Brodice – wówczas uprawnienia do obsługi radia nie są już potrzebne. 

Z kolei podczas czarteru w Grecji nikt nie wymaga świadectwa obsługi radia – do poprowadzenia jachtu wystarczy patent jachtowego sternika morskiego, ale za to na pokładzie musi znajdować się jeszcze tzw. co-skipper. Jest to osoba, która zadeklaruje, że w razie potrzeby potrafi doprowadzić łódź do najbliższego portu. Co-skipper nie musi mieć żadnego patentu. 

Czy to oznacza, że nie mając uprawnień żeglarskich, musisz zrezygnować z wakacji pod żaglami? W żadnym wypadku – po prostu wybierz czarter ze skipperem. Zobacz, ile możesz dzięki temu zyskać.

A może wynajem jachtu ze skipperem?

Zawodowy kapitan, czyli skipper, to osoba, która ma niezbędne uprawnienia do kierowania łodzią. Na tym jednak nie koniec. Zwykle ktoś taki doskonale zna też lokalne wody, zwyczaje oraz pogodę i może zabrać Twoją załogę do fantastycznych, ale mniej popularnych miejsc, jakich nie znajdziesz w przewodnikach. Może też mieć aktualne informacje dotyczące cen, miejscowych imprez, najlepszych restauracji, albo ulubionych terenów występowania delfinów… Dobrze mieć kogoś takiego obok siebie, tym bardziej że nie wiadomo, kiedy znów nadarzy się okazja na odwiedzenie tak niesamowitych miejsc. 

Jak znaleźć skippera? To bardzo proste – wystarczy, że korzystając z wyszukiwarki jachtów na wynajem zaznaczysz odpowiednią opcję.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments